Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a bíróság dönti el, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a bíróság dönti el, hogy mennyit is kell hogy fizessen nekem a férjem, akkor azt az összeget mennyi időn belül kell kifizetnie, és hogyan? ( egyösszegben, vagy részletekben)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit kellene fizessen neked a férjed?

Ha vagyonmegosztásról van szó,akkor határidőt is állapít meg a Bíróság,és azt is,hogy részletekben vagy egy összegben. (Függ a férjed anyagi helyzetétől is)

Ha gyermektartás,akkor azt azonnal,illetve 6 hónapra visszamenőleg kell fizetnie a férjednek.

2011. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igazából én 2.200.000-et kértem, ( ebben benne van az ingó dolgok értéke is meg a gépkocsi jelenlegi értékének a fele), de ő semmit nem kakr adni, így kénytelen leszek perre vinni, de ő azt mondta, ha fizetnie kell bármennyit is , beosztatja magának és ha kell 20 évig fizeti nekem ki. Van aki azt mondta, hogy a bíróság max 2 hónap halasztást ad, de van olyan is aki azt mondta hogy 14 nap. A főnöke hajlandó volna ideadni a pénzt, és azt mondta neki hogy majd levonja tőle, de erre sem hajlandó. Valamiből élnem kell az elkövetkezendőkben nekem is és gondosjodnom kell új fedélről is, mert jelenleg albérletben vagyok az 5 éves kisfiammal.
2011. márc. 23. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a testvérem is ebben a cipőben van,és bizony ha nem hajlandó fizetni,ha állandóan kifogásokat talál akár évekig is húzhatja a kifizetését.

A testvérem lassan 2 éve várja a pénzét.Ők már az elején perre vitték a dolgot.Már a bíróság rendelt el független értékbecslőt,de még mindig halasztja..

Nem tudom nálad mi a helyzet de röviden leírom mi a helyzet a tesómnál. Elváltak,de van közös lakásuk.Jelenleg a lakásban a volt férje él,a tesóm és a kisfia albérletben élnek.

-Első lépés az volt,hogy ügyvédet fogadtak,és mindkét ügyvéd értékbecslőt szerzet. A tesóm elfogadta a volt férje értékbecslőjét.Aki kijött,felértékelte a házukat.Az adatokat tudásuknak megfelelően elkészítették,és az jött ki,hogy a tesómnak jár 6 millió forint.

-A volt férjnek ez nem tetszett így fellebbezett,és kért egy másik értékbecslőt.

-A másik értékbecslő a volt férj családjának jó barátja aki összesen 2 millióra értékelte a házat..

A tesóm ügyvédje nem fogadta el,mert ahol a házuk van ,ott a sima telek is jóval többet ér..

- így új független értékbecsló jött aki kb: hasonló értéket mondott mint az első értékelőcég.A volt férj elutasította ezt is,hogy a cég nem végzi jól a munkáját.

Jelenleg a bíró ott tart hogy ő rendel ki egy értékbecslőt ,de őt már nem lehet elutasítani

- A bíró ettől függetlenül felhívta a figyelmet a volt férjnek,hogy fizessen mert ha nem,akkor a bíróság fogja a házat eladni annyiért amennyiért,de az értékelő összeget akkor is megkapja a tesóm.A volt férj ügyvédje is már ezt tanácsolta.Ezért az ügyvédjét kirúgta( meg rágalmazta avval,hogy a tesóm ügyvédjével összejátszik..) Evvel a lépésével megint időt szerzett magának.Az új ügyvédje jelenleg még úgy ugrál ahogy a volt férj fütyül,de már ő is kezdi látni,hogy itt ez nem lesz jó meló..

Nemrég avval ódázta el a dolgot,hogy hatalmas jelenetet rendezett le a bíróságon így a tárgyalást újra elnapolták..Mint írtam már több mint 2 éve szórakozik evvel..A tesóm ügyvédje szerint ha a bíró végre kirendeli a saját értékbecslőjét akkor onnantól kezdve talán fél év múlva vagy amikor a bíróságnak sikerül eladnia a házukat megkapja egy összegben a jogos részét..De még várnak erre..

Szóval vagy megegyeztek,vagy ügyvéd segítségével kivárod míg megkapod a részed..De ne gondolkozz rövid távban..

2011. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az egyek ismerősömnél hajdanán a birónő kimondta,hogy ennyi az összeg. Ők rendeltek ki rendes birósági értékbecslőt.A biróság kimondta,hogy ennyi jár neki és 2 héten belül ott legyen az ügyvédnél letétbe.Azt is mondta ha nincs pénze fizesse ki az élettársa ,Őt nem érdekli.Ma is ezt kellene,nem évekig engedni,hogy húzódjonaz ügy.
2011. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Nem lesz egyszerű dolog, mert mindent a magáénak akar. 10 év együttlét és 6 év házasság után 500.000 ft-ot akar fizetni. természetesen nem megyek bele, ami jár az jár...., de nem szeretném ha eddig húzódna. Ha a következő tárgyaláson kérem a bírónőt, hogy küldjön egy szakértőt, azt megtesz, vagy erre külön papírt kell neki írnom?? És mi van olyankor ha a férjem nem engedi be őket??
2011. márc. 23. 15:45
 6/8 A kérdező kommentje:
a másik dolog, még az ingó dolgokat sem hajlandó megosztani, én meg nem fogom angedni azt, hogy ha esetleg lesz egy új kapcsolata azt használják amiért még ketten dolgoztunk meg, ha kell visszamegyek a házba arra az időre amíg ki nem fizet és akkor kerülgetjük egymást. A lakcímem még oda szól, ki sem jelentkezem addig míg ki nem fizeti legalább az ingó dolgokat!!
2011. márc. 23. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

"A lakcímem még oda szól, ki sem jelentkezem addig míg ki nem fizeti legalább az ingó dolgokat!!"


Az tök mindegy, hogy hova szól a lakcímed.


A lényegi kérdés az, hogy az (ex) férjednek már megvolt-e az a ház a házasságotok előtt vagy sem. Ha megvolt akkor semmi sem jár neked, a férj meg kidobhat onnan ha te odamész.

Ha nem volt meg és közösen vettétek akkor viszont az 50%-a a tied. Ebben az esetben odamehetsz bármikor.


Azt a 2 milliot nem tudom mikre kéred, de itt is az a lényeg: Ami már megvolt a férjednek a kapcsolatotok előtt abból neked SEMMI sem jár, csak amit együtt vettetek.

2011. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ildegonda ***** válasza:
bírósági kirendelt értékbecslő, no fellebbezés, 45 napot kaptam, hogy kifizessem:))
2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!