Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nyáron ha nálam vannak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyáron ha nálam vannak a gyerekek akkor is fizetnem kell a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Rendszeresen fizetem a gyerektartást.De nem tudom vagyis nem értem a volt nejem miért kéri akkor is ha a gyerekek nálam nyaralnak 1.5 hónapot. Nekem akkor is fizetnem kell ?
2011. jún. 8. 20:28
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
74%

Az én apukám nem fizetett, amikor egész nyáron nála voltunk. Közös megegyezés volt anyával. Amikor külföldön voltam, akkor sem fizetett neki nyáron, hanem elküldte nekem a számlámra.

Szerintem megegyezés kérdése ez az egész, már ha beszélőképesek vagytok egymással. (nálunk nagy vitatéma volt évekig a pénzügyi kérdés)

2011. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
41%
szerintem nem kell,miért kéne,ha te eteted őket,te mész velük programokra,veszel nekik ezt-azt...a feleséged ki akar semmizni...
2011. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
20%
Talán fukarod a gyerekektől?Na szép.
2011. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

"Talán fukarod a gyerekektől?Na szép."


Gondolkozz már!!! Miért fukarná, ha épp vele vannak és rájuk költi?

Azalatt mire kéne asszonypajtásnak IS a lóvé???

2011. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
70%
Te nagyon okos utolsó, ha nála vannak a gyerekek, akkor az anyjuknak küldené a pénzt, és nem a gyerekeknek...
2011. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, 20:34-esnek szólt.
2011. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon okos utolsók!! Ha egyszer abba a helyzetbe kerülök/bár ezt elképzelhetetlennek tartom,mivel elég intelligenciánk van ahhoz, hogy ne rontsuk el a házasságunkat/ hogy fizessek gyerektartást. Akkor nem az lesz az első gondolatom hogy : Na most itt a gyerek ,most nem fizetek! Csak gratulálni tudok nektek.Nehogy megforduljon a fejetekbe,hogy az a szánalmas összeg amit most gyerektartásért kell fizetni, hű de csodálatos mennyiség! Ugyan mire elég egy gyerekre tizenhúsz ezer forint,elmondanád? Én biztos nem rinyálnék azon hogy ki kell csengetni.
2011. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
21.02 Azt mondod, vagy olyan intelligens hogy biztos nem vállsz... tudod én már rég rájöttem arra hogy egy biztos az életben a halál mert egyszer biztos meghalunk. Másik fele húszezer forint igen nagy pénz ha mindenről lemondasz a javukra és semmid se marad!
2011. jún. 8. 21:36
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

az anya akinél nem csupán nyáron vannak a gyerekek sem megy semmire azzal a pár 10-20ezerrel, tekintve az iskoláztatást, orvos, stb.

ha az anya megbízható, nyugodtan oda lehet neki adni nyáron is a pénzt, tekintve, hogy amikor a nagyinál nyaralnak, azt a nagyi sem számolja fel, szóval ezek nem szabad, hogy elszámolandó költségnek minősüljenek....hanem csak úgy, szeretetből.

2011. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Igen, kell fizetned, és ez, ha belegondolsz, teljesen jogos. A gyerektartás egy átlag összeg, nem havonta van megállapítva. Ha havonta lenne, akkor pl. iskolakezdéskor kétszer annyit kellene fizetned, ha bútort kell venni a gyereknek, akkor háromszor annyit, ha meg ilyen nincs, csak a szokásos havi kaja, fűtés, világítás, lakhatás, ruházat, iskola, gyógyszer, stb., akkor kevesebbet. Nincs rá lehetőség, hogy havonta állapítsák meg a konkrét adott hónap szükségletei szerint, így marad az átlag, amiből egyik hónapban több, a másikban kevesebb mint az épp aktuális szükséglet. Egyébként meg a lakást fenn kell tartani akkor is, ha a gyerek nincs otthon, márpedig a gyerektartásba beleszámít a lakás rezsije is, mivel a gyerek számára van biztosítva.
2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!