Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki vált már, tudna segíteni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki vált már, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

25 év után válás. Minden a férj kezében van (vállalkozó),

van-e mód a valós anyagi helyzet feltárására?

"Természetesen" nagyon jó ügyvédet csak a férfi engedhet meg magának.


2010. júl. 3. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha beadod a válópert, akkor a biróság megkérheti banktól a számláitok állását, ezenkivül az összes tulajdonviszonyt (lakás, ház, kocsi, nyaraló) és ha netán a ferjed hirtelen most átiratja valakikre, akkor az még csalásnak számit. (Ha van lehetöséged, akkor a szálmakivonatokat vedd magadhoz, vagy legalább is fénymásold - esetleg fényképezd le)

A vagyonmegosztásnál nem sokat számit egy ügyvéd, ott sokkal inkább a számok beszélnek.

2010. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akar a férjed a valóságnak megfeleöen nyilatkozni, akkor kérj az APEH-tól vizsgálatot.
2010. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nem én vagyok így, hanem egy nagyon kedves barátnőm, csak szeretnék neki segíteni. Össze van törve, hiába mondjuk, hogy egy embert kisemmizni nem olyan egyszerű. Csak ez a b...ó pali még külön élvezi, hogy azt csinál, amit akar, majd azt nézze meg, mi jut neki. A bíróságra meg elkísérem, állítólag ott is adnak tanácsot, már ennek is úgy örült, olyan rendes kis nő, nagyon sajnálom.
2010. júl. 3. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Manapság egy vállakozó férjet a legkönnyebb kifingatni egy válásnál.Nem tudom, hogy mekkora vagyont harácsolt össze a fickó, de mint a vállalkozók jelentős része a mai magyar társadalomban valószínűleg ezt a minimálbérből szerezte-erre pedig az Apeh harap.-5 évre visszamenőleg tuti.Másrészt pedig ha egy házasságban eltelik 10 év, onnantól kezdve a megszerzett javak közös javak.De erről egy ügyvéd pik-pak felvilágosítja a barátnődet.Gyerek(ek) gondolom ha van is már felnőtt.Mert amíg kiskorú addig biza a kecóból sem teheti ki csak úgy anyát gyerekestől apuci.
2010. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

21:59-es: kicsit tévedésben vagy, ugyanis ha valamelyiknek külön vagyona van a házasság elött (ház vagy hasonló), az NEM LESZ közös sehány év múlva,

VISZONT a házasság ALATT MINDEN szerzett vagyon közös, akkor is, ha CSAK az egyik félnek volt jövedelme, illetve ha a vagyontárgy csak az egyik nevén van bejelentve, ugyanúgy a felvett kölcsönök is közösek függetlenül attól, hogy a szerzödésben csak az egyik féle neve szerepel, UGYANIS a házasság vagyonközösség (kivétel, ha van házassági szerzödés).


A kérdezönek meg: menjetek be a barátnöddel panasznapra a biróságra, ott ingyen megkaptok minden felvilágositást.

2010. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek, én is ezért biztatom, náluk tényleg minden a házasságkötés után keletkezett, az asszony is végig dolgozott, kivéve amíg gyesen volt. Sajnos ez az ember túlzottan megszokta a főnök szerepet, jó nagyképű, és úgy is bánik a feleségével. A gyerekek 24 és 22 évesek,

tehát ilyen része már nem lesz a válásnak.

2010. júl. 3. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen igaza van a22.05-snek én is úgy gondoltam, csak lehet, hogy nem volt olyan egyértelmű ahogy fogalmaztam.Természetesen a házasság előtti vagyon az nem közös.
2010. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!