Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meg lehet-e szökni egy gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet-e szökni egy gyermekkel a rossz kapcsolatból?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunk tönkrement, találtam egy megfelelő embert a magam és a gyermekem számára, de az élettársam hallani sem akar arról, hogy a kislányomat magammal vigyem. Egyetlen esélyem a szökés lenne, de megtehetem-e, és lesz-e valamilyen rossz következménye? Mit tegyek? Egy tanácstalan nő és anya!
2008. márc. 3. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól is sokminden függ, hogy mekkora a kislány. Ha három év alatti, akkor általában bíróságilag az anyánál helyezik el. Szóval javaslom, hogy költözz el, vidd a kislányt is, és indíts egy gyermekelhelyezési pert. Valószínű, hogy nálad helyezik el akkor is, ha idősebb, ilyenkor figyelembe veszik, hogy a gyerek mit szeretne. Viszont biztosítani kell az apának is a láthatást, ehhez joga van, és a gyereknek is hiányozhat az apukája. Ha nem tett semmi borzasztót az élettársad, csak egyszerűen már nem értitek meg egymást, szerintem ne akard teljesen megfosztani a lányától. De egy gyereknek tényleg a legtöbb esetben az anyja mellet a jó, főleg egy kislánynak, ezt az apukának is meg kell érteni, de neked meg azt kell elfogadni, hogy az apukának joga van találkozni a gyerekével. Amúgy hasonló helyzetben vagyok, nekem is van egy pici gyerekem, akiért kardoskodik az apja, csakhogy mi már akkor sem voltunk együtt, amikor terhes voltam, és ő tényleg mindent megtett azért hogy ne engedjem a gyerek közelébe önszántamból (pl. terhesen megrúgott, meg més sok mocsokságot művelt), de hát muszáj lesz néha engedni hogy lássa. Én most megyek bíróságra ezügyben, pont azért, hogy ne akkor jöjjön látogatni, amikor úri kedve úgy tartja, meg hogy legyen róla hivatalos papír, hogy a gyereknek én vagyok a gondviselője. Ez fontos is, mert ha csak úgy elszöksz, akkor attól még közösen vagytok a gyerek gondviselői, és bizony pl. életmentő műtét esetén mindkét szülőnek döntenie kell, ha mondjuk vért kell kapnia a kislánynak. Ezért jobban jársz, ha bírósághoz fordulsz, mert ha nálad helyezik el a kislányt (és valószínű, hogy így lesz), akkor te dönthetsz egyedül is.
2008. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene kerni a csaladsegito szolgalat tanacsat,ok jaratosak az ilyen ugyekben es a legjobb tanacsot tudjak adni.Sok sikert!
2008. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen a családsegítö vagy védönö is akár tud segíteni, a megszökéssel az a baj, ha tényöeg nem tett semmi rosszat a párod és megszöksz és ö pert indit, akkor a szökés rossz pont lehet a perben feléd.
2008. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt még hozzá tenném,hogy nem szökés,ha az apa tudtával mész el,mert tudja gondolom,mivel az anyával együtt van a gyermek nem lehet szökés,hiszen szülővel van a gyermek.De nem érdemes az új ffi-vel megszökni,mert a bíróság figyelembe veszi a házzasságtörést és egyértelmű bizonyítékát.Vagy,ha hozzá is költözöl azt kell mondani,hogy egy barátodhoz költöztél és add be a válókeresetet.

Sok sikert!

2008. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!