Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külön kassza, első lépés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, első lépés a válás felé, vagy müködő dolog? (Főleg ha válságban a kapcsolat! )

Figyelt kérdés

Férjemmel hullámvölgybe került a kapcsolatunk.Már a válás is szóba jött.Mivel úgy éreztem ez így nem mehet tovább.Most a párom időt kért,meg megíréte hogy változtat,mert nem akar elveszteni,meg a gyerekeket sem.

Sok a probléma van,ezek között vannak az anyagiak.És ő úgy érzi az anyagi természetű viták megelőzáésére az orvosság a külön kassza?Szerintem ez az első lépés ahoz hogy majd válással végződjön ez a dolog.Kinek mi a tapasztalata a külön kassza terén?Bevállt?Ha igen nagyjából hogy osztjátok meg a dolgokat.Gondolom rezsi felesbe, eddig oké.De a többi?Főleg hogy két gyerek is van.

Előre is köszi a válaszokat, és a tapasztalatokat!


2011. márc. 23. 20:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha elváltok (márpedig rakétasebességgel megy abba az irányba a kapcsolatotok), akkor legalább kipróbáltad előre milyen is lesz a külön kassza. De amíg házasok vagytok, teperd ki a szabályok abba az irányba alakítását ahogy neked is jó és kőkeményen tartasd be! Pl. a cigihez neked semmi közöd, nonsense hogy emiatt neked ne legyen egy rendes nadrágod vagy a gyereknek csak parizeres kenyere.

Próbálj is minél jobban függetlenedni tőle pénzben, mert sajnos - elhiszem ha azt mondod szereted őt és családban akarod felnevelni a gyerekeiteket, megértem - ő nem jó férj-anyag.

2011. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 08:00


Nálunk is pont így van.


És nincs abból sem vita, hogy ki keres többet, már miért illetné a fennmaradó összeg csak az egyiket egy párkapcsolatban? És akkor mi lesz, külön vesz magának lakást? Külön csak maga megy el moziba, nyaralni? Ha közös az élet, közösek a tehek, közösek a jó dolgok is.

Amúgy a férjem nem tudna ilyen jól keresni, ha nem lennék a háttérben a két gyerekkel megbízhatóan, és nem a világ legbékésebb szigetére érkezne haza hozzánk a munkából. Én teremtem meg neki a keretfeltételeket, a saját szempontomból azon az áron, hogy lényegesen kevesebbet keresek DE ezért én nem dolgoztam kevesebbet, pusztán átcsoportosítottam a teendőket a családra, és a munkahely másodlagos. Ettől függetlenül én ugyanúgy élvezem az ő munkája gyümölcsét, mint ő az enyémet ;-)

Érthető, ugye?

2011. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

03-25 10:35!


Nálunk is így van. Szerintem csak szeretet kell ehhez, nem több, nem kevesebb..

2011. ápr. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!