Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennél, ha meghalna a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha meghalna a párod exneje, s az általad ki nem állt gyereket neked kell nevelned?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Nevelném kötelességtudatból.
2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálnám megérteni a gyereket. És ha ez már sikerült, akkor valószínűleg meg is tudnám szeretni, és ha a páromat annyira szeretném, akkor tutira felnevelném ezt a gyereket (is), és büszke lennék magamra, hogy meg tudtam oldani. :)
2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tudnád szeretni is kötelességtudatból?
2010. nov. 17. 14:40
 4/23 A kérdező kommentje:

2!

Szóval a kulcs a párod iránt érzett szeretet...a megértést követően-ha jól értem!?

2010. nov. 17. 14:41
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Kötelességtudatból nem lehet szeretni. Az vagy jön szívből, vagy nem. Viszont ha beszélgetsz vele, és megtalálod a gyenge pontjait (amitől Neked nem szimpatikus), és megérted, hogy miért ilyen, akkor könnyebb elfogadni. Esetleg tudsz is rajta változtatni, sőt, továbbmegyek, imádni is lehet azt a gyereket utána.


Nekünk egy ilyen gyerek van a családunkban. 8 éves, fiú, csúnyán beszél, káromkodik, köpköd, (anyja egyedül nevelte mindig is), szóval iszonyúan rossz fiú. Érdekes módon engem nagyon szeret, mert én beszélgetek vele, kérdezősködök, hogy miket szeret csinálni, hova menjünk, stb.. szóval törődök vele ,és ez a kis vacak meghálálja. Egyedül én szeretem (az anyján kívül) még ezt a kisfiút a családból. :( Lehet szeretni, csak akarni kell :)

2010. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Meg a 3. is. Igen, ez is lehet egy kulcs, ha úgy érzed, máshogy nem megy. De nálam a kulcs elsősorban az volt, hogy akartam szeretni ezt a gyereket (akiről az előbb írtam... pedig az anyját nem igazán kedvelem).
2010. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem, szeretni nem hiszem, hogy tudnám kötelességtudatból, de azért megpróbálnám.

Hány éves gyerekről van szó, hogy annyira nem szerethető?

2010. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

Kezdjük azzal, hogy amikor megismerkedtél a pároddal, akkor tudtad hogy van egy gyereke. Ha te ezt a gyereket útálod, akkor igencsak csodálkozom, hogy ebbe a kapcsolatba belementél. Vagy csak a pasi pénze kellett, a vele járó egyéb dolgok már nem?


A kérdésedre pedig a következőt válaszolom:

Én eleve nem mennék bele egy olyan kapcsolatba, ahol ki nem állhatom a párom gyerekét.

2010. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És mi van akkor,amikor az anya iránt érzett utálat,s a gyerek apja iránt nem elég mély szerelem-szeretet közegbe érkezik az a gyerek?
2010. nov. 17. 14:49
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor el kell döntened előbb, hogy mi legyen az apjával (pároddal). Mert ha nem elég mély a szeretet(szerelem) köztetek, és közben a gyereket sikerül mégis megszeretned, és fordítva, akkor később a gyerek lelkében (is) iszonyú károkat teszel. Gondold a helyébe magad. Meghalt az édesanyja. Jön valaki, akit esetleg megszeret (ez vagy Te), és utána te is cserben hagyod.


Nem tudom, hány éves ez a gyerek, de ez minden életkorban fájdalmas, hogy elveszít valakit. (akár halállal, akár elhagyással). Gondold át jól. Mielőtt döntesz, azt kell tisztáznod, hogy az apjával hányadán álltok.

2010. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!