Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kötelezhetem-e a férjemet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelezhetem-e a férjemet tartásdíj megfizetésére két gyerekünk után ugy, hogy nem váltunk el?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Te kérheted a férjedet,hogy fizessen,a bíróság kötelezheti.

Ha bejelentetted hivatalosan is,hogy külön éltek,vagyis megszűnt közöttetek az élet és vagyonközösség,ez esetben kérhetsz hivatalosan gyerektartást.Még akkor is,ha egy lakásban laktok.De miért nem akar az apuka gondoskodni a gyerekeitekről?Köztetek romlott meg a viszony,nem a gyerekekkel.

2009. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Arra hivatkozik hogy nincs miböl fizetni,bár va munkahelye.

Hogyan tudom ezt a folyamatot elinditani?

2009. jan. 14. 12:02
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Olyan nincs, hogy nincs miből fizetnie, ha van munkahelye. Lehet, hogy kevés a fizetése - de a gyerekeiről akkor is KÖTELES gondoskodni. Nem ő dönti el, hogy "Ennyit költök magamra - a többi lehet a gyerekemé: majd, ha többet keresek".

Ezt meg is mondhatod neki. És szerintem is menj bíróságra, még ha fizet is (akkor nem perrel, hanem egy megegyezéssel). Gondolom nem akarod ugyanezt 3-6 havonta eljátszani.

2009. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Mi az,hogy arra hivatkozik?Semmire nem hivatkozhat.Akinek gyereke van kötelessége gondoskodni róla akár a saját jóléte kárára is.Ezt fogjátok hallani a bíróságon is.És ha Te is azt mondod,hogy nem,mert nincs miből akkor mi van?Hihetetlen,hogy némelyik apuka milyen aljas.Ez biztos valamiféle kicsinyes bosszú a részéről a sérelmei miatt,rajtad szeretne így bosszút állni.Mennyire szánalmas ez.Felnőtt ember hogy viselkedhet így?Nagyon szeretheti a gyerekeit.Mert persze azon biztos felháborodna,ha azt mondaná valaki,hogy nem fontosak neki.Vidd bíróságra az ügyet mindenképpen,ahogy a második válaszoló is javasolta.Még ha meg tudtok egyezni akkor is,mert ezek szerint a férjed megbízhatatlan.

És próbáld vele megértetni,hogy úgy kellene a közös dolgaitokat elrendezni,hogy a gyerekeket kihagyja a csatározásból,nem használja fegyverként őket.

2009. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
teljesen egyetertek a valaszolokkal, aljasok tudnak lenni a ferfiak, meg az artatlan gyermekeik karara is
2009. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Szia.


Abban nincs teljesen igazatok,hogy:

1.Nem csak a férfiak tudnak aljasak lenni,hanem mi nők is fegyverként használjuk a gyerekeinket sokszor,hogy a pasinál célt érjünk(akinek nem inge....)

2.A másik és a lényeg:Kérdező nem írta,hogy a férje költözött-e el,vagy ő költözött a gyerekekkel,hogy kifizette-e a férje őt a vagyonközösségből,illetve,ő kifizette-e a férjét,ugyanis:Ha öt év eltelt a házasságukból és nem írtak szerződést,abban az esetben közös tulajdonná lesz minden értékük.Ez esetben,ha kérdező a közös lakásukban maradt a gyerekekkel,a férj pedig albérletbe vagy egyéb helyre költözött,és csak egy-két bútort vitt magával,meg a ruháit,nem biztos,hogy a bíróság megszabja az anyának a gyerektartást,ugyanis az anya a közös vagyon több mint 50%-át birtokolja,amire hivatkozhat az apa,hogy addig amíg őt ki nem fizették,addig nem hajlandó gyerektartást sem fizetni,mivel a jogosan követelt vagyoni hányadát ő nem kapta meg,így számolják fel a gyerektartásban.Ha viszont az anya költözött el a gyerekekkel a közös otthonból és nem lett kifizetve,úgy teljesen jogos a kérése.Bár ha minimálbérre van a férj bejelentve,akkor a két gyerek után jó ha kaphat 15ezer forintot.

Melody

2009. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
A házaspár vagyonmegosztásának és a tartásdíjnak semmi köze egymáshoz.Ha a vagyont elosztották már akkor is jár gyerektartás.Meg lehet nagyobb összeg fejében egyezni,hogy x ideig nem fizet gyerektartást az apa,mert egyben megkapta az anya akár pénz akár ingatlan dolgában,de ez az anyán múlik megfelelne-e neki.Nem köteles egyezkedni,és valószinüleg nem is tette volna ki a kérdést ha rendezve lenne.Egyébként meg nem általánosságról beszélünk itt,hanem egy apukáról aki nem akar gondoskodni a gyerekeiről.És ez igenis aljas dolog.Nem szívességet kér az anya,hanem,hogy teljesítse a kötelességét.A gyerekeket pedig bosszúra felhasználni gátlástalan és undorító dolog.
2009. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%
Az utolsó elöttinek üzenem ha minimálbére isvan bejelntvel az apuka ,akkor is a nettó jövedelmének a 40% kaphatja az anyuka mint gyerektartás ami:24 ezer forint körül van(mivel nem tudom pontosan mennyi most a minmálbér).Ja a lakásuk meg ha van az anyuka fogja megkapni(mégha közös néven is van),mint lakáshasználatra.Nálunk is igy volt.Még ha csak az apuka nevén lenne akkor is az anya kapja meg a gyerekekkel!
2009. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Ja és még annyi a lakásnak meg a vagyonak semmi köze a gyerektartáshoz!A gyerektartást akkor is kell fizetni ha az apuka ott hagyná ne adj isten a fél lakását a gyerektartás fejében!Ez az anya simán megtudja támadni hiába van róla papir ,hogy az anyuka lemondott a gyerektartásról(mert ilyen nincsen) mondjuk a lakás fejében,bemehet a biróságra és akármikor kérheti a gyerektartást az anyuka!
2009. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
91%

Kedves sértett Anyukák :-)


Nem akarok senkit megbántani, de ha egy picit sikerül az agarakkal hátrébb állni, akkor részemről annyit mondhatok, hogy a tartásdíj kell és fontos.


Számomra viszont a legfontosabb az lenne, hogy a gyerekeim Velem legyenek minden nap, ne mással, hiszen szeretem őket és szeretném őket felnevelni.


Csakhogy az élet úgy hozta, hogy a gyerekek anyukája érzelmileg nem volt elkötelezve felém kellőképpen és erről engem kicsit későn, a két gyerek megszületése után értesített. Miután megkapta azt, ami neki kellett.

(persze én vagyok a balek :-))


Én a tartásdíj mellett vagyok, viszont nem amellett, hogy ebből a volt feleségem éljen luxus körülmények között, én meg lelkibetegként tengessem az életem, mert nem láthatom minden nap a fiaimat és mellesleg a bérem 40%-t (!!) adjam oda. Én speciel el tudnám fogadni a fordított esetet, hogy én kapom a feleségem bérének 40%-t és én nevelem őket, mert szeretem őket és ez a fontos.

Érdemes belegondolni, hogy milyen érzés lenne Nektek, ha azt mondanák, hogy a gyerekeiteket két hetente láthatjátok, kimaradtok a fejlődésükből és még adjátok oda a fizetésetek igen jelentős részét, jah és persze menjetek albérletbe, mert a lakás a férjeteké....


Azzal, hogy az anyukánál marad a gyerek a "család" lényegében az övé, a férfi pedig akár le is húzhatja magát a wc-n. A társadalom elítéli, kiveti magából, függetlenül attól, hogy mi volt az igazi ok (jelen esetben nálunk az, hogy igyekeztem megfelelni a feleségem elvárásainak, mindent megtettem érte és a családért, majd egyszerűen elfordult tőlem, miután kifacsart és már nem voltam értékes a céljai megvalósítása szempontjából).


Szóval részemről a minimális átalányt (tartásdíj) és a szoros elszámolást (minden "befektetés" a gyerekekbe - szakkör, edzés, kirándulás stb. ) tartom korrektnek és "élhetőnek" mind a két fél számára.

2009. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!