Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért h*lye anya párti a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért h*lye anya párti a bíróság? :C

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Van egy nővérem és egy húgom. Anyám és Apukám most vállnak el. Mivel én 15 vagyok, nekem már van szavazati jogom, így én apukámmal tudok lenni, de úgy néz ki, hogy életem értelme, az egyetlen, akit soha nem akartam hogy ilyen helyzetbe kerüljön, a húgomat (Virágot), az anyámnak fogják ítélni. Már pedig ő azt nem fogja kibírni, anya biztos elviszi majd az anyjához, és hogy onnan nem látjuk viszont az szinte biztos. Nem beszélve arról hogy nagyon közel áll apához, (ahogy az egész család, tulajdonképpen). Nem akarom hogy sírjon, arra is gondoltam hogy azt lehet hogy én megyek el anyámmal ő meg apával és a nővéremmel marad? Nekem ha úgy nézzük csak 3 év, és talán újra látnám őket.. Kérlek, drukkoljatok hogy mind a hárman (Nővérem, Én, és Virág) jól kerüljünk ki belőle..:(:( Ha úgy nézzük nővérem biztos hogy megúszta, mert hogy ő 17. Csak a húgom lenne egy évvel idősebb 12, és akkor már ő is beleszólhatna, elvileg, vagy nem? ;C;C
2011. ápr. 28. 01:13
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Sokan talán kicsit durvának tartanák és túlzottnak ahogyan kérdeztél "h*lye anyapárti", de szerintem igazad van és jól látod a helyzetet. Az apák a fejük tetejére is állhatnak ha nem olyan korú a gyermek, hogy magától megtudja mondani mit is szeretne akkor a legtöbb bíró már csak félelemből is de mindig az anyának ítéli a gyermeket. Azért használtam a félelemből kifejezést mert nem helytálló, hogy egy bíróságon a bíró a király. Rendszerint az az ügyvéd aki a női felet képviseli egy bontóperben úgy csicskáztathatja (rendre is utasíthatja) a bírót, hogy az csak na. A legtöbb bíró nem feltétlenül anyapárti lenne de sajnos a társadalmi elvárás megköveteli, hogy egy gyermek kizárólag az anyánál maradjon. Csak egy - egy extrém eset van amikor a gyerekek az apukához kerülnek. De az esetek 99% -ban akármilyen is az anyuka (nincs munkája, nincs pénze, iszik, esetleg drogozik, vagy épp egy ribanc) akkor is neki fogják ítélni a gyereket.


Mindenesetre kicsit furcsa volt számomra az egyik mondatod, hogy "húgom az életem értelme". Ezt a kifejezést rendszerint szülők szokták alkalmazni a saját gyerekeikre. Hogy lenne neked a húgod az életed értelme? Majd ha felnősz és lesz gyereked, az lesz az életed értelme. Ettől még persze együtt érzek veled és elismerem a ragaszkodásod. A többi hozzászólónak egyébként abban igaza van ha két gyerek valamiért a másik szülőhöz kerül akkor rendszerint a harmadikat is oda szokták rakni, ha csak a bíróság pl. anyagilag nem látja lehetetlennek a dolgot.


Egyébként egy történet arról, hogy mennyire igazad van és tényleg hülye anyapárti a bíróság:


- Volt egyszer egy házaspár akiknek két gyerekük volt. Az egyik egy down kóros kisfiú a másik pedig egy egészséges kislány.


A bírósági per során többször is be lett bizonyítva, hogy az apa jóval alkalmasabb a gyermek nevelésre mint a drága anyukájuk. Mégis a bíróság meghozta a döntését a dow kóros kisfiút az édesapának ítélték az egészséges kislányt pedig az anyukának.


Teljesen jogos az ítélet, hogy a down-kóros kisfiút az apának ítélték, hiszen egy ilyen gyermek neveléséhez jóval több türelem, szakértelem és gondoskodás szükségeltetik mint egy egészséges gyermekhez, vélhetően a bíróság ezért is választotta az apukát erre a feladatra. Az apuka ragaszkodott a kislányához is és a kislány is hozzá, de mivel a per során az anyuka elnyögte magát, hogy Ő a kislányhoz ragaszkodik így a kislányt anyukának ítélték, pedig ha valaki egy beteg gyerekről tud gondoskodni akkor nyilvánvalóan az egészséges kislányról is sokkal jobban tudna gondoskodni.


A bíróságok rendszerint nem a gyermek érdekeit nézik, hanem a társadalmi elvárásnak köszönhetően inkább az anyák érdekeit. Egyébként az egész rákosi rendszerbeli 1951 -es CSJT is erre rendezkedett be, amelyen a Magyar Kormány jelentős mértékben nem óhajt változtatni mert statisztikailag több nő születik az országban és bizony ezek mindegyike jól felhasználható szavazógép. A kedves kérdezőnek mondom tehát, hogy megértse a Magyar Kormány semmi szín alatt nem haragítaná magára a női társadalmat.

2011. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!