Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy reagálnátok erre? "Bütyök...

Hogy reagálnátok erre? "Bütyök, hozzál már be egy pohár vizet! " -pasi a tv előtt az ágyból így szól ki a barátnőjének.

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindig feláll a szőr a hátamon, pedig csak az egyik barátnőmmel beszél így a "párja". Igaz nem durva hangnemben, hanem van némi kedvesség benne, de mégis? A barátnőm napi 8 órában dolgozik, mint a pasi is, nincs gyerek, együtt laknak. És mit szóltok a "bütyök" kifejezéshez? Nem úgy hangzik, mintha egy bütyök lenne a lábon???? Velem lenne a baj, amikor úgy gondolom, hogy ez már nem normális, ezt azért már ne??? Mit mondanátok a pasinak ilyenkor? Hogy reagálnátok?
2010. jan. 19. 08:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudhatod, miből alakult ki köztük ez a becézés. Engem is mindenféle neveken szólít a párom, ezeknek történetük van, amiket csak mi értünk, más nem.


És ha nem utasítóan, hanem normálisan kér, akkor miért ne hozna egy pohár vizet az ember???

Én is meg szoktam kérni a páromat, ha ő áll én meg ülök vagy ledőltem. És fordítva is. Szerintem nincs ebben semmi.

2010. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
a Bütyök kedves megszólítás, nekem tetszik. a hozzál már be helyett valóban mondhatta volna, hogy légyszíves...
2010. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Vinnék neki egy pohár vizet, és egy puszi kíséretében odaadnám. Gondolom, ez vice versa is működik náluk, és a barátnőd is kap egy pohár vizet, ha kér. Igen, veled van a gond. Nem mindegy neked, hogy a barátnődék hogy becézik egymást? Én pl Brekusznak hívom a férjem, és "kicsit" kiakadnék, ha egy barátnőm megpróbálna beleszólni egy olyan dologba, amihez semmi köze.
2010. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Még ha sört kért volna...

De így nem bántó. Lehet, ő is kap vizet, ha szépen kér.

2010. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
84%
Bütyök?! Van, aki a barátnőjét úgy becézi, h k rvám (nem vicc!!)
2010. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem szándékozom/tam beleszólni az életükbe, az az övék. Azért tisztelem annyira a barátnőmet, hogy nem szólok bele a dolgaiba. Sajnos nem vice versa módon működik náluk. Ha a barátnőm kéri valamit, mindig nyög egyet, vagy kitalál valamit, vagy meg sem hallja a pasija... ő dolguk, majd megoldják maguk közt...


Jelenleg nem élek párkapcsolatba, de ilyenkor kelletlen elképzelem hogy hogy esne nekem ez és hogy hogyan reagálnék rá...-nekem ez így furcsa, mert ilyenre soha nem kértem és nem is kérném a páromat, hiszen önálló, és önellátó felnőtt vagyok...(nem képmutatásból írom)..ha már lenne egy gyerkőcöm, egy bizonyos életkoráig biztos természetes lenne, hogy viszek neki kaját, inni, de azért felnőtt korban ez azért már valamennyire elvárható, hisz van két lába, két keze, és nem vagyok a szolgája... persze biztosan másként gondolnám, ha én is kértem volna/ kérnék majd ilyet a páromtól, de én előbb állok fel a tv-től és csinálom magam, mintsem csicskáztatnék valaki mást...

2010. jan. 19. 09:18
 7/37 anonim ***** válasza:
80%
Na ez aztán valóban probléma. Nem szeretném ha te lennél a barátnőm ha emiatt is így felkapod a vizet.
2010. jan. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

Ha párom majd beteg lenne, akkor természetes, hogy itatnám, etetném, fürdetném, de mikor egészséges...hát..

2010. jan. 19. 09:23
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

Lehet valami az utolsó hozzászólásban...

Én lány vagyok, de ha én már leültem enni és a párom éppen áll, bizony én is megkérem, ha elfelejtettem italt odakészíteni magamnak. Miért álljak fel, ha ő úgyis áll? Nem esik ám neki se nehezére tenni pár lépést. Egy párkapcsolatban már egy pohár vizet se kérjen az ember a másiktól, csakmert nekem is van lábam??? Nem lenne hosszú párkapcsolatom, ha a párom ezen fennakadna bizony.

Esetleg érdemes neked elgondolkoznod azon, hogy kölcösnösen szeretjük, segítjük egymást, egyes szituációkban akár lessük a másik minden kívánságát, bizony, ilyena szerelem.

De én a szüleimnek (sőt bárkinek) vinnék vizet, ha normélisan kéri, nem értem tényleg, hol itt a gáz.

Neked még sose csinált a párod egy szendvicset, mivel neked is van kezed?

2010. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
85%

Amikor egészséges...hát... ugyanúgy viszek Neki egy pohár vizet vagy bármit. Te vagy túl érzékeny. Semmi baj nincs avval, hogy Bütyöknek szólítja, mi is néha olyan beceneveket találunk ki, hajaj... :D

Szóval, a kérdésre válaszolva: Igenis vinném a pohár vizet.

2010. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!