Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kiviheti-e külföldre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiviheti-e külföldre?

Figyelt kérdés
Volt házastársam most jelezte,hogy külföldre(Görögbe)mennének kiruccanni,és azon a hétvégén amikor papír szerint a lányommal lehetnék.Erről e-mailen értesültem,le van írva szépen de semmi hivatalos nincs,még pecsét sem csak az ő aláírása.Munkahelyemen tiszteletben tartják a helyzetemet és azokon a hétvégéken szabadnapokat kapok amikor a gyermekemmel lehetek,de minden hétvégét nem kérhetekszabadra,hogy akkor hozhassam el a gyereket amikor ő gondolja.Érdekelne még az is,hogy az én engedélyem nélkül is elviheti-ea kicsit bárhova a beleegyezésem és aláírásom nélkül?És mi van ha nincs lehetőségem pótolni ezeket a hétvégéket?Mert annak is örülök,hogy kéthetente szabad vagyok és tudok menni érte.Holnap sietek a gyámhivatalba de ha valaki tud valami biztatót az írjon!
2010. nov. 9. 21:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Olyan könnyedséggel írogat itt mindenki,de ezekért is köszönettel tartozom.Túl mélyek még a sebeim,fáj a gyermekem hiánya.Még csak egy év telt el,és alig látom.Aki nem éli át nem tudja milyen érzés ez.Egy kislánynak havonta magyarázkodni,hogy miért kell őt visszavinnem mert még maradna.Szombat reggel helyett számtalanszor kértem az anyát,hogy hadd menjek a lányunkért péntek este,nem engedte meg pedig nagyon szeretünk együtt.Ha passzolnám ezeket a hétvégéket akkor mi jutna nekünk?12 napot várok kétszer havonta,én úgy gondolom egy kiruccanást bőven be lehet illeszteni ebbe a 12 napba.
2010. nov. 9. 22:04
 12/25 A kérdező kommentje:
Egyébként ha én szeretném elvinni pár napra kirándulni biztos nem kapnám el,nem érdekelné,hogy az élmény a gyereknek.Mivel előre egész hónapra van beosztásom az ünnepekre kértem hadd hozzam el több napra a kicsit de csak az a két nap lesz ami a papíron le van írva.Ha ő ennyire ragaszkodik ezekhez a kéthetes hétvégékhez akkor én miért ne tenném.És tisztában van vele,hogy a lányunk is szeretne többet velem lenni.
2010. nov. 9. 22:17
 13/25 anonim ***** válasza:
49%
Szerinted egy külföldi út bármit árthatna a lányodnak, együtt lenne a családal szerez egy csomó szép emléket, mért nem akkarod. Egy hétvégét be lehet pótolni egy életre szóló szép emléket nem.
2010. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nem lenne az utazással ha elsősoron nem érintené az engem megillető hétvégét,tiszteletben tartaná a lány akaratát és kérését,valamint engedékenyebb lenne és ha a kicsi hiányol ne gátolja a kapcsolattartást.Az apja vagyok ő az én lányom,MI VAGYUNK A CSALÁD!!!
2010. nov. 9. 23:02
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
Az elvált anyuka vagyok,aki külföldön élt(apuka bele egyzésével)a gyerekkel.IDÉZLEK:az anyja beleíratta a keresetbe,hogy ne vihessem ki külföldre még a nagyszüleihez sem.Ha Neked ez nem tetszett,miért írtad alá,és fogadtad el a keresetet?De,ha jól értelmeztem,a szüleid külföldön élnek(tehát Te sem vagy magyar származású,vagy legalább is nem csak magyar állampolgár).Ebben az esetben teljesen megértem a nejedet.Mi van,ha nagyszülő látogatása címen lenyúlod a gyereket?!Nem ez lenne az első eset!Azt viszont még nem írtad meg,hogy mennyi idős a Kislány.Különben pedig,teljesen természetes dolog,hogy nem érti,hogy ha eddig együtt voltatok,most miért nem lát korlátlanul.2 lehetőséged van(persze az intelligenciádtól,és bosszúvágyadtól függően),hogy megértesd vele...gondolom nem kell részleteznem ezt a 2 féle megoldást.
2010. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Először én is azt gondoltam, hogy csak önző vagy, de így, a többi tény ismeretében teljesen igazad van. Az anyukának lenne egy hónapban 2*12 napja arra, hogy programot szervezzen a gyermekének. Ha ő rugalmas lenne az apa láthatásával kapcsolatban, akkor elvárható lenne, hogy az apa is az legyen, ha csak így tudják összehozni a nyaralást. De mivel az anyuka ragaszkodik a végzés minden betűjéhez, ezért úgy gondolom, hogy az édesapa is tegyen úgy. Esetleg fogadjon egy jó ügyvédet, hátha több láthatást tud kiharcolni. Az ünnepek egy részét is oda szokták adni egyébként.

Mellesleg egyszerűen nem tudom felfogni, hogy magukat érett felnőttnek nevező, gyermeket nevelő emberek hogy tudnak úgy viselkedni, mint az óvodások.

2010. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Három éves múlt a kislány és már nagyon jól ki tudja fejezni magát,gondolok itt főleg arra hogy sokkal többet szeretne velem lenni.Elvált anyuka gondoljon bele,hogy ha abban a másfél évben ő nélkülözte volna a saját gyermekét az milyen érzés lett volna.Én ezt élem át folyamatosan.Egyébként utazni bármikor lehet én viszont csak kéthetente láthatom de ahhoz ragaszkodom.
2010. nov. 9. 23:52
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nem bánt,hogy elutaznak,csak az izgat,hogy el akarja venni a hétvégénket.Nyáron is voltak valahol de az teljesen elkerülte a láthatásomat,én csak örülök ha a lányom jól érzi magát.Nyáron mi is együtt töltöttünk egy hetet ami hatalmas élmény volt mindkettőnk számára,azóta is sokszor szóba jön és beszélgetünk róla.Tehát nem a cselekmény a probléma számomra hanem az időzítés!
2010. nov. 10. 00:01
 19/25 anonim ***** válasza:
Már megint az elvált anyuka:félre értés ne essék,a volt férjemet NEM korlátoztam,hiszen azért is egyezett bele,mert így is megoldható volt a RENDSZERES láthatás.Volt,hogy kint aludt nálunk,elvitte a gyereket 1 hétre(körbe járták Európát).Én is rendszeresen haza jöttem(havonta 1 hétre).De arra még mindig nem válaszoltál,hogy külföldi állampolgár vagy-e(mivel mint írtad,a szüleid kint élnek),és arra sem,hogy miért hagytad jóvá a keresetben azt,hogy Te ne vihesd külföldre a gyereket...
2010. nov. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Vajdasági Magyar vagyok,az,hogy hova születtem arról én nem tehetek.A bíróságon a volt házastársam egyszerűen kijelentette,hogy nem engedélyezi,hogy a lányunkat kivigyem a nagyszülőkhöz,nekem nem volt beleszólásom.Közös megegyezéssel adtuk be a keresetet,de így utóbb már bánom mert talán egy ügyvéddel többet ki lehetett volna hozni a kapcsolattartásból.Az én láthatásom korlátozva van és tényleg csak kéthetente láthatom a lányomat.Most sietek a hivatalba hátha még tehetek valamit ellene mert hétfőn azt mondtam a lányomnak,hogy szombaton megyek érte,s nem akarok neki csalódást okozni!
2010. nov. 10. 06:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!