Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan dolgozható fel a válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozható fel a válás?

Figyelt kérdés
10 év után megcsalt a férjem, majd elköltözött. Magamra hagyott a kisfiammal, a közös házunk terheivel, adósságokkal. Januárban beadom a válópert, ami igaz, hogy az én döntésem, de mégis hogyan dolgozható fel ez az egész? Gyökeresen új életet kezdjek? Hagyjak időt? Keressek új társat?
2010. dec. 29. 11:30
 1/8 Fejér György válasza:
83%

Én velem 4 éve történt ugyanez! Őszintén tudok sajnálni bárkit, akit a házastársa cserbenhagyott! Bár a válás és a család elhagyása egyre inkább 'divat' mostanában, nekem az a véleményem, hogy nem embernek való szenvedést okoz...


Szerintem az idő az, ami -többek között- megoldást hoz. Én -4 év után- már tudok úgy tekinteni a volt feleségemre, mint egy vadidegen nőre, akihez nem is értem, milyen meggondolásból kerültem közel?... Az egész gondolkodásunk gyökeresen más volt...


Sajnos a társadalom egyre rosszabb példákat állít mindannyiunk elé, egyre kevesebb az olyan ember, aki komolyan mer- és tud felelősséget vállalni a kapcsolatáért, annak jobbításáért, ha esetleg azzal nincs megelégedve. A fogyasztói szemlélet rátelepedett a házasságokra is...


Én tudok egy olyan társadalmat (hiszem, hogy az embernek nem az 'elválósdi' az alaptermészete), ahol egyáltalán nem divat a válás, ahol az embereket arra készítik fel, hogy meg akarják-, és meg is tudják tartani a kapcsolataikat, ne pedig eldobják.

Ha gondolod, -privát e-mailben- szívesen írok erről.

2010. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kültdem privátot:)
2010. dec. 29. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, de hidd el, mások válása ennél sokkal szörnyűbb. Örülj hogy legalább elköltözött. Így nem kell fizetned lakáshasználati díjat neki.

De gondolj bele abba, hogy milyen lehet úgy végigcsinálni egy válást, ahol egy fedél alatt élnek, és mindennaposak a vérre menő veszekedések, a cél egymás totális kicsinálása. Nekem az egyik közeli ismerősöm van ilyen helyzetben, bár ott a feleség lett elmebeteg és pénzsóvár, szegény férj meg szív rendesen, mert az asszony ott szivatja a hazugságaival, ahol csak tudja, és a hatóságok meg mindaddig mindent elhittek a nőnek, amíg a férfi be nem bizonyította az ártatlanságát.

Az egyéb döntésedbe pedig sokminden belejátszik, ha csak a férjed útálod, és nem általánosságban a férfiakra nézel rossz szemmel, akkor keress új kapcsolatot, de semmiképpen se erőltesd és a gyerekeket próbáld távol tartani a dolgoktól.

2010. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Válj el, legyél önálló, állj a saját lábadra. Ez a legjobb. Ha újra férjhezmégy, a gyerekednek gond lesz, ha lesz új gyereked más apukával, akkor a mostani gyerekednek nehéz lesz a helyzete. Legyél önálló, esetleg valami laza de őszinte kapcsolat, aztán ha szívvel és lélekkel felnevelted a gyerekedet, akkor szabad leszel bármire. És sokkal okosabb.
2011. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehezen dolgozható fel a válás de Te még ott nem tartasz.A tüske ami fájdalmat okoz az a félrelépés még mindig.Az ,hogy ezt miért is tette neked kell(ene) tudni.Várni rá ,én azt mondom ,hogy ne.Egy új kapcsolat,korai lenne hisz a férjedet keresnéd benne és nem működne hosszabb távon.Hagyni kell időt arra ,hogy rendet tegyél magadba lelkileg.Azzal pedig,hogy elment már változott az életed ha nem is gyökeresen.Nekem közel 1,5 éve történt az,hogy megtudtam de mai napig nem tudtam túltenni magamat rajta.34/F
2011. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sanker ***** válasza:

kezdj új életet, mást nem lehet csinálni

első sorban lelkileg kell helyreálnod, és ezt úgy tudod elérni hogy szórakozz, lázadj és egy idő után elfelejted és szexelj mert az legjobb mód a lelki bajok orvoslására, kiadós dugás nem árt senkinek

2011. jan. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

9 év és 3 gyerek után hagyott el a férjem. Kiderült, hogy már 2 éve félrejár, és el sem akarta mondani, a nője férje keresett meg. Akkor aztán elindult a lavina, és elment. Aztán visszajött, majd újra elment. Ezt játszotta hónapokig. Azt hittem belepusztulok. De hát muszáj volt folytatni. Akkoriban fősulira jártam, ott ismerkedtem meg egy nálam 7 évvel fiatalabb sráccal. Nem akartam én semmi komolyat, egyszerűen csak szükségem volt rá, hogy velem is törődjön valaki. Így laza szexkapcsolatnak indult, de szerelem lett belőle. Azóta eltelt 7 év, és a második közös gyerekünket várjuk.

Ez így elég rózsaszínűnek tűnik, de nem volt az. Sokáig frusztrált a válás, nehezen gyógyultak a sebek. Sokszor a páromon vezettem le a feszültséget. Csak az Ő áldott jó természetének köszönhetem, hogy végül minden jól alakult. De a mai eszemmel tudom, hogy mielőtt az ember új társat keres, jó, ha lezárja a múltat. Érdemes mankó nélkül kialakítani az új életet, és csak utána társat keresni.

2011. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm férje a saját sógornőjével jött össze.Nagyon durva azóta is a helyzet,pedig 4 éve történt.Barátnőmnek 3gyerek,a bátyjának 1 gyerek issza azóta is a levét.Egy házban lakott a szülőkkel a testvérpár,odaköltöztek az uj családtagok,és egymásba szerettek...Barátnőm kikészült idegileg,kihullott a haja,a szülők ugyszintén.Fiuk,lányuk élete a szemük előtt vált pokollá.A legkisebb gyerek ujszülött volt.

Túlélte nagy nehezen,sok támogatással.Van már egy uj kapcsolata,ahola gyerekeket is elfogadta a párja.

mocskos egy világot élünk!De a gyerek adjon erőt a tuléléshez!!!!!!Idő kell,és barátok,család.

2011. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!