Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kislányom 10 hónapos,2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kislányom 10 hónapos,2 hónapja szakítottam az apjával. Mondtam, hogy bármikor láthatja (a heti két láthátás keretein belül). A baj az, hogy az egész rokonsága a nyakamra jár, unokatesók, nagynéni, keresztszülők, szóval mindenki. Ezt megteheti?

Figyelt kérdés
Az apa fizeti a gyerektartást és ha jól tudom,az apa szüleinek van havi 2 óra láthatása. Köteles vagyok a többiekkel is tartani a kapcsolatot?
2011. márc. 28. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

nem. de nyilvan szeretik a gyereket.

Ha a testverem szakitana a parjaval es nem lathatnam a kisfiut tobbe,vagy csak 2 hetente egy orara, hat en bele is halnek. tuti,hogy megbolondulnek

2011. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazságos a gyerekkel szemben, hogy elszakítod a családjától..mert igen, neki ők is a családja.
2011. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nana! Azért babaláthatás címén nem kell megengedni a búcsújárást. Ez nemcsak az anyát, de a babát is zavarhatja. Akármennyire és akárhányan szeretik is a kislányodat, szabd meg azt az időt, amikor ők is örülhetnek neki, de ne engedd, hogy ilyen címen a nyakadra járjanak. Neked is van magánéleted.
2011. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem van 1 anyám, 1 apám és 1 keresztanyám. Semmi más rokonom. Ha ők már nem lesznek, nekem nem lesz senkim, egyedül maradok ezen a világon. tudom drámaian hangzik, de mit szépítsem így van. Örülj neki, hogy a te gyerekednek ennyi ember van az életében. Gondolj bele, ha nem engeded a rokonoknak, hogy részt vegyenek az életében, akkor mi lesz? Egy idő után megunják, ha elküldözgeted őket, és majd egyre ritkábban jönnek, aztán a gyerek közben megnő, a kötődés nem alakul úgy ki. Te ne adj Isten nem találsz állandó párt és nem lesz családod, akkor ki lesz neki, ha veled történik valami? Persze az apján kívül, bár sztem neki is kevés a heti 2 alkalom. Több ismerős pár ment szét hasonló korú picivel a környezetemben és az apa sokszor hazajárt a fürdetésekre, vagy napközben ha tudott vigyázott a gyerekre, amíg az anyuka elment bevásárolni. Attól, hogy szakítottak a gyereket közösen nevelték tovább.
2011. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


Kezdjük ott, hogy amíg hivatalos gyermekelhelyezési per nem volt és annak nem született jogerős ítélete, ami nálad helyezte volna el a gyermeket, az apa pont ugyanolyan jogokkal rendelkezik, mint te. Tehát ha a tizenkettedik unokatestvérét akarja elvinni a gyerekhez, akkor megteheti. Nincs olyan se, hogy heti két láthatás, amíg nincs erről ítélet.

Más kérdés, hogy ilyen kicsi gyermeket 99,9%-ban az anyánál helyeznek el.

Mint egyedülálló anya, azt tudom neked mondani, hogy örülj annak, hogy a gyerekednek van családja és rajtad kívül ennyien szeretik. A saját fájdalmadat meg sértődöttségedet ne a rokonság teljes eltávolításában éld ki. Hidd el lesz annak a gyereknek így is elég sok bánat és magány az életében, hagyd legyen legalább így családja.

2011. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az apának még így sem lehet sok rossz szava,ugyanis nyolc hónapos volt a gyerek amikor elküldtem,addig egyetlen fillért nem hozott haza,és nem vett a gyereknek egy db pelenkát sem. Egyszer sem tette tisztába,nem fürdette,soha nem jött hogy segítsen a gyerek körül. Ami pénzt a szülés után kapott a gyerek a családtól mindent elvett (nem tőlem,a gyerektől). Nekem csak annyi bajom van csupán,hogy miért teheti meg a családja,hogy bejelenti,hogy x időpontban jön és kész. Nem lehet ezt valahogy szabályozni?
2011. márc. 28. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Az csak egy dolog, hogy szeretik a gyereket. De mi lesz ha az anyukának új kapcsolata lesz? Hogy fogja ezt viselni egy másik férfi pl.? hogy busójárás van a házban??? Meg a gyereknek is meg kell szokni, hogy új időszámítás kezdődik. Tapasztalatból beszélek. Nem szabad hagyni őket. Oldja meg az apa a saját ideje alatt. Nálunk így működik. 3 és fél éves a gyerek. Mikor viszi az apja, ha akarja körbejárja vele a családját, ha nem nem. De hozzám ugyan ne járkáljanak, akkor se kedveltek mikor még együtt éltünk.
2011. márc. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy láthatást csak az apa kap, illetve a nagyszülők kérhetnek. Te nem vagy köteles a 20. rokont is beengedni, hogy lássa a gyereket. Nyugodtan mondj nemet ha ez neked kényelmetlen. Az én kisbabám 8 hónapos, de őt meg nem is látogatja egyáltalán az apukája. Sőt a nagyszülei és a családjából még senki sem látta. Hiába hívtam őket, magasról tesznek rá. Az apja is csak 3-szor látta. Látod, ilyen emberek is vannak!
2011. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nálunk ugyanez ment, míg ki nem mondták a válást. Mivel az exem és a családja már olyan kellemetlenül viselkedett, és időközben a kislányom le tudta kommunikálni az igényeit, így elengedem vele. Ez heti kétx 2,5 óra, és havi 1x7 óra. Nagyon jól érzi magát az apjával, aki ilyenkor a szüleihez viszi, és ott (gondolom én) találkozik a többi kíváncsi rokonnal. Azóta nálam, bent nem járt senki, és jobb is így. Igaz ugyan, hogy azóta egy üveg bébiételt, vagy egy darab ruhát sem hoztak, nem kérdezik, kell e valami...ez számomra sokat mond.

Tudom, kellemetlen a szituáció, de gondolj arra, a kicsinek kellenek a nagyszülők, és egyéb rokonok is. Legyél büszke, hogy szeretik őt. Mellékesen az a dolguk. :-)

Ha úgy érzed, az apuka elég feklelősségteljes, engedd el vele két etetés között ellátva a megfelelő instrukciókkal. Nálunk pl. üzenőfüzet került bevezetésre, mert egyszerűen nem tudták megjegyezni mit, hogyan kell. Én azt javaslom próbáld a békés utat választani, mert nem csak az apa, hanem a szülei is kaphatnak külön láthatást. Ja, és ha neked nem alkalmas a látogatás, mondj nemet, javasolj másik időpontot. És kitartást! Sokat.

2011. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha mondjuk te vinnéd el egyszer-egyszer, ha ráérsz a gyereket a nagyszüleihez. Így nem kellene odaadnod, ők is láthatnák, de közben mégsem kell átjáróházat csinálni a lakásodból.
2011. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!