Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 5 év házasság után (nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 év házasság után (nincs semmi közös vagyon) feleződik minden?

Figyelt kérdés
Ház az én nevemen van, még házasság előtt vettem, de a férjem 4 éve nem dolgozik. Megromlott a házasságunk, válni szeretnék. Egy barátnőm azt mondta,hogy 5 év házasság után minden feleződik... de nincs közös vagyonunk...
2011. ápr. 17. 15:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

16:13-nak igen,minden közös.

hacsak nem ági örökléssel jutott az egyik fél birtokába

2011. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%

Na én erre tudok válaszolni,hiszen nemrég fejeződött be a válásom.Tudni kell,hogy amikor férjhez mentem a férjemnek volt egy kertes háza.Így én a házasság után az ő házában éltem 8 éven keresztül. Ráadásul a férjem szerződést is íratott velem a házzal kapcsolatban.A szerződés tartalmazta,hogy házasságkötésünk napjáig mekkora telken,hány négyzetméteres ingatlan állt.Bele rögzítve a szobák /helyiségek számát,és a benne lévő berendezéseket is..Amikor elváltunk,persze előkerült szerződés,és azt lobogtatta,hogy én nekem semmi sem jár..Nos tévedett egy kicsit.Ugyanis a szerződésben pontos méretek is megvoltak adva,az akkori értékével együtt.De a házasságunk alatt az 50 nm -es lakásból majdnem 130 nm-es lakásra bővítettük,és az évek alatt sok luxus terméket is vásároltunk(PL: 400.000 forintos konyha bútor,300.000 forintos sarok kanapé stb)..Én avval soha nem is vitáztam,hogy amit a férjem hozott a házasságba az az övé..Abból nem is kértem semmit.De a bővítésért már járt nekem is..Így majdnem 2 év huzavona után a bíróság elérte,hogy a ház különbözeti értékének a felét fizesse ki nekem,hiszen az már közös vagyonnak számít..

Szóval ha neked volt egy házat,de a házasság alatt bővítettétek akkor a bővítésből jár neki a fele..Jó ezt is tudni ám..Egyébként a ház eredeti állapotban a tied..abból nem osztozol csakis a bővítésből..

2011. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!