Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen lehetőség van válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

FazekasDániel kérdése:

Milyen lehetőség van válás esetén a hitel és a szocpol rendezésére, megosztására?

Figyelt kérdés

Tények: 2008-ban két gyermekünk után felvettünk 2,4 millió forint szocpolt és 10 millió hitelt. Volt 2,6 millió önerő, így vettünk 15 millióért lakást. Most válunk, még nem tisztázott, hogy mindkét gyerek az anyjával marad, vagy egy-egy. De én (az apa) mindenképp elköltözök a hiteles házból. Most mi lesz a hitellel? És mi lesz a szocpollal, ha eladjuk a házat, vagy ha a párom marad benne egy gyerekkel, vagy mindkettővel?

Ha lenne valaki olyan kedves, aki jártas a jogi dolgokban, és leírná nekem a lehetőségeinket, nagyon megköszönném.


üdvözlettel: F.D.


2010. nov. 30. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Eladjátok a lakást, kitisztázzátok a hitelt, visszafizetitek a szocpolt,és mindenki megy a saját útjára.Jó is lenne.Csakhogy.Azon a lakáson most több lehet a hitel, mint akkor mikor felvettétek, így eladni nem érdemes.Ha marad benne a párod, akkor szerintem nem változik semmi, ugyan úgy fizetni kell, mint eddig.És nem csak neki, hanem neked is!Egyszóval jó nagy kakiban ültök.Halkan jegyzem meg, hogy akik belemennek ekkora hitelbe, és két év után szétmennek, azokat nem nagyon tudom sajnálni!Bocs.
2010. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, Te nem érted amit olvasol!

Honnan veszed hogy 2 éve házasok?

2éve vettek fel szocpolt a 2 gyermek után!

Nem írja és következtetni sem lehet hogy mióta házasok!

Bocsi kérdező hogy nem segítettelek előrébb, de ezt meg kellett írnom!Sok sikert és engem is érdekel ez a téma!

2010. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hol írtam, hogy két éve házasok???Azt írtam, hogy 2 év után szétmennek, ezt a hitel felvételétől gondoltam!!!
2010. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hitelt közösen vettétek fel így közösen kell visszafizetnetek :S
2010. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy könnyű helyzetben az biztos. De az ember nem úgy tervez, amikor felvesz lakásra hitelt, hogy elfog válni.A nagy hitel miatt nem valószínű hogy eltudjátok adni a házat. Ha pedig igen mi maradna belőle. Még annyi sem hogy bármelyikőtök tudna egy másik házat venni belőle. Sajnos nem vagyok ügyvéd. De a bíróságon vannak ingyen fogadóórák, ahol tájékoztatnak az ilyen problémákban.
2010. nov. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is volt hitelünk, felesbe kellett fizetni.Rátok is ez vár.
2010. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bankot nem érdekli a ti válásotok, elkezdni csesztetni egyikőtöket és ha nem megy a behajtás akkor a másikat is. Ha onnan se elárverezi a házat.


A "felesbe fizetemmel" az a gond, hogy a bank nem mérlegel. Ha te befizetted a "te feledet" de az exed nem akkor ugyan úgy behajtják rajtad vagy elárverezik a házat és kész.


A szocpolt én úgy tudom vissza kell fizetni, bár ez nem 100%.

2010. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szocpolt a gyerekre adják,nem kell visszafizetni,mert megvan a 2.


a lakást csak úgy tudjátok eladni,h abból ki kell fizetnetek a hitelt. ha marad pénz,akkor az feleződik. ha viszont te elmész,ő meg marad,akkor sajna nem tudom h h van..

2010. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az egyik fél a lakásban marad akkor aki marad az a lakás értékének a felét kifizeti annak aki elmegy
2010. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!