Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nyáron ha nálam vannak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyáron ha nálam vannak a gyerekek akkor is fizetnem kell a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Rendszeresen fizetem a gyerektartást.De nem tudom vagyis nem értem a volt nejem miért kéri akkor is ha a gyerekek nálam nyaralnak 1.5 hónapot. Nekem akkor is fizetnem kell ?
2011. jún. 8. 20:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Azt kell fizetned, ami a határozatban (gondolom ítélet) van. Ez a törvény. Miért van így? megadták neked a választ kicsit korábban: átlagszám.

Erkölcsileg: jól meggondoltad? A saját megélhetésed, vagyonod rovására is el kell tartandod a vérszerinti gyermekedet (ez a Családjogi törvény). Szóval ez nem kérdés

2011. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne gyermekem, és tapasztalatom, biztosan azt írnám, hogy nem.

Azonban azt hiszem igaza van annak, aki átlagszámot emleget...

Hiszen meg lehet egyezni úgy is, hogy az apuka nem fizet nyáron, mert mondjuk a fele szünidőt vele töltik a gyerkek, azonban ősszel ő vásárol be nekik, ruhát, cipőt, oltást stb., vagy fizeti ezek felét plusz az állandó költségeket. Nem hiszem, hogy aki vett már gyereknek mondjuk cipőt, vagy váltott ki oltást, és egyéb vitamin stb. receptet a gyermekének, az vitatkozna ezzel.

Tény, hogy normál esetben a különélő szülő megkérdezi, hogy mire van szükségük a gyerekeknek. A gyermekeket nevelő szülő pedig a gyermekekre költi a gyermektartást.

2011. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
Látom nagy vitát kavart a kérdező, de hiszen kit hol szorít a cipő???? Ugye az a szülő, aki felajánlja az ex-ének, hogy arra az időszakra ne fizesse a tartásdíjat amíg a gyerek(ek) nála vannak, biztosan számíthat arra is, hogy ha valamilyen nagyobb horderejű dolog kell a későbbiekben akkor anyagilag besegít, legalábbis én így olvastam ki a kommentekből, nos nálunk az a helyzet hogy a párom ex-e, tutira nem mond le a pénzről, mert belehalna, nem akarom elemezni, hogy mit költ a gyerekre és mi mit, de szégyen és gyalázat ahogy a fiát neveli. Akkor van a gyereknek új ruhája ha mi veszünk, de természetesen azokat mi már viszont nem látjuk, 13 évesen 26 kg a gyerek, szégyen de még óvodásnak nézik az étteremben, rendszerint étlapot sem kap. Na nem sorolom, én úgy gondolom, hogy ha nem az lenne fontos hogy a jelenlegi párjától szült gyereket ajnározná akkor ez nem is lenne kérdés. Ez csak emberség kérdése.
2011. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Miért nem perlitek el a gyereket, ha ennyire nem törődik vele? Ha azért 26 kg mert éhezteti, az iskolában is észreveszik, hogy éhes, nincs ruhája, akkor nyert ügyetek lenne.
2011. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem kell. Akkor elvileg - a normál láthatási időn felül-neki kellene. Persze ez akkor kivitelezhető, ha önként teljesítesz, mert egyszerűen nem adod oda. A 1,5 ónap már alapot ad rá, a törvény (átlagszám) nem kalkulál ilyen esettel. Erre az időre valójában neki kellene megétríteni a plusz költségeket.

Ha a bírósági ítélet, végzés a gyermektartásdíj tiltását rendelte el (amit a munkáltatód von), akkor nem tudsz ezzel érvelni-le fogják vonni, legfeljebb betudást kérhetsz, ha újra szabályozzák valamilyen okból.

2011. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
31%
Azért ne feledjük már el, ha ennyire fáj az anyának hogy iskolakezdés, meg ruhára kell a pénz akkor le is mondhat a gyerekről az apa javára. Gondolom szívesen átvállalja. Az anyával nőnek fel, persze hogy neki kell állni az iskoláztatás, stb. költségeit, mert közben az apa meg egyedül, a gyermekei nélkül kell hogy éljen. Így egyértelmű, hogy amikor nála vannak a gyermekek, akkor nem fizet az anyának, hogy az pl. az új pasijával el tudjon menni nyaralni az ő pénzén.
2011. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!

Szerintem a volt nejével kéne beszélni, hogy ő mit szeretne. Egyébként pedig egy jó pont, mert fizet gyerektartást. Ismerős a válás helyzet, illetve a gyerektartás téma, sajnos. Az én drága jó apám 14éve nem fizet semmit, akkor váltak el szüleim. De nem lényeg, megvagyunk nélküle.


A kérdéshez visszatérve pedig, ha az anyukával nem lehet reálisan megegyezni akkor az lesz a legcélszerűbb, ha továbbra is utalja az összeget.


Minden jót!


18L

2011. jún. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Lili0215 válasza:

Sziasztok, tudnátok nekem abban segíteni, hogy a neten hol találhatnék erre vonatkozó rendeletet, hogy láthatás esetén is köteles gyerektartást fizetni? Mert nálunk is téma volt, apa azzal érvelt, hogy ilyenkor nála van a gyermek, ő tartja el és nem adott.

Csak kinyomtatnám és az orra alá dugnám. Ja és már idestova 7 hónapja nem fizet.

Köszi

2011. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!