Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kislányom 15 hónapos, ideiglen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bodzza kérdése:

Kislányom 15 hónapos, ideiglenes intézkedéssel végre dec 01-től elhozhatnám hetente egyszer. Dec 26-án, karácsonykor az ötödik alkalommal nem engedte sorban, beteg vagy nem alkalmas. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Négyszer mát kértem Gyámhatóságnál végrehajtást, de nem különösebben érdekli, letolja. Jó az ügyvédje? Elegem van, elvenném lányomat, jó dolga lenne. Eddig folyamatosan akadályozta, ő pedig láthatná rendesen. Nyáron pl. Balatonra kellett mennem. Fizetni persze fizetek rendesen.
2010. dec. 28. 08:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%
Ne erőltesd. Ilyen kicsi gyereknek az anyjánál a helye,nem az apjánál. Meg fognak utálni,és jogosan,ha nem hagyod ezt sürgősen abba.
2010. dec. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Már ne is haragudj, kedves első, de a gyereknek az apjára is szüksége van. Nem hetekre vinné el, hanem heti egyszer. Anyuka pont az az egoista hülye p. lehet, aki a gyerekkel akar bosszút állni az apán-vagyis a férfin, aki elhagyta/nem értékelte/akármi őt, a tökéletes nőt.

Ha a kérdező feladja a harcot a láthatásért, anyuka majd arra neveli a kisgyereket, hogy látod apádat nem érdekled, etc, etc...

Ne hagyd magad, kérj felügyelet melletti láthatást, oda el kell hogy vigye anyuka.

2010. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
12%
Már ne is haragudj,kedves második,de nem egyszer-egyszer akarja a kedves apuka elvinni,hanem EL AKARJA VENNI AZ ANYJÁTÓL! Tudod,értő szövegolvasás! Ott van,írja,hogy majd az anyuka láthatja rendszeresen... hát jó vicc! Ne forduljon meg a világ! Első voltam.
2010. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Te jo eg... mi van, ha az apjanal jobb helye van? Mit tudunk mi akar az aparol, akar az anyarol??? A gyereknek az anyja mellett a helye? Ha minden igy gaz, ahogy az apa leirta, akkor az anyja a gyerek alapvetö jogat nem akarja betartani, hogy tarthassa az apjaval a kapcsolatot. Innentöl kezdve, miert vagy biztos benne, hogy az anyja azt akarja, ami a geyereknek a legjobb? Ha felhasznalja az apja elleni kis jatekaira??? Ettöl függetlenül tölem az apa is lehet a rossz, lehet, hogy nem veletlenül nem engedi hozza. Leven SEMMIT nem tudunk roluk, de ez az altalanositas, hogy a gyereknek az anyja mellett van a helye, szerintem nevetseges. Hany olyan apat ismerek, aki kisujjbol leköröz jo nehany anyukat... te jo eg...
2010. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Na értő olvasás:

"Kislányom 15 hónapos, ideiglenes intézkedéssel végre dec 01-től elhozhatnám hetente egyszer."

Jelentése: Anyukánál van elhelyezve a gyerek egyenlőre ideiglenesen, valószínűleg még nem jogerős a végzés. Apa kapott láthatást heti egyszer X órát.


"Dec 26-án, karácsonykor az ötödik alkalommal nem engedte sorban, beteg vagy nem alkalmas."

Jelentése: Anyuka nagy ívben tesz a bírósági határozatra, apuka jogaira és a gyerek érdekeire is, akadályozza, sőt, nem engedi a láthatást.


"Elegem van, elvenném lányomat, jó dolga lenne. Eddig folyamatosan akadályozta, ő pedig láthatná rendesen"

Jelentése: Apának-teljesen érthetően-elege van az anyuka gyerekes és mellesleg szemét hozzáállásából és miután a gyermeknek ő is szülője, azon gondolkodik, hogy új eljárás keretében a gyermek elhelyezésének megváltoztatását kérje. Abban az esetben, ha ez megtörténne, az apa nem korlátozná, nem akadályozná a gyermek és az anyja kapcsolattartását.


ÉN tudok olvasni, ezek szerint TE nem.


Kérdező: A gyermekelhelyezés megváltoztatását az ítélet jogerőssé válása után leghamarabb 2 évvel lehet kérni. Miután azt írtad, ideiglenes az intézkedés, tudni kellene, hogy hogyan lett beadva a gyermekelhelyezési kérelem. Ha te beleegyeztél abba, hogy az anyánál legyen elhelyezve a gyermek, nem tudsz mit tenni. Ha ilyen nem történt, akkor még bármi lehet. Bár az igazsághoz hozzá tartozik,hogy a magyarországi bírói gyakorlat az ilyen korú gyermeket az anyánál helyezi el (3 éves kor alatt csak és kizárólag akkor kaphatja az apa, ha az anya saját, vagy a gyermek testi épségét veszélyezteti), úgy 6-8 év körül már esetleg apa is kaphatja, de nagyon ritka eset.

2010. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves második és kevésbé kedves első hozzászóló!

Én beleegyeztem, hogy anyjánál legyen elhelyezve lányom.

Első gyermekem szülei hihetetlen vagyonosak és kényükre kedvükre adják nagyobbik lányomat. Kisebbik anyját meg a bosszúvágy hajtja. Megküzdöttünk közösen a gyermekért, lombik program másfél év, majd spontán jött össze. Egyet szeretnék....., hogy ugyanúgy apja lehessek, mint a nagyobbnak. De kezdem látni, így nem fog menni, rosszabb lesz az elsőnél is.

2010. dec. 28. 10:02
 7/24 A kérdező kommentje:
Ideiglenes a végzés, ők fellebbezték, én észrevételeztem. Nyilvánvalóan kibekkelni akarják, hátha megváltoztatják. 2 hónapig hetente mentem még térd keresztszalag műtét után pár nappal is láthatásra, hogy kialakuljon a jó kapcsolatunk. És kialakult, tündéri kislány. Ezt is veszélyezteti most.
2010. dec. 28. 10:07
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Nos, ez esetben akkor meg kell várnod az ítélethirdetést és két év múlva beadhatod a kérelmedet, hogy a gyermeket nálad helyezzék el. Sajnos vannak ilyen anyák, akik a bosszú eszközeként használják a gyereket...

Javaslom írj naplót a gyerekednek - akár interneten is - így még ha nem is engedik a személyes találkozást, ha már elég idős lesz, el fogj atudni olvasni és látni fogja, hogy nem azért nem találkoztatok, mert te nem akartad.

2010. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egy kis erőt adtál és szerintem jól látod helyzetemet.:-) Minden észrevételemet a bíróságra magam írom és minden igaz is benne. Szóval majd azt olvasgatom Neki.......ha majd eljön a nap.

Csak nagyon-nagyon sajnálom kislányomat!

2010. dec. 28. 11:11
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
...majd pont egy elvált férfi tudna nevelni egy 15 hónapos kislányt... könnyesre kacagtam magam rajtad...
2010. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!