Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási tárgyalásokon ott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási tárgyalásokon ott szoktak lenni a 7-9 éves gyerekek?

Figyelt kérdés
Vagy be sem engedik őket, v. "beidézhetők"?
2011. jún. 16. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nincsenekott és nem idézhetőek. Ha szükség van rá,akkor pszichológus hallgatja meg őket és jelentést ad a bíróságnak.
2011. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írja az első.Nincsenek ott,ha szükséges beidézhetőek,de sokszor igyekszenek úgy intézni a dolgokat,hogy a gyerekeket ne zaklassák ebben az esetben.
2011. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még az idősebbek sem, kiskorút nem idéznek be tárgyalásra. ha szükséges a meghallgatása egy gyermekkorúnak, (pl. tanu egy ügyben), azt bármilyen hatóság csak aszülő, gondviselő jelenlétében foganatosíthatja. És sohasem a tárgyaláson Ez nem Amerika, hogy emelje fel a gyermek a kezét, ki szúrta a néger bácsit. Még szerencsére... Ha a saját gyermekedről van szó, pszichológus szakrtő fogja meghallgatni és kikérdezni kizárólag arra nézve, amire a bíróság utasítja. Pont azért, hogy pártatlan legyen, olyan teszteket fog rajta elvégezni, hogy a gyerek ne lehessen célzott kérdésekkel manipulálható. Mivel a felek között itt nyilvánvaló érdekellentét van, nem fognak benneteket egyszerre sem meghallgatni (a szakértő), hanem külön-külön. (Gondolom vétkességi alapon váltok, hiszen közös megegyezésnél a gyerekelhelyezs és kapcsolattartás tárgyában a szülök között egyezség születik, így a véleménye gyakorlatilag nem számít).
2011. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy gyereknek mindig kellene, hogy legyen választási lehetősége.

Ha engem 12 évvel ezelőtt megkérdeztek volna, hogy kivel szeretnék élni, akkor biztos, hogy nem anyámmal maradok.

Akkor 7 éves voltam. De már 7 évesen is el tudtam azt dönteni, hogy kivel lenne jobb nekem.

2011. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!