Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekeimet egyedül nevelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekeimet egyedül nevelem tovább. Milyen állami segítségekhez folyamodhatok (gyermekvédelmi támogatás, emelt családi pótlék, lakásfenntartás stb. ), és milyen papírokat vigyek magammal?

Figyelt kérdés
A gyerekelhelyezési per csak jövőre lett kiírva, és addig is kellene valami segítség! A gyerekek születési anyakönyvi kivonata bent van a bíróságon....
2010. nov. 23. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A lakásfenntartásihoz kell:az adott havi keresetedről papir(elég a számlakivonat is).

Bemész a polgármesteri hivatalba,megigényled.Aztán eldöntik hogy jár e vagy sem.(asszem a keresetedet elosszák.Ha fejenként nem haladja meg a 35 ezer/főt,akkor megkapod..) Jah,meg nézik a lakás nagyságát is.

Remélem segitettem..

2010. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%
Lehet én vagyok a tudatlan, de ha eddig el tudtátok őket tartani (apa és anya), akkor mostantól pontosan miért is nem tudjátok? Mert ti elváltok?
2010. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért, mert eddig együtt éltünk, az egész havi keresete befolyt a háztartásba...

Most viszont adja a gyerektartást, és fizeti a hitelek felét!!!!!!!

Én viszont GYES-t kapok, és két kicsi gyermekem van.

Próbálj meg ebből élni, hiteleket fizetni.....

2010. nov. 23. 08:51
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
mindig csak addig nyújtózkodj amíg a takaród ér. én pl sosem vettem még fel 1 ft hitelt sem... mivel nélküle jobban tudunk élni, pedig nem keresünk átlag felett
2010. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha az ember tudja h elesik,előtte leül..

Oké h nem volt helyes döntés a hiteleket felvenni,nade van aki csak így tud pl:otthont teremteni..

2010. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

09:04-es nincs igazad, honnan tudhatta volna, amikor felvették a hitelt, hogy otthont teremtsenek a boldog együttélés reményében, hogy ilyen hamar vége lesz a kapcsolatnak?

Nyilván ilyenkor az ember a közös jövedelemmel kalkulál.

2010. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az a kérésem, hogy ne egymással veszekedjetek, hanem próbáljatok inkább a kérdésre válaszolni, mert ez engem nem visz előrébb...

De köszönöm a hozzászólásokat.

2010. nov. 23. 09:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Emelt családi pótlék, hivatalban ki kell töltened egy nyomtatványt, nekem kérték, hogy igazoljam a válást, én vittem a végzést lefénymásolták és elfogadták. Rendszeres gyerekvédelmi támogatás, szintén nyomtatvány,itt is azt hiszem kellett igazolni, hogy egyedülálló lettem, igazolás a keresetedről(gyes)de sajna ez nem egy havi juttatás, néha dobnak ötezret , suli előtt, karácsony előtt de viszont ha ovis a gyerek vagy sulis akkor ingyenesen kapja a napi étkezést ami nagy segítség, és iskolásnál pedig a tankönyvet is.Ha lejár a gyesed akkor kérhetsz szociális segélyt, nem tudom gyes előtt mennyi munkaviszonyod volt, nekem nem sok, így nekem fél évig járni kellett a munkanélkülibe jelentkezni úgy, hogy pénzt nem kaptam, de miután lejárt a fél év igényelhettem a segélyt, kaptam még fűtéstámogatást havi tízezret, nem tudom ez jár-e még, mert már nem veszem igénybe ezeket újra férjhez mentem, de két éve még járt.Azt hiszem ennyi.
2010. nov. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szociális munkásként dolgozom, ha nem is ezen a területen, de így van egy kis rálátásom a tanulmányaim alapján, hogy pontosan miket is ignyelhetsz egyedülálló, jövedelem nélküli anyaként.


Ha már kimondták a válást, akkor jogosult vagy emelt családi pótlékra (havi pár ezer forint többlet), de ehhoez meg kell igényelned (visszamenőleg is kifizetik).

Az önkormányzatnál mindenütt változó, hogy milyen segítségadási forák vannak, ezek közül az állandók:

- rendszeres gyermekvédelmi támogatás - havi fix összeg vagy természetbeni juttatás (pl étkezési jegy, fűtéstámogatás, élelmiszercsomag, stb.)

- rendkívüli, egyszeri gyermekvédelmi támogatás -a megváltozott helyzetre tekintettel lehet évente 1-2 alkalommal igényelni, nos egy válás pont megfelelő alapja

- lakásfenntartási támogatás

- az áramszolgáltatónál azonnal kérd, hogy legyetek "védendő fogyasztók" (nem tudom, í víznél vagy gáznál is van-e ilyen, ennek járj utána az ügyfélszolgálaton) - így tudtok téli számlákat részletre fizetni, ha elmaradásotok van, nem számolnak fel plusz díjakat, stb.


De amit javasolnék, hogy menj el a családsegítő szolgálathoz, ahol koordinálni tudják azt, hol tartanak az igényléseid és segítenek, hogy mi van még, amit igénybe tudsz venni.

2010. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
A rendszeres gyermekvédelmi támogatás nem rendszeres!!!!!!!!!!! csak a neve az!! Nézz utána, én igényeltem és sok más egyedülálló anyuka is, és egyikünk se kapott minden hónapban fix összeget!!! Ingyen volt az ovis kaja és a tankönyv, ennyi és ünnepek előtt dobtak egy ötöst.
2010. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!