Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan szabályozzák a láthatást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szabályozzák a láthatást?

Figyelt kérdés
2 éves múlt a kislányunk és rosszul vagyok a tudattól,hogy egy 19 éves kislány "nevelgesse" a gyermekemet akár 1 napig is.
2011. jún. 21. 13:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
utólag
2011. jún. 21. 14:31
 12/21 anonim ***** válasza:

Miiii?? 18 évesen nem szobatiszta?

Ezt nem értem.

Egyébként pedig nem biztos, hogy apukával voltak gondok. Csak csepegteted az infókat, ebből nehéz jó következtetést levonni.

2011. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%
A szabály az az apuka 2 hetente hétvégére elviheti a lányát, és ahogy az előző is írta, mivel 2 éves, kérheted h vigye haza éjszakára!De ha betölti a 3ik életévét már ott is alhat!Én is hasonló szituban vagyok, párom 31, én 24 vagyok és 2 hetente jön hozzánk a kislánya!ÉS nem én nevelem, hanem az apukája, én csak segítem amiben tudom!Szerintem kár elítélni azt a nőt, akit nem is ismersz!és tuti h nem ő fogja nevelgetni, hisz az nem az ő dolga!
2011. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

Ne írjanak már hülyeséget egyesek!!! 3 éves kor alatt el sem viheti az apuka a gyereket, csak az anya jelenlétében látogathatja.

Megértem a kérdezőt, engem is kirázna a hideg egy 19 éves kis csitritől, akinek még fogalma sincsen a gyerekről. Meg nem utolsósorban, ki tudja mivel fogják tömni a kicsi fejét. Aztán a végén még jobban szeretne ott lenni mint a saját anyukájánál, mert esetleg ott mindent megtehet, vagy megkap.

2011. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mi tavaly decemberben váltunk el. Az én kislányom 20 hónapos, és az apukája elviszi. Igaz, nem egész hétvégére, hanem 2-3 órára, illetve van egy havi egy napos 7 órás láthatásunk is.

Nálunk is van az exemnek új kapcsolata, akinek véleményem szerint volt némi közreműködő szerepe a válásunkban, de...

Azt tudomásul kell venni, hogy gyermeke nem csak a te gyermeked, hanem az apjáé is. És a kislányodnak joga van az apjával lennie. Az, hogy ezen idő alatt ki van még jelen, az apja joga eldönteni.

Tudom, hogy nagyon rossz érzés, átéltem én is, de ezen a kislányod érdekében túl kell lépned.

Mellékesen megjegyzem, én a nagyobbik lányomat 17! évesen szültem, és senki sem vonta kétségbe az anyai képességeimet. Tehát nem hiszem, hogy ez a 19 éves lány ne lenne alkalmas arra, hogy jelen legyen a láthatási idő alatt.

Megtagadhatod az elvitelt a lányotok 3 éves kora előtt, de kérdés, hogy kinek teszel jót ezzel? Nem tudom mennyi idő van még míg a kicsi betölti a 3 évet, de nem lenne jó, ha elszokna az apjától, mert neki lesz eszméletlen rossz, mikor majd két teljes napot vele kell töltenie. Azt akarod, hogy szenvedjen? Ezt nem hiszem.

Hidd el, tudom, min mész keresztül. Amikor a lányomat először elvitte az apja csak bolyongtam, előtte éjjel nem aludtam, és az ügyeleten kötöttem ki, és könyörögtem xanaxért. Úgy éreztem, egy élő végtagomat vágták le.

Hosszú időbe telt, mire jól tudtam érezni magam a távollétében. Próbálj mindig csak az adott napra koncentrálni. Pihenni. Mert egy ennyi idős gyermek nevelése bizony fárasztó. Az idő sokat fog segíteni.

Tudom, hogy dühös vagy, de nem jó ezt a dühöt dédelgetni, mert a te szenvedésed lesz annál hosszabb.

Ha gondolod írj privit, hátha tudok segíteni...

2011. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak nagyon igaza van. Általában párt is azok találnak válás után, akik így gondolkoznak, mint ő. A másik típus nem sűrűn. A gyakorlat is ezt mutatja.

Engem nem zavarna,ha a gyerekemre nem egy,hanem 2 felnőtt vigyázna. És ha valaki azért tiltja a gyereket a másik szülőjétől, mert nehogy ott jobban érezze magát azt nem is kommentálom, ennyit arról, hogy ami a gyereknek a legjobb.

2011. jún. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%

tegnap 13:42

Bocs drágám, de te beszélsz marhaságot.

Amíg nem voltál ilyen szituációban, vagy debil volt az ügyvéded, addig inkább halgass és olvasgass, mert a jogszabályokban is benne van.

Nálunk is anyuci meg akarta tiltani, csak épp nem volt fogalma a jogi oldalról, ezért az ügyvéd is, de még a bíró is helyretette, hogy merő bosszúvágyból ne akarja a gyermek és az apuka kapcsolatát lerombolni.

Szánalom, hogy néhányan úgy osztják az észt, hogy közben fikarcnyit sem értenek hozzá!

Egyre szarabb ezért a gyk is!

2011. jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az a szánalmas aki a másikat szidja!!! És képzeld el, hogy éppen ilyen szituációban vagyok! A lányom 11 hónapos, az apja nem is látogatja egyáltalán, és az ügyvédnő megmondta, hogy nem is viheti el csak majd 3 éves kora után, ha egyáltalán akarja valaha látni. Úgyhogy nem a kisujjamból szoptam ki az információt!!!
2011. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha apuka akarja és jobb az ügyvédje a tiednél, akkor ezt kettő másodperc alatt megcáfolja. Vitatkozz nyugodtan, ha jól esik, de nincs igazad.
2011. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Ha viszont anyuka nem akarja, és van jó ügyvédje, akkor mégsem. Ez bírói döntés függvénye, jogszabály sem ezt sem azt nem mondja ki. Tehát vitatkozhatsz kedves utolsó, de baromira értelmetlen.
2011. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!