Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El fogok válni ez már tény de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El fogok válni ez már tény de lehet, hogy mégsem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Februárban összevesztem a feleségemmel nagyon. Beadta a válókeresetet is. Mind a ketten arra várunk.

Most viszont úgy néz ki, hogy kibékülünk, ez lehetne jó hír is de nem az még mindig válni fogunk. Pont azért amiért beadta a válókeresetet. Nem bízik bennem és inkább egyedül van mintsem higgyen nekem, hogy azóta változok. Mit tegyek, hogy higgyen nekem mert még mindig szeretem és nem akarom elveszíteni.


2011. máj. 6. 20:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Édesanyáméknál laktunk. A munkámból adódóan napi 16 órát vagyok távol. A szüleim nekem is neki is máshogy adták elő a problémáikat. Ez nagyon zavarta hisz néha vadidegennek érezte magát, végül is úgy alakult, hogy találtunk egy jó kis albérletet. Ahová én nem akartam menni féltem a családomtól való elszakadástól. Végül is elmentem az a hét volt a veszekedésekkel teli hét. Feladtam, nem bírtam tovább. Ott hagytam amit azóta is bánok vele kellett volna maradnom és nem a szüleimmel.
2011. máj. 6. 21:58
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas vagy, anyuci pici fia. Én is elválnék tőled.
2011. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

mond el neki őszintén, hogy megbántad és őszintén beszélj az érzéseidről és hogy mit szeretnél, kérj bocsánatot, légy kedves mutasd ki hogy szereted, esetleg lepd meg valamivel amire régóta vágyik

nem csodálom h nem bizik benned ha otthagytad... próbáld bebizonyítani hogy bizhat benned (ha tényleg bizhat)

érdekelne a korod

2011. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

26 vagyok

És igen bízhat sokat változtam azóta hogy megtörtént amit megtettem. Azt akarta hogy leszokjak a dohányzásról lassan 3 hete nem gyújtottam rá habár az egész családom dohányzik. Most albérletet keresek el kell szakadnom a szüleimtől, ami vele nem ment azt egyedül teszem meg tudom jóval nehezebb lesz de most ezt kell tennem.

2011. máj. 6. 22:28
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, de tapasztalataim alapján felnőtt férfi (vagy nő) már képtelen változtatni a tulajdonságain, személyiségén, életfelfogásán. Akkor sem, ha valóban akarja.. Csak ideig-óráig működik a dolog.

Megértem a feleséged álláspontját, valószínűleg a vita és a menekülésed csak az utolsó csepp volt a pohárban, ami meggyőzte arról, hogy nem vagytok partnerek az életben, nem passzoltok össze, nem tud veled élni. Nem hiszem, hogy azelőtt az egy hét előtt ne lettek volna problémák, csak éppen apránként gyűlt a sok dolog, és nem vetted észre a veszélyt. Utólag már hiába ígérsz fűt-fát, a döntés megérett benne, biztosan sokáig vacillált rajta.. Most már meggyőzte magát arról, hogy jobb lesz neki nélküled. Valószínűleg jobb is lesz így! Attól, hogy megbocsát, tudomásul veszi, hogy nem tehetsz arról amilyen vagy, még nem következik automatikusan, hogy párkapcsolatban is egymás mellett van a helyetek.

Írd alá a papírokat, add vissza a szabadságát, és ha egyszer megint együtt lesztek, az legyen az ő jól megfontolt, szabad akaratából meghozott döntése!

2011. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ az utolsónak valószínűleg így is van. De ha már nem is érte akkor magamért változok meg mert nekem sem jó így ahogy élek.
2011. máj. 6. 22:35
 17/24 pusztai szittya válasza:
56%

'Bocsáss meg, de tapasztalataim alapján felnőtt férfi (vagy nő) már képtelen változtatni a tulajdonságain, személyiségén, életfelfogásán. Akkor sem, ha valóban akarja.. Csak ideig-óráig működik a dolog.'


Ebben a dologban most nincs igazad.Nagyon sokat változik az ember az évek folyamán és nagyon gyorsan is tud változni,változtatni ha meggyőzik vagy meggyőzi magát és megfelelő önfegyelemmel rendelkezik.Van olyan amikor egész más dolgok lesznek fontosak az ember számára mint amik az addigiak voltak szinte egyik napról a másikra.


'Utólag már hiába ígérsz fűt-fát, a döntés megérett benne, biztosan sokáig vacillált rajta.. Most már meggyőzte magát arról, hogy jobb lesz neki nélküled. Valószínűleg jobb is lesz így! '


Jaj ne tudd már ilyen jól ennyi háttér információ alapján!


'Attól, hogy megbocsát, tudomásul veszi, hogy nem tehetsz arról amilyen vagy, még nem következik automatikusan, hogy párkapcsolatban is egymás mellett van a helyetek.'


Bocsánat de erre már nem tudok mosoly nélkül reagálni mert akkora embertelen légből kapott baromság:D


"Írd alá a papírokat, add vissza a szabadságát, és ha egyszer megint együtt lesztek, az legyen az ő jól megfontolt, szabad akaratából meghozott döntése!'


Most 2 lehetőség van : vagy személyesen ismered őket, vagy valami perverz örömet okoz neked az ha mások elválnak.

2011. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van: pasi vagy, és/vagy pedig még nem volt szerencséd ilyen kapcsolathoz.

Ne feltételezd, hogy a nő hasára ütött és úgy gondolta, no ma el fog válni. Ha apróságok miatt lett elege, akkor elég hosszú ideje gyűlhetnek már a problémák, a kiábrándultsága pedig már elérte a közöny szintjét, már nem is akarja, hogy máshogyan legyen. Egyedül akar lenni, pedig ehhez azért elég nagy utat kell megtenni lelkileg. Teljesen leválni érzelmileg a férfiról, eltervezni egy új jövőt, célokat és motivációkat találni.. ez a legnehezebb dolog egy válásban, ha neki ilyen gyorsan sikerült túllépnie rajta, akkor hosszú ideje volt tervezgetni, régóta nem kapta már azt a kapcsolattól, amire vágyik.

És igenis, létezik olyan, hogy egy kapcsolatban csak hosszabb idő után derül ki, hogy ellentmond egymásnak a két személyiség, ha pedig a szerelem elmúlik, már semmi nem tartja össze őket.. attól még emberileg nem kell gyűlölniük egymást!

Fáradt vagyok, hogy kiselőadást tartsak a tévedéseidről, de én láttam már 1-2 hasonló kapcsolatot, nekem is volt részem benne, úgyhogy tudom, miről beszélek. Semmivel sem valószínűbb, hogy te tudod jobban, mint hogy én, úgyhogy ha gondolod, mosolyoghatsz az írásomon, de legalább ugyanannyi valóságalapja van, mint a tiédnek.

Nem okoz örömet, ha elválnak, de az emberek nagy része túlságosan ragaszkodik halott dolgokhoz, mert képtelen tovább lépni és harcolni a boldogságért. A nő megtette, ezért elismerésem. Ha a férfi (a kérdező) valóban képes változtatni saját magáért, és nem kényszerből (mint ahogyan a nő meglépte a válást, nem kényszerből, hanem elhatározásból) akkor ő is lehet sokkal több, felelősebb, függetlenebb, és az az új ember már képes lehet rá, hogy megfelelő társa legyen a feleségnek az életben.

Abban viszont nincs semmi jó, ha a saját akaratát a nőre erőltetve akadályozza a válást, csak a kettőjük közötti viszony romlik meg miatta. Ugyanott folytatni sincs értelme, ahol abbahagyták, ugyanazok a problémák jelentkeznének, mindkettőjüknek szüksége van a szabadságra ahhoz, hogy átgondolják, mit rontottak el, és valójában mire is van szükségük az életben.

A változás nem csak rossz lehet..

Én minden jót kívánok, és kitartást, mert az elveszett bizalom újjáépítéséhez bizony idő kell! Ha pedig időközben mindketten megvilágosodtok, hogy két csónakban eveztek, legalább tapasztalatot nyertetek ezen a házasságon..

2011. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is szeretnénk megtudni, hogy mi a kérdésed? (mert az nem derült még ki)

Másodszor pedig ha valaki egy hétig nem bírja ki a párjával a szüleitől külön, az igenis szánalmas. Nem voltatok előtte nyaralni, vagy valami hasonló? Anyóssal nem lehet együtt lakni, ez alapszabály. Annak a kapcsolatnak előbb utóbb vége. Teljesen jogos igény volt a nejed részéről a különköltözés, azon csodálkozom, hogy eddig bírt rá várni. Hagyd egyedül élni, új kapcsolatot keresni, stb. Te pedig kezdj el felnőtt módon önállóan viselkedni és próbálj meg a saját lábadon megállva nem gyerekként élni. Ez nem pár hét, hanem sokkal hosszabb idő, akár évek is. Aztán majd ha látja a nejed, hogy tényleg tudsz anyuci nélkül is létezni, akkor esetleg megpróbálhatjátok újra, ha addig nem találtok mást.

2011. máj. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, valóban önző voltál és beszari :) De ez nem olyan nagy probléma, végül is csak 26 éves vagy. A feleséged jól tette, hogy elment albérletbe, mert már nem bírta anyukádékkal. Ez volt az egyetlen megoldás hogy a helyzetét ne mérgesítse. És valóban nem támogattad ebben a döntésében. De szerencsére rájöttél hogy hibáztál. Ettől te még ugyanúgy anyuci pici fia maradhatsz :) járhatsz oda folyton, csak nem fogsz ott lakni. Szerintem a feleséged se azt akarta hogy szakítsd meg velük a kapcsolatot :)


Hogy mit tudsz csinálni? Nézd, szerintem egyáltalán nem biztos hogy kiábrándult belőled. szerintem inkább csak haragszik és úgy érzi hogy nem vagy a társa. De a vonzalma ettől még megvan, és ez jó. Ezért most neked arra kell koncentrálni, hogy minél férfiasabb dolgokkal próbáld meghódítani :) Határozottan de semmiképpen sem tolakodó módon. Amikor ráérsz, vidd el sétálni egy szép helyre, előtte vacsora. Aztán szépen haza viszed, és nem nyomulsz. Ez jó ötlet hogy elköltöztél otthonról. És talán megint hangsúlyozni kéne, hogy beláttad hogy nem állapot ahogy hozzá álltál a dolgokhoz, hogy ilyen betoji voltál. Talán próbáld elmondani, először magadnak, hogy miért is féltél eljönni otthonról. Anyagi okok miatt? vagy anyui főz? :) vagy mi volt ennek a mélyén? szerintem te ezt nagyon jól tudod, csak nem akarsz vele szembe nézni. Na ezt is elmondhatod neki. Mert akkor előbb utóbb megérti, hogy mi volt igazából a bajod, és akkor könnyebben megbocsát, pláne ha töröd magad is közben hogy örömet szerezz neki :)


Szóval hajrá. szerintem menni fog.


32/N

2011. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!