Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A közös szülői felügyeletnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös szülői felügyeletnél kötelezhetem e a volt férjemet, hogy fizesse a gyermekünk iskolai kiadásának a felét?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha benne van a megállapodásban, hogy a tartásdíjon felül vállal plusz anyagi terhet, akkor igen
2009. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs benne a bírói döntésben, de hogyan kötelezhetném rá?
2009. febr. 11. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Mit mondd, miért nem vállalja? Bocsánat ha indiszkrét, de érdekelne
2009. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak sokkalja a 14.000.-Ft gyerektartást is! És azt mondja, hogy legyen ennyi elég!
2009. febr. 11. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Te nem kötelezheted semmire,csak megkérheted,de a bíróság kötelezheti.A gyerektartás azért gyerektartás,mert a gyerek eltartására fizetik.Az ezen felüli kiadások mind felesbe mennek a szülők között.Mint pl:iskolakezdés,szezonális öltöztetés,iskolai kirándulások,nagyobb kiadások ha venni kell a gyereknek valamit....stb..


Tartásra pedig amit fizet az nevetséges összeg.

Add újra bíróságra az ügyet,hogy állapítsanak meg tisztességes összeget havi tartásra,és a többit is foglald bele a kérelmedbe.

2009. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez az egész hülyeség! Az előttem szólónak írnám, hogy, a drága apukának nem kötelessége a gyerektartáson kívül bármihez is hozzájárulnia! Max, ha van lelkiismerete illetve, "normális". Én már csak tudom, mert én is megkaptam tőle, hogy "Oldd meg!"

Egyébként, lehet, hogy az én volt férjemről van szó? :DDD Szintén 14.000,- Ft-ot fizet, de sokallja. Nem tudok, mit csinálni, mert bejelentve minimális összegen van (ezért fix a gyerektartás összege), a fekete munkáit, nem tudom bizonyítani, hogy van.... Semmije nincs, csak egy plazma tv-je, házimozija, mobilja. A drága az anyucinál lakik.

2009. febr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A közös szülői felügyeletről bővebben tud nekem valaki segíteni? Mit takar ez? Miket kérhetek mint anya és mire vagyok "köteles"? Mire kötelezhetném anyagilag a gyermektartáson kívül (pl.: iskolai étkeztetési költség; osztálypénz...)? Mert csak azt látom, hogy neki minden cipője ruhája... új, csak a gyermekére sajnálja a pénzét. Itt volna már igazán az ideje, hogy megfogjam a grabancát és helyére rázzam!!! Segítsetek nekem! Köszönöm!!!
2009. febr. 24. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Idézet, a Magyarország.hu-ról:

" A szülői felügyelet közös gyakorlása


A szülői felügyeleti jogot a szülők együtt gyakorolják (közös szülői felügyelet), még abban az esetben is, ha már nem élnek együtt. Ha a szülők külön élnek, természetesen megállapodhatnak abban, hogy kizárólag egyikük fogja ellátni a szülői felügyelet részjogosítványait. Ha a gyermeket a gyermek elhelyezése iránti per vagy a házasság felbontása során valamelyik szülőnél elhelyezik, a felügyelet gyakorlása ezt követően már csak azt a szülőt illeti meg, akinél elhelyezték a gyermeket. A szülők azonban ebben az esetben is kérhetik a bíróságtól, hogy maradjon fenn a közös szülői felügyelet .


A gyermek sorsát lényegesen érintő kérdésekben közös szülői felügyelet hiányában is közösen döntenek a szülők, kivéve, ha a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette a külön élő szülő felügyeleti jogát.


A családjogi törvény (1952. évi IV. tv., a továbbiakban: Csjt.) értelmében a gyermek sorsát lényegesen érintő kérdésnek minősül:


1. a gyermek nevének a meghatározása és megváltoztatása,

2. a gyermek tartózkodási helyének a kijelölése, illetve

3. a gyermek iskolájának és életpályának meghatározása .


A bíróság ezen túl feljogosíthatja a szülői felügyeletet nem gyakorló szülőt a gyermek vagyonának kezelésére és vagyoni ügyekben a törvényes képviseletre. A gyermek érdekeinek védelmében a bíróság nem csak feljogosíthatja valamelyik szülőt a szülői felügyelet körébe tartozó fenti részjogosítványok gyakorlására, hanem bármely részjogosítvány gyakorlását korlátozhatja, megvonhatja, illetve szüneteltetheti is .


Megegyezés hiánya a szülői felügyelet gyakorlásában


Előfordulhat, hogy az együtt élő szülők nem tudnak megegyezni valamely olyan kérdésben, amit a szülői felügyelet körében gyakorolnak. Ebben az esetben a vitatott kérdésben a gyámhivatal fog dönteni. Azonban a gyámhivatal sem dönthet a lelkiismereti és a vallásszabadság körébe tartozó kérdésekben. Amennyiben pedig a szülők már külön élnek, és nem jutnak egyezségre valamely a szülői felügyelet körébe tartozó kérdésben, a bíróság dönthet a vitában. A bíróság azonban a 16. életévét betöltött kiskorú gyermek tartózkodási helyének a kijelöléséről nem hozhat döntést .


Ha a szülők a közös szülői felügyelet gyakorlása során már nem tudnak együttműködni, bármelyik szülő kérheti a közös szülői felügyelet megszüntetését a bíróságtól. A megszüntetésnek azonban fontos feltétele, hogy az a gyermek fejlődése szempontjából indokolt legyen . "


Mint korábban írtam, sajnos a drága apukákat nem lehet kötelezni semmire, ha fizeti a kiszabott gyerektartást.

Fent írtam, hogy én is hasonló cipőben vagyok... Én nem tudom, bizonyítani a fekete jövedelmét, mert a nagy részét elszórakozza, csoda, hogy vett valamit már. Ha beruházna lakásba, vagy autóba (jogsi nélkül nehéz lesz :D), akkor ugranék az Apeh felé bejelenteni, de így ráfoghatja, hogy nem is az övé.

2009. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!