Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ennyire sok válás van? Ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire sok válás van? Ennyire nem értik meg egymást az eberek? Akkor miért házasodnak össze?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon is mindegyik harmadik kérdés válásról szól.
2009. jan. 22. 23:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
igazad van ,en is ezt gondoltam tegnap amikor az oldalakat böngesztem.en 10 eve hazasodtam, a ferjembe teljesen megbizok mar.else tudnam az eletünket külön kepzelni a 3 gyerekkel.igaz hogy most sincs itthon(valahol a havarjaval iszik )bizalom a lenyeg,es a tisztelet(karomkodni nem jo,vagy egymas elött fingani)szerintem mindenki csak akkor szüljön gyereket amikor annyira ismeri a parjat,hogy beszed nelkül is erti.hazasodni tök mindegy.De ki neveli fel ezt a rengeteg APATLAN es ANYATLAN gyereket???
2009. jan. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egymást, de magukat se, és van, aki egy rossz családi körből menekül a házasságba, ami aztán tönkremegy.

A párunk Ő kéne, hogy legyen, az egyetlen, és nem csak egy "olyan", akiből sok van. Csak "olyant" egyszerűbb találni, mint Ő-t felismerni, megtalálni, kivárni.


Én örülnék, ha elválnának a szüleim, mert nyugalmasabb lenne a légkör külön.

2009. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is elváltak, anyai nagyanyám is elvált. Kicsit aggasztó, de próbálok hibáikból tanulni, ám nem csak az övékből, hanem ahogy ön is irta, rengeteg válás van.

Az egyik oka az, hogy nem ismerik meg egymást a felek. A fiatalság is lehet kiváltója, hisz még változunk, párunk is változik, és egy nap arra ébredünk, nem is ismerjük egymást.

Az önzőség is kiválthatja. Nagyon kevés ember képes agapéra (önzetlen szeretet). Legtöbb ember azt kérdezi: mi kell nekem?, ahelyett: mik a párom igényei?

Mégis fő oknak azt mondanám, hogy nem ismerik meg eléggé egymást. Ennek több oka is van:

- nem látnak az ún. rózsaszin felhőktől(hisz olyankor minden tökéletesnek látszik, nem látjuk meg még az óriási buktatókat sem)

- mint fentiekben emlitettem, csak saját javukat nézik

- mikor az udvarlás fázisában tartanak, senki sem mutatja valódi arcát, mindig jobbat mutatunk, mint amik vagyunk

- nem adnak elég időt maguknak és egymásnak

Mert ugyebár(nőknél)milyen szép az esküvői ruha, és mennyire gyönyörű idea, hogy örökké összetartozunk, stb., stb.

Az a probléma, hogy szinte senki addig már nem jut el gondolkodásban(mármint házasság előtt), hogy : nekem ezzel az emberrel életem végéig össze kell tartanom. Tényleg ismerem őt és magamat annyira, hogy ezt vállaljam? A jövőben képes leszek mindent megtenni azért, hogy harmonikus kapcslatunk legyen? Mennyire ismerem őt? Ő is képes életünk végéig tisztelni, becsülni és megbocsátani hibáimat?

21 éves lány

2009. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Ennek több oka van:

- a nők tömeges munkába állása a szülés után,

- munkanélküliség

- féltékenység

- anyagi érdek

- nem kívánt gyermek

- gyermeknevelésben nincs közös nevező

- sötét titok felszínre kerülése

- női bántalmazás

- családi erőszak

- alkohol

- drog

-játékszenvedély

- megértés hiánya

- depresszió

- nőnek magasabb fizetés, magasabb iskolai végzettség, mint a párja

- túlzott függetlenség

- karrier, stb.


Azon elmélkedtem, hogy lehet az, hogy régen érdekből adták össze a szülők a fiukat, lányukat a másikhoz, mégis nem volt válás?! Hogy bírták ki, ha nagyon utálták egymást? Életük végéig végigviselték az álarcukat? Biztos voltak olyan párok, hogy pont egymáshoz passzoltak és nagy egyetértésben élik le az életüket.


Anyám annyit mondott, a házasságra nincs recept.

A párválasztás olyan, mint a zsákbamacska. Érdekes elmélet.....

2009. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Rengeteg a valas, es szerintem mindig csak tobb lesz. A legtobb valas akkor kovetkezik be, amikor megszuletnek a babak, es sokkal nagyobb felelosseg harul mindenkire (elvileg), ezt az apak nem birjak megerteni, es elkezdenek kifele kacsingatni a kapcsolatukbol, valamint nem foglalkozni ugy a csaladdal, ahogyan kellene. Szerintem a legtobb valas a megcsalasok miatt lesz, a szex miatt, bar kivancsi lennek egy statisztikara, miert van ennyi valas.
2009. jan. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Már volt a kérdés, és leírtam az okokat.

Nem írom le még egyszer, mert magyarázni kéne (sokat), különben lepontoznátok.

2009. jan. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert manapság sokkal többet várnak az emberek a házasságtól, mint régen. A házasság eredetileg nem érzelmekről szólt, hanem két család társadalmi, gazdasági egyesülése volt a fiatalokon keresztül. Mivel nem voltak elvárások arra vonatkozóan, mit érezzen egyik fél a másik iránt, okuk sem nagyon volt arra, hogy felbontsák a házasságot. Még anyáink korában is sokan pusztán azért házasodtak, mert "az az élet rendje", és hozzámentek az első udvarlóhoz, ha nem jött a szerelem. Mivel nem vártak ezen a téren sokat, nem is csalódtak. Manapság mindenki az élete végéig tartó szenvedélyről álmodozik, aztán ha kihűl a láng, kétségbeesik, és elválik a párjától.
2009. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Előző vagyok: még annyit, hogy régen teljesen elfogadott dolog volt a férfi félrelépése, nem vezetett kenyértöréshez. Ma ez az elsőszámú válóok.
2009. jan. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos,nem ertik meg egymast az emberek,talan nem is akarjak,annyira onzoek,egoistak.Meg azok utan sem,hogy leeltek egy eletet egyutt...

Szuleim 60 ev folottiek,miota visszaemlekszem, a veszekedes napi program nalunk,sajnos es ,mar akkor szerettem volna ha elvalnak,amikor meg csak tizeneves voltam.Most huszoneves fejjel is en lennek a legboldogabb ,ha apam nem velunk elne.

Szerintetek ebben a korban mar erdemes elvalni...?Akkora hercehurcaval jarna,hogy felek,anyum idegileg nem birna ki..DE megis,mi a megoldas...?

2009. jan. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Én személy szerint azért akarok elválni, mert a férjem elhagyta miattam az akkori élettársát. Ennek már több éve, ugye mi összeházasodtunk... De egyszerűen azt érzem hiába vagyok a felesége, nem csak én vagyok neki. Oké, hogy ott a gyereke, de a nő kibszott vele, kisemmizte, átvágta stb, mégis olyanokat írogat neki, hogy szereti. Tegnap ezen összekaptunk és csak a tegnapi nap folyamán 4smst írt a csajnak, most meg ki van kapcsolva a telója. Én nem akarok úgy élni, hogy mikor néz megint hülyének és tűnik el az életemből úgy ahogy egyszer már ezt megtette. Azt hittem vége ennek az egésznek, de folyamatosan az az érzésem, hogy szereti még őt. Igaz tagadja, de szerintem még magának sem vallja be az igazat. Én meg beleuntam az állandó harcba. A háromnegyed örökségemet az exére költöttem, az elmúlt 4év alatt kiidegeltek, és depis lettem. Nem fogom hagyni, hogy mégjobban tönkre tegyenek. Szerintem ez érthető!!!!
2009. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!