Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váltatok már el azért, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váltatok már el azért, mert az apa nem foglalkozott a gyerekeivel és teljesen kivonta magát minden feladat alól?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, 4 éve vagyunk házasok. Tudom, hogy lehetne rosszabb is, van, aki iszik, verekszik, szerencsejátékozik, nőzik...szóval ehhez képest semmiségnek tűnik, de nekem mégis nagyon nehéz! Két pici gyermekünk van, 3 és 2 évesek. Már az elsőnél látszott, hogy eléggé rám marad minden, de szerettünk volna testvért, mivel mindketten egykék vagyunk. Véletlenül lett ilyen hamar, de akkor már bevállaltuk (pontosabban én bevállaltam, mert az elsővel ellentétben már tudtam, mire lehet számítani férjem részéről -sajnos semmire..).

Bár a gyerekek tündériek, fizikailag eléggé leterhelnek, összesen kb. 10 kilót fogytam már, egész nap talpalok, nem részletezem.

A férjem pedig ahelyett, hogy segítene, egyre kevesebbet csinál itthon (nem is fogyott le :), hanem hízott egy 20-ast, aminek nem akarok túlzott jelentőséget tulajdonítani, de attól még tény). Nem azt várom el, hogy pelenkázzon (bár sztem teljesen normális lenne az is, de ezt most hagyjuk), hanem hogy néha fürdessen (másoknál ez úgy látom, gyakran apa feladata, és szeretik is csinálni), játsszon velük, figyeljen rájuk stb. Az össz tevékenység az, hogy heti 2x elviszi őket sétálni, illetve ha jó kedve van, mesél egy pár percig. Egyébként meg, hogy is fogalmazzam, mintha direkt kerülné őket, minket. Pl. hétvégén mikor reggel felkelünk, ő még nem bír felkelni (nem értem, pedig én kelek fel mindkét gyerekhez éjszaka, ha van valami),amikor reggelizünk, ő lustálkodik, amikor öltözünk, ő akkor kászálódik ki az ágyból. Öltözés közben bekap valami kaját, vagy nem. Amikor délelőtt én főzök-mosogatok, és ő kicsit játszhatna velük, akkor vagy sürgős kerti munkája akad (egyébként van, hogy hónapok telnek el úgy, hogy bármit csinálna a kertben), vagy elfetreng a szőnyegen, a gyerekek meg ide-oda ténferegnek, aztán előbb-utóbb nálam kötnek ki, mert én -bár közben mást is csinálok- próbálok rájuk odafigyelni.

Amikor ebéd után már nyűgösek a picik, a férjem elvárja, hogy a konyha-étkező-előszoba legyen feltakarítva, de ő közben újságot olvas, és süketnek tetteti magát, vagy ismét a szőnyegen fekszik, még egyszer nem ajánlotta fel, hogy majd ő megcsinálja, addig én haladjak a gyerekekkel, vagy netán ő addig tisztába tenné őket...(Hangsúlyozom, nem az én lustaságomról van szó, hanem a KÖZÖS gyerekeinkről, és az időről, ami nekem milliméterre ki van számítva.) Akinek ilyen pici gyerekei vannak, az tudja, miről beszélek.

Én minden dolgomat csak az ő alvásidejükben tudom elvégezni (ami egyben az én alvásidőmből megy el, ugye), de ezt a férjem képtelen átérezni. Szónokol nekem az időbeosztásról, szerinte én rosszul osztom be az időmet, de az eszébe nem jut, hogy ha segítene bármiben is, az feleannyi időt venne igénybe, pedig ezt már többször mondtam neki, de már unom. Ő aznap el tudja pakolni a befizetett csekkeket, én hetek múlva. Ő előbb kiolvassa a Nők Lapját és a Kismamát (amiket egyébként állandóan lefikáz), mint én magam. Kiselőadást tart nekem a mosogatás-takarítás-vasalás-ablakmosás, szinte MINDEN mikéntjéről, de ő maga nem csinálja. Nem bírom már, hogy ilyen észkombájn és közben egy nulla, ami csinál. Állítólag szeret engem, mikor másnak beszél rólam, de ennyi (na persze, én is szeretném, ha ki lenne nyalva a fenekem, a gyerekekkel meg semmi gondom nem lenne, csak gyönyörködnöm kéne bennük, de még azt sem teszi), egyébként meg néha úgy beszél velem, mint a cseléddel.Mi ez? Lustaság? Vagy valami más? Idegesítjük őt, csak nem mer kitenni, mert megszólnák?


2010. nov. 6. 22:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Húú, hát nagyon megértelek. Nekem csak egy kétévesem van (egyke is marad), de néha én se látok ki már a fejemből, ráadásul a férjem mindenben segít. De tudod, azt vettem észre, hogy amig kisebb volt a gyerek, ő is inkább mást csinált (volna) szívesebben, nem igen tudott mit csinálni a kicsivel. Most, hogy már folyékonyan beszél a gyerek, le se lehet őket vakarni egymásról, mert megvan a "közös nyelv". :)


Lehet, h a férjed változni fog, ha nagyobbak lesznek a gyerekek.


Addig is szépen adjál holnap a kezébe egy porrongyot délelőtt, hogy amíg te mosogatsz, addig ő szépen letörölgeti a tükröket, vagy felmos, vagy akármi. (vagy menjen ki a gyerekekkel az udvarra). Legyél határozott vele.

2010. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kitenni? Kitenném én őt egy-kettőre.

Herebáró nálam sosem volt nyerő.

2010. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy szerintem nem fog megváltozni. Korábban ő is azt mondta, hogy pici babával nem tud mit kezdeni, nem tudja megszoptatni, stb. Persze, azt nem, de MINDEN MÁST igen! De én nem vártam el sokat, csak amikor már hulla vagyok, igazán mondhatná, hogy "ülj már le egy kicsit, egész nap gürizel,majd én megcsinálom"...Egy éves korukig szinte hozzájuk sem nyúlt, most meg már nem is nagyon mennek oda hozzá, a nagyobbik legalábbis csak velem hajlandó mindenre (ami persze már idegesíti a férjem, de hónapokig tartó "munka" eredménye, pedig én próbáltam neki finoman jelezni). Porrongyot a kezébe adni? Na, abból lenne a botrány!!!
2010. nov. 6. 22:35
 4/20 anonim ***** válasza:
Hétvégén fogd magad és meny el valahova, mond hogy anyud beteg mész ápolni, vagy csak pár órára meny el vásárolni és hagy mindent rá ha nem csinál semmit te is osztd ki hogy rossz az idő beosztása.
2010. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Megmondani, megmondani,megmondani!!!

Sajnos a férfiak másból nem értenek, tapasztalat... nem elég a célozgatás, utalgatás, sértett elvonulás, hasonlók:) Nem jó, ha csak gyűlnek a sérelmek. Az írásod alapján egy nagyon értelmes, okos nő vagy, összeszedetten leírtad a dolgokat, lassanként ezt adagold be a férjednek! Muszáj elmondani nekik, mert ők sokszor úgy gondolják, hogy ha mi nem mondjuk, biztos minden szép, minden jó, mindennel meg vagyunk elégedve... hát nem...

Egy kávé mellett munka után, hétvégén mondd el neki, hogy nem kérsz sokat, de lépésről lépésre változásokat fogsz bevezetni, és szeretnéd, ha Ő is kivenné ezentúl a részét a feladatokból!Sok sikert!

35/N, 3 gyerekkel

2010. nov. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
20 év után ezért váltam el. 45/nő
2010. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én leülnék mellé a szőnyegre és csesznék a házimunkára. Csináld azt amit ő egy-két napig....
2010. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is nagyjából ebben a helyzetben vagyok.Két pici gyerek, cseléd szerep. Teljesen megértelek. Az ilyen pasik inkább lelépnek, valamilyen "rettenetesen fontos" dolog miatt, mint, hogy besegítsenek. S csodálkoznak, hogy miért vagyunk rosszkedvűek. :(
2010. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

én is hasonló cipőben jártam, és még azt is megkaptam, hogy örüljek, hogy otthon lehetek, amíg ő eltart minket, az az ő dolga, az enyém az összes többi. Akkor kellett volna elválni...

[link]

2010. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"pedig én próbáltam neki finoman jelezni"


Abból mi férfiak nem értük, csak az egyenes beszédből, sajnos.

Nyugodtan megmondhatod neki, hogy ha rendet és tisztaságot szeretne maga körül, akkor emelje meg a seggét és tegyen érte valamit. Lehet hogy tényleg nem mer a gyerekekkel foglalkozni, állítólag sok férfi küzd ezzel amíg ilyen kicsik, de akkor legalább a háztartási munkába segítsen be. Konkrétan, egyenesen ossz neki feladatot. Határidővel, retorzióval (nincs ebéd amig nincs letörölgetve) de ha megcsinálta, dícsérd meg! Úgy lassan megjön majd a kedve hozzá. Tudom, kicsit kutyanevelés szint, de ez van, ilyenek vagyunk :)

35f

2010. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!