Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek váljak, tűrjek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek váljak, tűrjek, mit csináljak? Csak gyerekek miatt maradjak? De ha hosszú élet áll előttem, ők is egyszer lelépnek. Folyt.

Figyelt kérdés

Úgy érzem elegem van, és minden nap csak próbálkozok. Mintha munka lenne élni is. A férjemmel sex rég volt már nagyon 13 éve vagyunk házasok két gyerek van imádjuk Őket, sokat foglalkozunk velük. Férjem is velük jó, és engem se bánt, csak úgy elélünk együtt úgy tűnik. Nekem ez kevés. Apró hibái viszont az agyamra tudnak már menni, és ami szerintem nem apró, hogy a gyerekekkel nem tud ahogy ő mondja magyarul beszélni, pedig rengeteget beszélünk, hogy nekem ez a legfontosabb. Külföldön élünk. Tud magyarul, csak nem akarja összeszedni magát. Nem rossz ember, de mintha nekem nem lenne elég már. És mintha ő nem próbálkozna, hogy nekem/ünk jobb legyen. Nem csal meg az tuti, sose tenné. Beszélgetünk sokat, de valahogy nekem nem jó az egész. Ilyenkor már van aki válik ? Én nem pártolom a gyerekek miatt főleg . Néha úgy gondolom egyedül is jobb lenne, mint vele. Nem az a célom, hogy mást keressek. MEguntuk egymást és ennyi ?

Mi a véleményetek?


2010. dec. 24. 02:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább keresnék mást,hogy boldog lehessek,de gondolom nem könnyű egy ilyen döntést meghozni.
2010. dec. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni és beszélni. Igen is adj hangot a panaszodnak, meg így csak besavanyodsz, és tényleg kaput a házasságnak. Minden kapcsolatért dolgozni kell.

Ha mindketten akarjátok, újra fel lehet élénkíteni a házasságot.

2010. dec. 24. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

miért kéne magyarul beszélnie a gyerekekkel, ha nem is magyar??? pffff....


pont ez a lényege, hogy a kisgyerekek 3-4-5 nyelvet megtanulnak folyékonyan, gondok nélkül... 1) az anya anyanyelve 2) az apa anyanyelve 3) a szülők közös nyelve 4) az adott ország nyelve, ha netán ez eltérő 5) ha esteleg az oviban még egy másik nyelvet tanítanak

2010. dec. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Mindig felmegy a vérnyomásom,amikor azt tanácsolják,hogy válj el,mert jogod van a boldogsághoz! A boldogság CSAK illuzió! Tökéletes és állandó boldogság nem létezik!

Egy anyának mi a fontosabb, a gyerekei vagy a saját boldogság utáni vágya? Ha elválik,akkor boldogabb lesz? Egyedül jobb lesz? Vagy boldogabb lesz,ha sodródik egyik kapcsolatból a másikba, a "boldogságot" keresve? Jobb lesz a gyerekeinek? (Nem olyan esetben,amikor a férj iszik,kártyázik stb,.mert akkor valóban válni jobb!)

Egy házasságban vannak hullámvölgyek. A feleségnek,anyának nem azon kellene gondolkodni,hogy unom a férjem,nem vagyok boldog stb. A család érdekében megtenni mindent,hogy ez megváltozzon. Megbeszélni a problémákat,"elcsábítani" a férjet stb. Egy okos asszonynak sok lehetősége van.

Gondold végig az együtt töltött éveket. Ami jó volt benne,azt megpróbálni újra "előhozni"! Apró dolgokból nem kell problémát csinálni! Pl. Az apa nem beszél magyarul a gyerekekkel? Ha te CSAK magyarul beszélsz velük,akkor is ha az apuka is otthon van,akkor ez már nem is probléma.

Mindent meglehet oldani,ha akarod.

2010. dec. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem irod, hogy HOL éltek külföldön, de sok országban azért nem olyan egyszerü elválni, mint MO-on. A gyerekeknek sem mindegy, hogy hol fognak élni, mert nem valószinü, hogy ha a férjed hazájában éltek, akkor a gyerekeket megkaphatod, pontosabban nem viheted magaddal MO-ra.


Ettöl függetlenül nem tudom, mit vársz egy házasságtól, de szerintem föként illúziókat kergetsz.

Neked ELSÖSORBAN a gyerekeidre kellene gondolni, mert nekik egyértelmüen sokkal jobb MINDKÉT szülövel családban élni. (Mert ha jól értettem, nem éltek rosszul, nem veszekedtek, nincsenek csetepaték - csak langyosabb lett a házasság)

2010. dec. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

egyetértek az előttem szólóval. A család nem az egyén boldogságáról szól. Ezt nagyanyáink még tudták, csak mostanság lett valami elmebeteg divat a saját boldogság mániákus keresése!

Félre ne érts: nem a boldogság ellen vagyok, az nagyon is kell. De nem mindenáron!

Mit gondoltál mikor férjhez mentél? elhitted azt a maszlagot, hogy van egy ember, aki mellett örökké rózsaszín köd lesz az életed x gyerekkel az oldaladon?? mese mese meskete. A házasság, vagy tartós együttélés sosem könnyű, és nem a lángolásról szól. Nagyanyáink is tudták, hogy mégha kezdetben volt is lángolás, a végén már csak szépen, békében, nyugodtan, egymást ismerve éldegéltek és nevelték a kamaszaikat és unokáikat. Erről szólnak a mesék is.. békéről, nyugalomról. Nem rohanásról, ötvenévesen lángolásról, egyik ágyból a másikba fekvésről és vad orgiákról. A jó és értelmes mese pedig mindig az életre készít fel. Nyugodj meg, azt éled át, amit normálisan át kell élned, ami normális egy kapcsolatban.

A mai világban divat, hogy a másik embertől és a házasság intézményétől várjuk A BOLDOGSÁGOT. nem fogja tudni megadni. és senki más sem. csak te tudod, a lelkedben megbékélve, magadat ismerve, lelki egyensúlyodat és boldogságodat megteremteni. Magadba nézz, hogy veled mi a baj, hogy ami korábban nem zavart, az most az idegeidre megy. Mit tudsz tenni, hogy ahogy régen, most se menjen az idegeidre. Nem válni kell! Megoldani!

2010. dec. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Az elottem h.szoloval egyet ertek! Inkabb figyeld meg a parodat, s tudni fogod azt, hogy miert nincs testi kapcsolat pl.

Beszeljetek errol, lehet, hogy Neki nincs akkora igenye, mint Neked, de az is lehet, hogy az egeszsege romlott meg, es amiatt nem mukodik pl. Erre nem gondoltal?

Lehet egy erelzarodasa pl., de lehet, hogy stresszes stb. ezekre oda kell figyelni, es egyutt megoldani, nem pedig "kilepni". Mert hova?

Te mar Edesanya vagy es Neked osszekell tartani a sajat kis csaladodat, nem pedig szethuzni.

Egy masik nem valoszinu, hogy megfogja Neked adni azt, amire Te vagysz, a gyermekeidnek nem fogja potolni az Edesapja szeretet, gondoskodasat.

Az En parom sem magyar, s nem elek ott, de a gyermekeim tudjak az anyanyelvuket, nem azert mert a parom tanitotta meg azt, hanem minden este meseltem Nekik, s az anyanyelvemen pl.

Ma mar nagyok es tokeletesen beszelnek 3 nyelvet, s otthon is otthon erzik magukat, mivel En a magyar, ezt megtanitottam, megmutattam Nekik, mivel ugy ereztem, hogy ezt meg kell tanitanom Nekik.

A ferjedet fogadd el, de ne kritizald, hiszen mar elfogadtad a tulajdonsagaival, a szokasaival. Most megvaltozott, de nem ok arra, hogy elmenekulj.

2010. dec. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Meguntad a ferjedet, ez itt a problema. Mindenbe belekotsz, bar milyen kicsi, mert unod ot, onsz vele elni. De, nehogy azt hidd, hogy a szomszedban zoldebb a fu. Az elet nem mindig kaland. Ha erre vagysz, akkor nem lett volna szabad gyerekeket szulni, egy ferfivel maradni. Hidd el nagyon keves hazban van 2-3 heti sex 13 ev utan.
2010. dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Tíz éve vagyunk együtt a férjemmel. Az első házasságom nagyon fiatalon köttetet, de született egy kislányom és húztuk a dolgot 13 évig, végül elváltunk. De mindent megtettem a házasságunkért, amit csak el lehet képzelni, az első férjem is igyekezett, de szépen békében elváltunk. A második házasságomnál már megfontoltabb voltam, és ráadásul igazán felnőtt. Hat évig éltünk élettársként, ismertük már akkor egymás minden szokását, és négy éve házasodtunk össze. Természetesen vannak problémák, kinél ne lenne, de amikor én eldöntöttem, hogy ezzel az emberrel én szeretném leélni az életemet, és ő is velem, úgy érzem komolylan gondoltuk. És például ahhoz mit szólnál, ahogyan mi élünk. 3-4 hetente jár haza,mert külföldön kamionos. Ez az igazi nagy próbatétel. Ennyi ideig nincs szex, nem ölelhetjük meg egymást. Nem közölhetek vele rossz hírt, nehogy baja esssen. Aggódni mindennap érte, és ő is értem. A te férjed ott van melletted, szereti a gyermekeiteket. Nem bánt, nem verekszik, nem csal meg, akkor mi van? Dobd fel a hétköznapokat,találj magadnak kikapcsolódást, és keresd magadban is, mi lehet a probléma forrása.Szép karácsonyt kívánok. Ja és én egyedül töltöm a karácsony estét, mert a férjem úton van egy más ország felé.
2010. dec. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a gyerekek sokkal jobban megsínylik, ha jobban eldurvul a helyzet...

Próbálkozz, de ha nem megy én hagynám. Lehet, hogy másoknak ez így normális, de basszus, olyan rövid az élet, nem élném le boldogtalanul. Aztán majd a halálos ágyon lehet sírni, hogy ezért éltem?

Lehet önzőzni, de a gyerek se lesz boldog, ha anya szomorú...

2010. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!