Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért h*lye anya párti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért h*lye anya párti a bíróság? :C

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Van egy nővérem és egy húgom. Anyám és Apukám most vállnak el. Mivel én 15 vagyok, nekem már van szavazati jogom, így én apukámmal tudok lenni, de úgy néz ki, hogy életem értelme, az egyetlen, akit soha nem akartam hogy ilyen helyzetbe kerüljön, a húgomat (Virágot), az anyámnak fogják ítélni. Már pedig ő azt nem fogja kibírni, anya biztos elviszi majd az anyjához, és hogy onnan nem látjuk viszont az szinte biztos. Nem beszélve arról hogy nagyon közel áll apához, (ahogy az egész család, tulajdonképpen). Nem akarom hogy sírjon, arra is gondoltam hogy azt lehet hogy én megyek el anyámmal ő meg apával és a nővéremmel marad? Nekem ha úgy nézzük csak 3 év, és talán újra látnám őket.. Kérlek, drukkoljatok hogy mind a hárman (Nővérem, Én, és Virág) jól kerüljünk ki belőle..:(:( Ha úgy nézzük nővérem biztos hogy megúszta, mert hogy ő 17. Csak a húgom lenne egy évvel idősebb 12, és akkor már ő is beleszólhatna, elvileg, vagy nem? ;C;C
2011. ápr. 28. 01:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

A bíróság nem hülye anyapárti. Annak a szülőnek ítéli a gyereket, aki alkalmasabb a nevelésére. Ebben a gyereknek nincs "szavazati joga", viszont a bírónő megkérdezi a gyereket, akár az ovis korút is, hogy kinél szeretne lenni, és ezt figyelembe veszi. Minden korosztályt a saját szintjén kérdez, egész pici gyerekeknél pszichológust is bevonnak.


Ja, és ismerős bírónő statisztikája: 48%-ban az apának ítélte a gyerekeket, mert őt látta alkalmasabbnak a gyerek nevelésére.

2011. ápr. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép tőled,hogy föláldoznád magadat.Nagyon szeretheted a testvéredet.Sajnos nem tudom,hogy ez a megoldás lehetséges e,de attól tartok,nem..
2011. ápr. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A "képes a gyermeknevelés" rész alatt gondolom azt is figyelembe veszik, hogy kinek milyen állása, és keresete van, ugye?

Mert ha így van, már is búcsúzhatunk..nem akarok oda menni..

Anya jobban keres, de alapjáraton egy k*rva, azt most nem fejtem ki hogy miért, túl hosszú..

Apa nem keres sokat, de azt mondja hogy még elég lenne ahhoz hogy egészségesen, és örömben(abban nem lenne hiány) felneveljen minket..

de azért.. kérlek.. szurkoljatok...

2011. ápr. 28. 01:31
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Három testvért nem szoktak elválasztani. Ha kettő úgy dönt, hogy apuval marad, és a kicsit megkérdezve ő is azt akarja, akkor csodálkoznék, hogy csak azért, mert még elvileg nem dönthet, az anyához ítélnék. Annak oka van, hogy ti ketten apátokat akarjátok. Ezt nyilván ennek okát el is tudjátok mondani a bíróságon. Ez baromi sokat számít. A bírók nem hülyék, és általában nem szoktak 3 tesót elválasztani, ha abból kettő már dönthet és egy helyre szavaz.
2011. ápr. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Mert igazságos ! Mindenhol háttérbe szorolunk és még mindíg több a férfi diplomás. Egyenjogúságot akarunk
2011. ápr. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Amikor az én szüleim váltak én 15 éves voltam (lány) a nővérem 16 a kishúgom 5 éves volt.

A bírónő velem és a nővéremmel elbeszélgetett szinte mindenről.Meg kérdezte,hogy kivel szeretnénk együtt élni.Mondtuk apuval.A nővérem aggódott a húgunk miatt,és félt hogy elszakítják tőlünk.De a bírónő azt mondta,hogy a testvéreket SOHA nem választják szét hacsak maguk a gyerekek nem döntenek így..Szóval ne aggódj..nem fognak szétszakítani titeket.

2011. ápr. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Lizus, jól vagy? Biztos, hogy ide akartál írni? Mert semennyire nem passzolt ide.
2011. ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos,jogos a félelmetek. A bíróság anyapárti. Akiről az első írt,az olyan bíró ritka,mint a fehér holló.

Titeket kihallgat a bíróság.Ne hagyjátok,hogy a bíró félbeszakítson benneteket,hanem mondjátok el,hogy miért nem akartok anyukátokkal élni,és azt is,hogy mindannyian együtt akartok maradni! Kérjétek,hogy halgassa meg a hugotokat is. Ha ez nem megy,akkor feltétlenül ragaszkodjon apukád és ti is igazságügyi pszichológushoz. Ő a hugodat is köteles meghallgatni. Neki mindannyian mondjátok el,hogy miért nem akartok anyukkátokkal élni. Mondd el,hogy anyukád a mamához akarja lepasszolni a hugodat. Ha egyformán mondjátok az érveiteket,és hogy együtt akartok maradni,akkor van esélyetek.

Szurkolok nektek.

2011. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Én is jogosnak érzem a félelmeidet. Sajnos az anya hatalmas előnnyel indul a gyermek elhelyezésnél. érteni nem nagyon értem miért. De ti ezzel ne foglalkozzatok. Harcoljatok a húgotokért. Ha nektek sikerül apához kerülni, akkor nagy az esélye, hogy valóban nem választanak el benneteket. Indulj ki abból, hogy a bíró is ember, meg kell, hogy értsen benneteket.


Nagyon-nagyon szurkolok nektek!!!

2011. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is van esélyetek.

Sógoréknál a váláskor az apánál akart lenni a két fiú, a lány az anyánál akart maradni, és így is ítélt a bíróság.

Egy városban élnek, sokat összejárnak, találkoznak, nem szakadt meg a testvérek kapcsolata.


Ha ti ennyire szeretitek egymást, és ennyire félsz, hogy a hugod nem látod többé, nyugodtan mond el a válóperen is a bírónak.

Azt különösen, hogy anyád szerinted LEPASSZOLNÁ a kistesót az anyjának, és akkor NEM LÁTNÁTOK TÖBBET, mivel apádnak is joga van a láthatáshoz, és nem a nagyinak ítélik a gyereket, hanem az anyjának.


Amúgy egyre kevésbé ilyen "anyapárti" a bíróság, szerencsére fejlődnek ők is. Ha három gyerek ennyire apával akar maradni, annak OKA van, és ezt tudják.


Az anyagiakra: jelen esetben, ha hárman apátokhoz kerültök, anyátok fog utánatok gyerektartást fizetni, szóval ne aggódj emiatt. :)))

2011. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!