Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váltatok már el azért, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váltatok már el azért, mert az apa nem foglalkozott a gyerekeivel és teljesen kivonta magát minden feladat alól?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, 4 éve vagyunk házasok. Tudom, hogy lehetne rosszabb is, van, aki iszik, verekszik, szerencsejátékozik, nőzik...szóval ehhez képest semmiségnek tűnik, de nekem mégis nagyon nehéz! Két pici gyermekünk van, 3 és 2 évesek. Már az elsőnél látszott, hogy eléggé rám marad minden, de szerettünk volna testvért, mivel mindketten egykék vagyunk. Véletlenül lett ilyen hamar, de akkor már bevállaltuk (pontosabban én bevállaltam, mert az elsővel ellentétben már tudtam, mire lehet számítani férjem részéről -sajnos semmire..).

Bár a gyerekek tündériek, fizikailag eléggé leterhelnek, összesen kb. 10 kilót fogytam már, egész nap talpalok, nem részletezem.

A férjem pedig ahelyett, hogy segítene, egyre kevesebbet csinál itthon (nem is fogyott le :), hanem hízott egy 20-ast, aminek nem akarok túlzott jelentőséget tulajdonítani, de attól még tény). Nem azt várom el, hogy pelenkázzon (bár sztem teljesen normális lenne az is, de ezt most hagyjuk), hanem hogy néha fürdessen (másoknál ez úgy látom, gyakran apa feladata, és szeretik is csinálni), játsszon velük, figyeljen rájuk stb. Az össz tevékenység az, hogy heti 2x elviszi őket sétálni, illetve ha jó kedve van, mesél egy pár percig. Egyébként meg, hogy is fogalmazzam, mintha direkt kerülné őket, minket. Pl. hétvégén mikor reggel felkelünk, ő még nem bír felkelni (nem értem, pedig én kelek fel mindkét gyerekhez éjszaka, ha van valami),amikor reggelizünk, ő lustálkodik, amikor öltözünk, ő akkor kászálódik ki az ágyból. Öltözés közben bekap valami kaját, vagy nem. Amikor délelőtt én főzök-mosogatok, és ő kicsit játszhatna velük, akkor vagy sürgős kerti munkája akad (egyébként van, hogy hónapok telnek el úgy, hogy bármit csinálna a kertben), vagy elfetreng a szőnyegen, a gyerekek meg ide-oda ténferegnek, aztán előbb-utóbb nálam kötnek ki, mert én -bár közben mást is csinálok- próbálok rájuk odafigyelni.

Amikor ebéd után már nyűgösek a picik, a férjem elvárja, hogy a konyha-étkező-előszoba legyen feltakarítva, de ő közben újságot olvas, és süketnek tetteti magát, vagy ismét a szőnyegen fekszik, még egyszer nem ajánlotta fel, hogy majd ő megcsinálja, addig én haladjak a gyerekekkel, vagy netán ő addig tisztába tenné őket...(Hangsúlyozom, nem az én lustaságomról van szó, hanem a KÖZÖS gyerekeinkről, és az időről, ami nekem milliméterre ki van számítva.) Akinek ilyen pici gyerekei vannak, az tudja, miről beszélek.

Én minden dolgomat csak az ő alvásidejükben tudom elvégezni (ami egyben az én alvásidőmből megy el, ugye), de ezt a férjem képtelen átérezni. Szónokol nekem az időbeosztásról, szerinte én rosszul osztom be az időmet, de az eszébe nem jut, hogy ha segítene bármiben is, az feleannyi időt venne igénybe, pedig ezt már többször mondtam neki, de már unom. Ő aznap el tudja pakolni a befizetett csekkeket, én hetek múlva. Ő előbb kiolvassa a Nők Lapját és a Kismamát (amiket egyébként állandóan lefikáz), mint én magam. Kiselőadást tart nekem a mosogatás-takarítás-vasalás-ablakmosás, szinte MINDEN mikéntjéről, de ő maga nem csinálja. Nem bírom már, hogy ilyen észkombájn és közben egy nulla, ami csinál. Állítólag szeret engem, mikor másnak beszél rólam, de ennyi (na persze, én is szeretném, ha ki lenne nyalva a fenekem, a gyerekekkel meg semmi gondom nem lenne, csak gyönyörködnöm kéne bennük, de még azt sem teszi), egyébként meg néha úgy beszél velem, mint a cseléddel.Mi ez? Lustaság? Vagy valami más? Idegesítjük őt, csak nem mer kitenni, mert megszólnák?


2010. nov. 6. 22:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

kész pecsa, meleg málé

Nagyim mondta ezt anyukámnak mikor panaszkodott.

Én lefektettem az alapokat. Hetente egyszer együtt vásárolunk, és ha a zokni nincs a szennyesbe, nem lesz kimosva!

2010. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha pedig belekotnyeleskedik valamibe, add oda a felmosót, hogy mutasd meg!

attól még hogy dolgozik nem ö sz.rta a piramisokat!

2010. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Szia! Én pont ebben a helyzetben vagyok, mint te. Én is feltettem ezt a kérdést, csak más kategóriában. Úgy tűnik, nem vagyunk egyedül...:( Nagyon sajnálom, mert megértelek.

2010. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez történik, ha nincsenek lefektetve a keretek a kapcsolat elején, a pasik megszokják, hogy ki van nyalva a seggük, és az aljasabbik fajta még ki is használja a felesége kiszolgáltatottságát, és eszébe nem jut segíteni. Én a kapcsolat elején lefektettem a szabályokat, főzés, mosás, munkamegosztás, gyereknevelés terén - és a páromnak EGYÉRTELMŰ volt, hogy segít, ahol tud. Itt a férjetekkel van baj, mert normális, szeretetteljes kapcsolatban NEM KÉRDÉS, hogy mindenki segít, ahol tud.

Ha ennyi szeretet nincs a férjetekben, hogy nem lehet megkérni, hogy segítsen, akkor mi értelme az egész "kapcsolatnak"? Hogy idegenként egymás mellett öregedtek meg?


Ha meg Kérdező, azt mondod "botrány" lesz, akkor mi van? Inkább hagyod megtörni a gerincedet és leszel cseléd? Ha azért botrány van, mert segítséget kérsz a hozzád legközelebb álló embertől, akkor attól mit vársz még?! Akkor nyugodj bele, hogy csak egy cseléd leszel, és boldogtalanul, társas magányban éled le az életedet egy.


Fel nem tudom fogni, egyes nők ezt hogy képesek elviselni, hogy azzal a férfivel, akivel álítólag társkapcsolatban és szövetségben kellene élniük, attól elviselik a csicskázó, érzéketlen bánásmódot. Akkor annak mi a lényege, az miért jó, minek vannak egyáltalán egymás mellett? Ha ennyi minimális segítséget vagy szeretet nem képesek egymásnak nyújtani. Ennél még a nyomorgó egyedüllét is jobb, mert ott legalább megmarad a tiszteleted és a becsületed saját magad iránt, és van esély egy igazi társ megtalálására.


De ha nektek ez megfelelő, és ennyire megalkuvók vagytok, akkor ne csodálkozzatok, ha valóban cselédnek fognak titeket tartani, és a gyerekek is így fognak titeket kezelni egy idő után. Én sok helyen láttam, hogy ahol a férj házi cselédként, tisztelet nélkül tekint a feleségre, ott előbb utóbb a gyerekek is elszemtelenedtek, és ők is lenézték, cselédként tekintettek az anyjukra, akit ki lehet használni, át lehet vágni, hiszen csak egy palimadár. Ha ezt a sorsot akarjátok, csak hajrá.

2010. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező, sajnos úgy van, ahogy az utolsó mondta. A keretek lefektetésével megmarad egyfajta kimondatlan tisztelet a másik iránt, és a férfi nem cselédként fog rád tekinteni.


Téged azért tekint cselédnek, mert hagytad, hogy az legyél. Minden egyes perc, amikor nem állsz ki magadért, amikor meghunyászkodsz, amikor gürizel holtfáradtan, amikor kinyalod a seggét meleg étellel, tisztasággal, annak ellenére, hogy ő semmit nem segít - ezek mind azt üzenik egy férfinek, hogy te egy lábtörlő vagy, egy házi rabszolga, aki nem tiszteli magát, akivel mindent meg lehet csinálni, és a férj ilyenkor automatikusan elkezdni nem tisztelni a feleségét. Megszűnik a feleség tiszteletreméltó nőnek lenni, és lesz egy pótmama-cseléd. A megcsalások ilyenkor szoktak következni.


Vagy szerezz egy kis büszkeséget és erőt, ülj le a férjeddel, hogy te nem akarsz csicska lenni, igenis segítsen vagy ha erre a férjed nem hajlandó, akkor ha nem akarsz boldogtalan, cseléd módjára élni, akit a férje ráadásul meg is csal esetleg és lenéz, akkor pedig itt az ideje, hogy búcsút mondj.


Rengeteg ilyen kapcsolatot láttam, sajnos a megalkuvó, lábtörlő típusú női viselkedés MINDEN ESETBEN azt eredményezi, hogy a férfi többé nem tiszteli a feleségét, és mindent megtesz vele, cselédként néz rá, majd meg is csalja és mindez nem is okoz neki belső vívódást. Ha jót akarsz, fogadd meg a tanácsomat.

2010. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
hát én ezt a fickót úgy elzavarnám mint macskát szarni, mi az hogy te takarítasz ő meg fetreng a szőnyegen..
2010. nov. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy olvastam amit írtál mintha magamról olvastam volna! Én is 31 éves vagyok, két kislány anyukája, csak az enyémek 2 és 4 évesek, de a helyzet ugyanez nálunk. Én most akarok válni tőle, mert nem bírom tovább. Sőt továbbmegyek, az enyém vállalkozó, és hát pénzt azt nem látok belőle, ha a gyerekeknek veszek valamit felzabálja, és még sorolhatnám. Foglalkozás one, hetente 3-4-szer eljár lovagolni, vagy lovagoltatni, már nem érdekel hova.. Most adott egy újabb autót a régi helyett ami mindig rossz volt,( hozzáteszem autókereskedése van, de nekem volt a legrosszabb kocsim, télen nyári gumival vittem a két picit mindenhova), pont most közölte hogy visszakapom a régit mert az jó lesz nekem és ha nem tetszik járhatok hévvel. Na én ezt tutira nem csinálom tovább. Kész vége, felállok belőle, nem csinálok idegroncsot magamból, nekem még két gyereket fel kell nevelnem, és nekik nem egy dilis anyukára van szükségük! nem igaz. szóval azt tanácsolom neked hogy hajrá, dobd ki a fenébe, vállj el tőle, nem ér annyit egy hülye pali sem hogy tönkretegyed magad és a gyerekek életét!!!!!

2010. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy tényleg nem ártana egy szünet. ha meg tudsz állni anyagilag a lábadon, akkor érdemes lenne megmondani neki, hogy mivel nem segít semmiben, sőt hátráltat, ezért neked jobb lenne egyedül. Gondolkozzon hogy ő mit szeretne, költözzön el, és majd kialakul.


Az ilyen felállásban azért nem szokták a nők kirúgni a férjüket, mert a pénzük hiányozna. sok ilyen ismerősöm van. éldegélnek egymás mellett, szeretőkkel, és azért megy így, mert a nőnek nincs saját pénze. persze, két kicsi gyerek mellett nehéz is, sőt...


De ezek előtt tényleg érdemes lenne neki elmondani mindent, higgadtan, hogy te mit várnál el tőle. aztán adni pár hetet, hogy lesz-e foganatja, és mindig megkérni mindenre amit éppen szeretnél tőle. ha segít, akkor minden helyre áll. ha nem, akkor lapát. :)

2010. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 ekeke ***** válasza:

Nagyon szr. Férfiból vagyok, értem és érzem. Én is szétdolgoztam már magam, öregedni fogok, most találtam meg az igazi NŐT, aki még friss hús. Igen, direkt rátettem minden házimunkát, hogy szokja, hogy váljon hatékonnyá addigra, mire megjönnek a gyerekek. Tény hogy rendes munka mellett az otthoni munkákkal együtt nem marad férfinak energiája sokminden másra. De a gyerekre miért nem? Ha nem akarsz többet, akkor felhőtlen játék, ha akarsz, akkor korlátlan szellemi társ és ismereteid átvevője.. NEKEM legalábbis inspiráló egy gyermek!

Az ilyen szrházit sajnos ki kellett volna szelektálni időben.


Amit én érzek a nőmmel: szeretem, vele akarok lenni, amennyit lehet. Tehát amikor dolgozik, én is, amikor pihen, én is. Ha tovább kell dolgozzon, akkor én kérek tőle valami csinálnivalót. Persze ha nem volt álló nap semmi dolga, akkor minek segítsek?


Javaslom, hogy vezesd be: mindenkinek van munkaideje, a tiéd a gyerekekre és a háztartásra elmegy, az övé meg nem. Tehát be lehet szállni.

Ha nem képes gyerekezni, akkor takarítson.

2010. dec. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én 15 éves vagyok, apám nem törõdik velem, le sem szar.
2012. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!