Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A házasság ideje alatt szerzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság ideje alatt szerzett vagyonnak számít-e a tartozás, ill. egy kft-ba befizetett törzstőke?

Figyelt kérdés

A házasság ideje alatt felhalmozott javak, közösek. De vajon ún. negatív vagyon is létezik?: Azaz a tartozás is közös? Hiszen közös ügyeink során ez is kialakulhat, amiket az elválás során vagyonmegosztással próbálunk szétosztani. Nem szorosan de kapcsolódó ide az is, hogy pld. egy kft vagyonmegosztása hogyan működik? Persze tudom az egyszerű esetet, amely jól működő cégnél a törzstőke vagyontárgyként értékesíthető, kifizethető, de mi van akkor ha a kft-t az egyik fél (feleség) nevére alapították, ő volt az ügyvezető is (aki mindenért felelős ugyebár) és jogilag a tulajdonosnak tartozik elszámolással aki ő maga papíron. Ám a törzstőke mint vagyonelem, közös vagyonképzést feltételez. (ami mellesleg a gyakorlatban igy is történt...csináltam neki egy kft-t a munkájához, befizettem 500E törzstőkét, amivel gazdálkodhatott...jól rosszul ez már más kérdés...)Természetesen a negatív vagyont nem erre értettem, az mondjuk egyikünk nevén létrejött hitelkártyára, vagy pld. egy jelzálogalapú közös hitelfelvételre vonatkozott.

Ezek a vagyonmegosztást eléggé bonyolítják. van aki ki tud ebben igazítani?

Üdv


2011. okt. 6. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

tartozás is közös vagyonnak számít

a cég is közös tulajdon

2011. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bíztató, de vajon ilyen egyszerű lenne?

Ha a bátyám házára közös 3néven, egyetemlegesen felvett hitelt gondolom, akkor váláskor fizesse ki a 3-adát? A kft-ben az ő ügyvezetése alatt, anyagi okok miatt nem fizetett tb miatt elfogyott törzstőke felét fizesse ki? Ő akar válni, de azt nyilatkozta nincs vagyontárgyunk...ráadásul a gyerekek miatt, (mivel azok ugyis minden esetben az anyának ítélendőek, pedig imádom és most ő veszi el tőlem őket, ledegradálva kéthetes apukává, meg gyerektartást fizetővé...) szóval a gyerekek miatt ezt hogyan kérhetem tőle? Nem szeretném ellehetetleníteni, hiszen vszínű nem tudja kifizetni, ráadásul vagy az van hogy hagyom magam kisemmizni, vagy pedig "pénzéhesnek" minősülök és megnézhetem magam a gyerekláthatásban, egyebekben, gyerekek nem ellenem való nevelésében...

Ezeket figyelembe véve, van jó megoldás?

2011. okt. 6. 18:50
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
a jó megoldás, hogy minden papíros és tény ismeretében felkeresel egy jó válóperes ügyvédet
2011. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
vagy ami még jobb, szépen kulturáltan megegyeztek ;)
2011. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igen! Ez nekem sem most jutott eszembe, de gondolhatod nem írnék ide, ha kizárólag "jogilag" nézném a dolgokat, vagy már megegyeztünk volna, vagyis nem az lenne hogy "zsarolási" potenciált félek a gyerekek ügyében azért, hogy ezek nem ügyvéddel, hanem "közös" megegyezéssel az az ő szája íze szerint szülessenek meg.

Ezért vagyok kíváncsi mások véleményére, esetleg ötleteire.

Egyébként nem vagyok nyuszi férj, de ha csúnyán válunk tudom mit veszíthetek, és ha ezekbe belemegyek, vagy ügyvéddel vagy megegyezés szándékával, akkor "csúnya" válás lesz. de kisemmizni sem akarom hagyni magam. Szted mindent megtehet egy nő? Rugaszkodjak neki és felejtsem el a békés válást meg a gyerekeimet akiket imádok?

2011. okt. 6. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
A tartozás is közös és a kft. tulajdonrész is, amit a házasság alatt szereztetek a vagyonközösség megszűnéséig. Persze ha megvolt a cég házasság előtt, az más. Viszont a kft. független a házasságtól, az abban való tulajdonrész megmaradhat a vagyonközösség megszűnése után is. Végülis vehettek mindketten mol részvényt, tulajdonosok lehettek ugyanabban a cégben a házasságtól függetlenül.
2011. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!