Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Normális, hogy a párom még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pandacska000 kérdése:

Normális, hogy a párom még nem vált el?

Figyelt kérdés
Egy éve ismerkedtünk meg a párommal, és 3 éve külön élnek a feleségével, nem is tartják egymással a kapcsolatot...akkor azt mondta trehányságból nem vált el eddig, de megfogja tenni és a kezemet is megkéri...időközben teherbe estem, és egy hónapja megszületett a kisfiúnk..azonban sem válás, sem lánykérés nem történt...mindig azt mondja a válásra, hogy még elment másra a pénz...a lánykérésre pedig hogy majd akkor, ha elindította a válást, holott már csomó időpontot ígért előtte...a feleségével biztosan nincs köztük semmi, nem is beszélnek...de egyszerűen nem értem az egészet..
2010. nov. 5. 12:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Kérdésedre, hogy normális-e, hogy a párod még nem vált el – nem, ez nem normális!


De azt, hogy valójában mik a valódi motívumok a kapcsolatotok hátterében azt valóban csak egy korrekt, de nem falhozállítós beszélgetés tudná eldönteni.

Én nem mernék, ilyen bátor kijelentéseket tenni, hogy a párod nem szeret, sőt azt gondolom, hogy bizonyos mértékig, csak találgatni lehet, hogy ki kivel van.

Azért had mondjam el a saját tapasztalataimat.


18 év házasság után elváltam, három éve különélünk (300 km távolságban), egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az elmúlt években hányszor találkoztunk (csak nyilvános helyen és max. 30 percre) de annyira lusta voltam (vagyok) ebben a történetben, hogy pl.: az autóinkat a mai napig nem írtuk át, vagyis az ő nevén lévő géppel én közlekedem, az én gépemet, pedig ő hajtja, és ezt úgy megszoktuk, hogy az autókkal kapcsolatos leveleket automatikusan továbbküldjük egymásnak.

Elválni sem váltam volna el, illetve valószínűleg csak úgy éltem volna, mint a párod, ha nem lett volna olyan a környezetem, mint amilyen volt.

Az gondolom, hogy a férfiak többségében, válás tekintetében benne van egy inaktivitás, vagyis néha lusták mint a dög, de attól még szerethet, mint állat – ez ugyan nem kóser, ez azt hiszem egy ”apró” jellembeli hiányosság, ami azért orvosolható

De azért tutira mennék a helyedben:

I. Rákérdeznék a történetre és megbeszélném vele, a frankót

II. diszkrét eleganciával lecsekkolnám a telóját és az emailjeit.

2010. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Pénz, ha elválik osztozni kell mindenen, gyerektartást kell perkálni, ha újra nösül megint minden közös. Olcsobb ha nem vállik és újra nem nösül.
2010. nov. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Persze,így védi ki,hogy pár hónap után bárki a nyakába akaszkodhasson hosszútávra,aztán megint elvált férj legyen belőle pár év múlva....
2010. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha ilyen régóta külöm élnek, akkor valószínű már vagyoni vita sincs köztük. Ebben az esetben 12.000.-Ft az illeték a válási perre. Tehát a pénz nem lehet gond, ezt azárt kilehet fizetni, még ha nem is áll milliókkal a zsebében. Még ügyvéd sem kell hozzá. Közös megegyezéssel közös gyerek nélkül egy tárgyalás és el vannak válva. Én is így csináltam.
2010. nov. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ez egy egytárgyalásos, gyorsított eljárás, közös gyermek hiányában, és ahogy előttem helyesen írták, 12.000 Ft-ba kerül (illetékbélyegben).

Itt találhatsz egy bontókereset-mintát: [link]


Aktualizáld a saját esetre (a gyerekekre vonatkozó részeket ki kell húzni belőle nyilván, a volt közös lakást is elhagyta már, az sem szükséges), és 3 példányban kell beadni a bíróságra, mellékelve az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot és a 12.000 Ft-os illetékbélyeget.


Nem tart sokáig, pláne, hogy 3 éve már külön élnek, erre is hivatkozni kell.


egy ügyvéd

2010. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!