Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a menete egy ilyen válásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a menete egy ilyen válásnak?

Figyelt kérdés

Még nem adtam be semmilyen papírt, hogy válni szeretnék, mert előbb tájékozódom.

Az a helyzet, hogy majdnem felépítettünk egy házat, még nincs rá lakhatási engedély. Hitelekből van a ház + a szoc.pol.-t vettük fel két gyerekre. A hitel nem lakáshitel, hanem szabad felhasználású + van egy kisebb hitel, ami személyi kölcsön. Ezt én fizetem 20e Ft-al havonta, a nagyobb hitelt ő egyedül.

Ha most beadom a válópert, akkor a szoc.pol.-t vissza kell fizetni? Mikortól nem kellene?

Szeretném, ha nem veszne el, mert úgy tudom, ha vissza is lenne fizetve, azt én még egyszer nem vehetem igénybe.

Kérhetem én azt a bíróságon, hogy a szoc.pol. összegét fizesse ki nekem, hogy tudjak a gyerekeknek egy kicsi házat venni? Több pénzt nem is kérnék tőle, csak hogy én is tudjak otthont teremteni a gyerekeknek. Mert ő a házát nem akarja eladni...


2010. nov. 15. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát szerintem így hogy a szoc polt fizesse neked ki, azt így biztosan nem!


A gyerek ugyanúgy az övé mint a tiéd...tehát a gyereknek van már 1 otthona... szerintem az lesz, hogy a bíróság azt mondja hogy a fele téged illet meg, viszont a férjed előáll majd azzal hogy nem akarja/tudja most eladni, viszont téged sem tud így kifizetni, ez megy majd éveken keresztül...míg te és a gyerekeid sínylődnek. Aztán ha nagyon gáz lesz a helyzeted és nem fogsz tudni normális körülményt (pl.: lakást ) biztosítani a gyerekeknek, akkor még az is megeshet, hogy a gyerekeket odaítélik az apjuknak...


Szerintem...


de majd az okosok megmondják...


Addig is nem lenne rossz dolog, ha utána néznél a szerződésben vagy az üzletszabályzatban, hogy ilyen esetben mi van, mert a fejemet rá, benne lesz.

2010. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A ház fele a tiéd ha nem akkarja eladni a bíroság elárverezi a feje fölül a szoc.pol. egy állami támogatás nem az ő pénze azt nem fizetheti ki neked.
2010. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!