Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a legalattomosabb, amit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a legalattomosabb, amit a váláskor a gyerekeit megszerezni akaró apa képes elkövetni a becsületes anyával szemben, hogy megkapja a gyereket?

Figyelt kérdés

Párom megfenyegetett, hogy ha beadom a bíróságra a gyermekelhelyezési kérelmet, még ha beledöglik is, de megszerzi a kislányainkat. Beadtam.

Mire számíthatok? (Minden eshetőség fennáll, azt mondta, ha kell, akkor kábítószert csempésztet a kocsimba!)

Teljesen kétségbe vagyok esve!


Egy tisztességes anyuka vagyok, aki öt évig szinte teljesen egyedül nevelte a csemetéit.


2009. márc. 5. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy az anyós a fia mellé áll, az ilyenkor természetes. Hogy apcinak most miért kellenek a gyerekek, ha eddig nem kellettek? Látja, hogy ezzel tud fájdalmat okozni, hát ezzel okoz. Te próbálj meg higgadt maradni, mert pontosan arra megy rá, hogy kihozzon a sodrodból (pl. mérgedben pofonfered az anyóst, a bíróságon ez már úgy fog elhangzani, hogy szegény nagyi látogatni ment az unokákat, te meg leverted a kapuban, ergo agressziv idegbeteg vagy. Próbálj meg nyugi maradni és maradéktalanul szépen élni, semmi komprommitálót nem tenni, ami eszköz lehet a kezében. ) Ettől függetlenül bármi lehet a bírósági tárgyaláson. Az is jó, ha már fordultál hivatalos szervekhez, legyen nyoma, mert később bizonyíték lehet, hogy nem ott, akkor találod ki a dolgokat a bíróság előtt.

Pasinak soha nem mondj semmit, ne legyenek nyíltak a kártyáid. Gyerekekkel kedves légy, mert ellened tudja őket fordítani, ha ő a nyelvük alá beszél.

Kitartás, ez egy idegőrlő dolog lesz, de a türelmesebb győz.

2009. márc. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A jelzőrendszerek (védőnő, családsegítő, gyámhatóság, óvodai gyermekfelelős) is azt mondták, amiket ti. Türelem és kitartás.

Már nem veszem fel, amiket a "kedves párom" mond, élünk úgy a gyerekeimmel, mint eddig.


Ja, a családsegítőben még ő is volt novemberben - kérésemre behívták beszélgetésre - és azt mondták most nekem, hogy azt tapasztalták nála, hogy ő még mindig szeret engem és a gyerekeken keresztül akar itt tartani. És azért csinálja ezt az egészet, mert beletiportam a lelkivilágába azzal, hogy el akarom hagyni. (De miért is ne akarnám elhagyni, ha egyszer így viselkedik????)

Csak a gyerkőcöket sajnálom...

2009. márc. 7. 11:31
 13/15 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, vagyok én is.

Anno nekem is fenyegetőzött, hogy ha elmerek válni tőle, kinyírja anyuékat, kábítószert tesz a kajámba stb. Közben elváltunk, persze követelőzött, pénzt akart, kapott is valamennyit. Mind a két tárgyalásra rettegve ültem be, hogy mit talál ki, hiába mondta az ügyvédem, hogy csak a szája jár, könnyű neki! Persze nem mondott semmit. Másfél éve, hogy elváltunk. Közben folyamatosan köcsögösködik, úton útfélen azt mondja, hogy én megyek utána (!), a gyereket hülyeségekkel tömi. Persze neki is van egy anyukája, illetve "barátai", akik a háttérből uszítgatják. Hullámokban jön a hülye dolgaival, mindig tud ujjat mutatni! Az eltelt másfél évben rejtélyes módon valaki összekarcolta a kocsimat, csak az enyémet! Voltam már a rendőrségen, a családsegítőben. Szarnak rá, semmi nem történik!

2009. márc. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy kizárólag tanú jelenlétében vagy hajlandó a válásról beszélni. Ja, és engem is megfenyegetett a volt férjem. Én meg belenéztem a szemébe, és mivel addig terrorba tartott el sem hitte amit lát, belemondtam a szemébe, hogy ha megpróbálod, megöllek. Annyira hatásos lehetett a kirohanásom, hogy nem piszkált tovább.

Ami nagyon fontos az az, h legyél határozott. Hozz szabályokat és ezeket neki muszáj lesz elfogadni, ha nem akar gondot. Például ragaszkodj a tanú előtti beszélgetéshez. Telefonon ne beszélj vele.

Ha látni akarja a gyerekeket, előre megbeszélt időpontban jöjjön(megosztva az időtöket), különben nem lesztek otthon. Szépen rájön majd, h már te irányítasz.

Egyébként pedig csak akkor szokták az apáknak ítélni a gyereket, ha az anya beszámíthatatlan, vagy drogos alkoholista. Egyéb esetben, ha meggörbül sem tudja elvenni őket.

Azt hiszi egyébként, h ezzel benntart téged a házasságba. A kedves anyóst meg küldd el a fenébe. Semmi köze az életedhez

2009. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Megtennéd, hogy leírod, mi történt azóta?

Nekem kopírozva ugyanez a történetem, és nagyon félek.

2010. márc. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!