Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiviheti-e külföldre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiviheti-e külföldre?

Figyelt kérdés
Volt házastársam most jelezte,hogy külföldre(Görögbe)mennének kiruccanni,és azon a hétvégén amikor papír szerint a lányommal lehetnék.Erről e-mailen értesültem,le van írva szépen de semmi hivatalos nincs,még pecsét sem csak az ő aláírása.Munkahelyemen tiszteletben tartják a helyzetemet és azokon a hétvégéken szabadnapokat kapok amikor a gyermekemmel lehetek,de minden hétvégét nem kérhetekszabadra,hogy akkor hozhassam el a gyereket amikor ő gondolja.Érdekelne még az is,hogy az én engedélyem nélkül is elviheti-ea kicsit bárhova a beleegyezésem és aláírásom nélkül?És mi van ha nincs lehetőségem pótolni ezeket a hétvégéket?Mert annak is örülök,hogy kéthetente szabad vagyok és tudok menni érte.Holnap sietek a gyámhivatalba de ha valaki tud valami biztatót az írjon!
2010. nov. 9. 21:20
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
76%
figy ne legyel ennyire onzo megertelek mert reszben igazad van biztos orulnel neki ha latnad meg hianyzik de most gondolj bele a gyermeked helyeben most legyen veled vagy hagyod hogy lassa gorog orszagot lehet hogy tobb lehetosege nem lessz az eletben hogy oda menjen egyeb okok miatt azt az egy alkalmat te is kibirod szerintem hagyd hadd menjen a gyerek gorog orszagba kikapcsolodni na meg hogy vilagott lasson en a helyedben orulnek neki nem lennek ennyire kapzsi a gyerekkel szemben de te tuddod!! nem akarok beleszolni csak leirtam a velemenyem es nem tudom biztosan hogy kiviheti-e vagy nem
2010. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt Görögország az EU tagja. Ilyen módon a beutazás még csak regisztrációhoz sem kötött. KB akkora a jelentősége jogilag, mintha Debrecenből elmennének mondjuk Szegedre.


Másrészt milyen pecsétet vársz egy olyan levélre (email-re) amiben szólnak neked, h azon a hétvégén ne akard elvinni a kicsit, mert nyaralni fognak?


"Érdekelne még az is,hogy az én engedélyem nélkül is elviheti-ea kicsit bárhova a beleegyezésem és aláírásom nélkül?"


Ha ő a törvényes képviselője a gyereknek akkor igen.

2010. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
Igen,elviheti.Gondolom van útlevele a kicsinek.Az pedig külön nagyon korrekt dolog,hogy előre,időben,ÍRÁSBAN(ami ugye megmarad)jelezte,hogy mit szeretne.Sokan ilyenkor azt mondják,hogy beteg a gyerek,sorry,majd legközelebb(a lakásába nem köteles beengedni).Holnap sietsz a gyámhivatalba?Korrekt vagy,nem mondom...én is elvált anyuka vagyok,a férjem soha nem kötött bele semmibe,pedig 1.5 évet külföldön éltünk a gyerekkel(persze megbeszéltük).Nem ettől leszel/vagy jó szülő!
2010. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Ja,igen.És milyen fene pecsétet akarsz?!Gondolom Ő a törvényes képviselő!Kicsit bürokratikus,és bonyolult vagy.A 2. válaszoló vagyok.
2010. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Bocs,a 3. válaszoló vagyok(aki hozzáfűzte a megjegyzést),nem a 2.
2010. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%
A második válaszoló én vagyok! :-)
2010. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szétröhögöm magam...köszi mindenkinek!


Kérdezőnek: most mi a fene bajod van vele, ha elviszi? Nem elrabolja, kicsit nyaralnak és kész. Hadd menjen az a gyerek, érezzék jól magukat.

2010. nov. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat,a levélből kiderült,hogy nem Görögországba hanem Tunéziába mennének.Egyébként ha összeszedem magam anyagilag én is szivesen elmennék vele bárhova,de az anyja beleíratta a keresetbe,hogy ne vihessem ki külföldre még a nagyszüleihez sem.Akkor hol itt az egyenjogúság és hol vannak a gyermekem érdekei?
2010. nov. 9. 21:49
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

nem viheti, mert a kölyök útleveléhez te is kellesz...

másrészt meg, a gyereknek jót tesz egy kis nyaralás és gondolom, ha előre szólsz a melóban, hogy másik nap lesz láthatás, akkor meg tudják oldani;)

2010. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

De most tényleg! Mi bajod van ezzel? Szerintem féltékeny vagy, és ennek csóri gyerek issza meg a levét.

Majd lesz Neked is pénzed és elviszed.

Ehhez az is kell, hogy most ne balhézz, járulj szépen hozzá, hadd menjenek. Majd ha hazajön a gyerek, és csillogó szemekkel meséli, milyen volt, rájössz, hogy megérte NEM megfosztani őt egy ilyen élménytől.

Ne legyél már gonosz.

Hány éves a gyerek?

2010. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!