Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segíthetnék valahogy anyukámnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segíthetnék valahogy anyukámnak?

Figyelt kérdés
Nagy vonalakban, apukám alkoholista, három éve külön élünk, anyukám, testvérem, én. Apukám feketén dolgozik külföldön, sokat keres, de gyerektartást nem fizet. Ha jól tudom fél év után lehet ezért feljelenteni, annyi meg nem telt még el. Én meg a húgom kapunk tőle pénzt, havonta (10ezer forintot, ami nem kevés, de gyerektartással azért nem felel meg). Ezt mindig anyunak adjuk, de elég nehéz így is "túlélni" a hónap végét, mivel a költözés előtt anyukám (apu miatt) hatalmas adósságokba verte magát, még mindig azt törleszti. Nagyon szeretnék segíteni valahogy, már munkát is keresek, csak nem megy valami gyorsan. A másik gond meg, hogy apukám abban a hiszemben van, hogy ő semmiben nem hibás, csak anyukám, és hiába mondom meg neki néha, hogy nem így van, nem érti meg. Amúgy nem tudom megbántani, nem tudom miért. Beszélni nem lehet apámmal, felsőbbrendűnek érzi magát. Esetleg valami jogi úton lehetne valamit elérni vagy fél éven belül ez lehetetlen? 16L
2011. febr. 1. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En ugy tudom,ha valaki feketen dolgozik,foleg kulfoldon akkor a gyerektartas behajthatatlan.De lehet,azota valtozott a rendszerben valami.
2011. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az első kihagyott fizetés után lehet feljelenteni. Hat hónapra visszamenőleg kifizettetik. Továbá az adóhatóságnál is fel lehet nyomni, mert mégis miből él?
2011. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rögtön kérhetitek az elmaradt gyerektartást! A fél év arra vonatkozik, hogy amennyiben hosszú idő telt el a nem fizetéssel, akkor is max. hat hónapot igényelhettek.
2011. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
állam megelőlegezi a tartásdíjat,kifizeti nektek és apukán bevasalja amint tudja
2011. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem egészem világos a helyzet, most külön élnek, vagy elváltak?


Ha nincsenek elválva, CSAK különélnek, akkor NEM jár (jogilag) gyerektartás.

Ha törvényesen elváltak, akkor viszont követelhetö - akár birósági úton is, hogy fizessen.

Ha anyukád a házasság ALATT vett fel adóságokat, akkor az KÖZÖS, és a felét apukádnak kellene kifizetnie.

2011. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,de ha kulfoldon dolgozik feketen,akkor hogy a manoban hajtja be rajt az allam vagy a birosag?
2011. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor kérhető a gyerektartás állam általi megelőlegezése, ha az apának valamilyen vagyona (ingatlan stb.) van. Ugyanis erre terheli az állam az apa helyett kifizetett gytartást.
2011. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hosszú ideig csak külön éltünk, nemrég váltak el (pár hónapja). Az adósságokat tényleg felesben fizetik a válás óta. Sajnos semmiféle ingatlan, meg semmi nincs, elvileg "hajléktalan" nincs bejelentett állandó lakcíme, egyébként anyukájánál él (ha itthon van, és nem külföldön).
2011. febr. 1. 19:32
 9/15 A kérdező kommentje:
Annyira sajnálom anyukámat, nagyon nem ezt érdemelné.
2011. febr. 1. 19:35
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Biztos nem annyi van bíróságilag megítélve, amennyit apukátok fizet? Mert sokan tényleg 20 000-t fizetnek 2 gyerek után, az meg végülis nem baj, ha neked és a testvérednek adja oda. H pedig a hiteleket felesben fizeti, akkor egyéb kötelezettsége nincs, hisz a gyerekei tartását és a hitel saját részét fizeti.
2011. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!