Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 16 éves vagyok. Szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves vagyok. Szüleim elválltak és szeretnék apámékhoz költözni ezt megtehetem saját döntésemből vagy a 2 szülő dönti el?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Saját magad nem teheted meg. Ha a szüleiddel nem tudsz ebben megegyezni,akkor a Gyámhatóságnál kérheted,hogy apádhoz költözhess. De erre komoly indokodnak kell lenni.
2010. dec. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saját döntésedből, ilyen egyszerűen nem, de van rá hivatalos út. Ha a válóperes tárgyalás most zajlna, akkor választhatnál. Így utólag például az apád kérheti a gyerekelhelyezés megváltoztatását, de azonnal nem megy egyik sem.
2010. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
megteheted. de akkor végleges legyen a döntésed. anyukám is visszaszökött az apjához, aztán mikor látta, hogy kötelességei ott is vannak, megszökött onnan is, vissza az anyjához. mamám szerint a gyerek a leghálátlanabb teremtés a földön, kiteheted a lelked neki, úgyis oda pártol, ahova a látszólagos érdekei húzzák. meg azért a gyerekeket általában az anyukák gondozzák.
2010. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha apád is akarja, és van normális lakása meg jövedelme akkor van rá mód hogy ezentúl Ő neveljen.

Mi a problémád az anyukáddal?Ő mit szól hozzá?

2010. dec. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már 18 elmúltam, mikor apukámhoz költöztem, de megtehettem mert apa belegyezett, sőt nagyon örült, és elmúltam 18, a nevelőapámmal volt problémám, anya az elején el volt keseredve, de most már újra jó a kapcsolatunk, és még mindig apukámmal élek, nem bántam meg. Viszont 16 évesen nem lehet az a baj, hogy vannak feladataid és nem engednek el néhány helyre vagy nem kapod meg amit akarsz? Kamasz vagy, mindenhol lesznek problémák, nem megoldás elköltözni, ha csak ilyenekről van szó. 21/L
2010. dec. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van bíró itélet arról hogy kié a felügyeleted akkor pert kell inditani a felügyeleti jog megválltoztatásáért.

Ha anyud engedélye nélkül mész a rendőrség hazavihet, ha anyud meg is engedné ott lenének a pénzügyi dolgok csp, gyt, amiről nem sziem hogy hivatalos papir nélkül meg tudnának egyezni.

2010. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csilna válasza:
A családjogi törvényben mindent meg találsz.Te már eldöntheted kinél szeretnél maradni.Ha döntesz ,azt tedd úgy,hogy a másik fél ne értse félre.Ha a szüleid valóban szeretnek és a jót akarják neked,el fogadják a te döntésedet.Ha most mint egymás haragosai csak betartani akarnak a másik félnek,akkor nehezebb az eset és nem rólad szól a döntés. Írom ezt azért ,mert három gyerekem van és sok éve már velem vannak.NEM TETTEM ŐKET KI SEMMIFÉLE ILYEN VÁLASZTÁSNAK.Csak amit ők akartak.Erőszakkal nem lehet egy gyereket magánál tartani senkinek.A legnagyobbrészt ezt a hibát követik el a szülők.Vannak törvények viszont amit sokan nem tudnak.Minden fen van a hálón. Gyermek elhelyezés címen megtalálod.Ne félj,csak azt tedd amit a szíved diktál.
2010. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!