Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem birom tovább. Segiteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem birom tovább. Segiteni akarok, de nem tudom hogyan. Hogyan lépjek túl a dolgokon?

Figyelt kérdés

A szüleim 20 éve házasok, mindig voltak kisebb veszekedések köztük, s ezt normálisnak is tartottam. De a cirkusz olyan 4-5 éve kezdődött, mert apum anyja nem képes elfogadni anyumat. S ez apunak rosszul esik, s az anyja vele is sokat szemétkedik. Én megis értem őt, hogy fáj neki a dolog, de nem beszél nekünk erről, s már előfordult, hogy elvesztette a fejét s anyut hibáztatta a dolgokért.

Igy nőttem fel, mindig attól rettegtem, hogy a szüleim elválnak. S mikor újra és újra kezdi apum a veszekedést, félek, hogy tényleg elválnak. Most is cirkusz van. Nem birom látni, hogy anyum szenved, s csak is miattam s az öcsém miatt türi az egészet.

Probáltam beszélni apuval, de reménytelen. Nehéz természete van, de én szeretem őt s nem akarok senkit elvesziteni.

Teljesen kikészitenek...mit tegyek? 18 éves lány


2011. febr. 23. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb megoldás ha anyudat és apudat egy asztalhoz ülteted te is oda ülsz és mindent megbeszélsz velük!! Például azt , hogy te nem szereted ha veszekednek . Hidd el megfogják érteni :) Sok sikert
2011. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elválnak, akkor se dől össze a világ. Talán még boldogok is lehetnek. Ha 5 éve nem tudták megoldani a problémájukat, lehet hogy tényleg jobb lenne, esetleg fel kéne keresni egy párterapeutát. Bár ha apukádnak "nehéz természete van", kétlem hogy belemenne.
2011. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jobb megoldás a válás, minthogy egymást és téged is felőröljenek. Ha ez ilyen rég óta tart ez a probléma nem fog már megoldódni.
2011. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy sz*r házasság, ami mindkét felet, és a többi családtagot is felőrli, ezerszer rosszabb, mint elválni. Sajnos tapasztalatból mondom...
2011. febr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha öreganyád miatt vannak problémák, ő uszítja apádat, akkor a legjobb, ha rögtön a gyökerénél kezeled, elkapod a "drága anyóst", elmeséled neki, mit okoz a családodban, és nektek, az unokáinak a háttérmunkájával.
2011. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tetris ***** válasza:

Apád édes, drága, jó anyukája 20 év alatt igazán elfogadhatta volna már a te anyukádat.

Én a helyedben leülnék a drága nagymamival, és megkérném szépen, hogy ne keverje itt a sz.rt, mert ezzel mindannyiótoknak rosszat tesz. A fiának is.

2011. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De szeretik egymast, sokszor vannak szep pillanataik is.

Tudom, hogy nem dol ossze a vilag ha elvalnak, de nem tudok tullepni a dolgokon...nem akarok bele avatkozni, ez az o eletuk, csak nem tudom, hogy csinaljam:(

2011. febr. 23. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az Ő életük , a Tied is, mivel világra hoztak, és vállalták érted a felelősséget. Amit látsz közöttük, az már rég nem szerelem, legfeljebb szeretett, meg megszokás
2011. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szüleid szerintem már csak a gyerekek miatt vannak együtt már évek óta, te már felnött vagy el kell fogadni hogy nekik lene jó ha szétmennének.
2011. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én leülnék velük beszélgetni a helyedben és elmondanám a félelmeimet. Hogy megijeszt, hogy veszekednek és félsz hogy elválnak. Talán nem is gondolják, hogy ez Rád olyan mély hatással van.


Ráadásul (szerintem) semmi sem rosszabb a bizonytalanságnál. Te is most találgatsz arra vonatkozóan, hogy vajon ezt ők hogyan élik meg a kapcsolatukban.


Te egy felindult szituációt látsz, amit remélhetőleg utána más is követ ( pl. bocsánatkérés, vagy nyugodtabb beszélgetés). Nem szabad ilyen hamar következtetned.


Sőt olyan is van, amit a gyerek komoly veszekedésnek vesz, a szülő viszont csak egy átmeneti vitának.

Ezt biztos tudod tisztázni velük.


Talán mindkettőjükre hatással lesz egy őszinte beszélgetés Veled.

2011. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!