Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megromlott a kapcsolatunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megromlott a kapcsolatunk a férjemmel, de családi házat szeretnénk venni (az most mellékes, és számomra is érthetetlen) miért? Kérdésem lent.

Figyelt kérdés
Igy ha a házasság alatt veszünk közös pénzböl házat(amit persze késöbb nem fogok tudni bizonyitani,mert szüleim segitenek)Ha ez a férjem nevére kerül,mint a mostani,mert neki több a pénze,az közös tulajdonnak számitana-e?Csapdát sejtek...Segitsetek!
2010. nov. 12. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha az ő nevére kerül, akkor az az övé lesz. Ha a papír erről lesz, akkor utána már nehéz bizonyítani, hogy ki mennyi pénzzel szállt bele!

Vigyázz ezzel! Anno az egyik barátnőm is, amikor megvették a lakásukat, felesről írtak papírt. Igen ám, csak hogy a lány szülei adták kb. a pénz 80%-át! De hát a szerelem ugye! Aztán a férj becsajozott, válni akart és követeli a lakás felét. És sajnos sok mindent nem tudnak vele kezdeni, mert a papír az ugye papír. Főleg ennyi idő után már lehetetlen bizonyítani, hogy ki mennyit fizetett bele!

2010. nov. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Minek ház, ha már megromlott a kapcsolatotok?

Hülyeségnek tartom egy ilyen projectbe belevágni.

Miért nem válsz el inkább és veszel egy saját lakást?

2010. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
84%

Ha te nem akarsz családi házat, akkor miért kérsz segítséget a szüleidtől?

Miért kellene a férjed nevén lennie? Ha a pénz harmadát, negyedét tudod csak betenni, akkor olyan arányban kell a nevedre iratni. Lehet, hogy csapdának szánja, de azért nem kell feltétlenül belesétálni.

2010. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha eddig megvoltatok saját ház nélkül, akkor amíg nem rendeződik a kapcsolatotok semmiképp ne vegyetek közös házat. A válásnál egy hosszadalmas procedúra, és nem biztos, hogy Te járnál jól.
2010. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mert annyi pénzem nincs,hogy sajátot vegyek!A férjem meg a rossz kapcsolat ellenére(talán a gyermekünk miatt)ezt erölteti..csak nem szeretném,ha átvernének..
2010. nov. 12. 08:18
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Első vagyok! Az én is kihagytam,hogy szerintem sincs sok értelme erre a kapcsolatra házat venni. De ez a ti dolgotok. De egyébként meg tényleg százalékos arányban ki kell számolni,hogy ki mennyit adott bele és úgy kell írni a papírt! De én a helyedben, ha van egy ügyvéd ismerősöd, aki ingyen adna tanácsot ezzel kapcsolatban, akkor felkeresném. Csak pár mondatban felvilágosítana, hogy mire vigyázz!
2010. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Ha a házasság fennállása alatt veszitek, közös vagyonnak számít, akármelyikőtök nevén van. De ha ennyire megromlott a kapcsolat, a szüleid miért nem inkább neked vesznek házat?
2010. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
ez átverés!!!ne adj bele pénzt,utánna biztos hogy elhagyna,ha már megvan a ház,és az ő nevére került!!!
2010. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet hülyét kérdezek:de valaki azt irta,ha a házasság alatt vesszük,közös vagyon!Akkor miért irnék százalékokat?Nekem nincs benne fele pénzem(mert nincs annyi)Elég,ha csak kettönk nevére iratom,nem?
2010. nov. 12. 21:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasság alatt veszitek, akkor függetlenül attól, hogy ki nevére, vagy milyen pénzből, közös vagyonnak számít. Utólag, váláskor pedig nagyon neház bebizonyítani bármit is, és biztosan ki fog találni a másik fél is valami kamut, hogy ő is beletett annyit, tehát ez az egész dolog így veszélyes.

Vegyék meg a házat a szüleid és ajándékozzák neked. Az ajándék ugyanis különvagyon. Ha beszáll a férjed is, úgy annak arányában vegyétek meg hármasban, és a szüleid az ő részüket nekedajándékozva egyértelmű lesz az ingatlannyilvántartásban is a tulajdoni hányad és váláskor sem kell majd csapdákra felkészülni.

2010. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!