Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen jogaim vagy lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogaim vagy lehetőségeim vannak ha férjem a lakástulajdonos kizárólag ( házasság elötti) tulajdona, ha elválunk vagy meghalna utcára kerülök a saját gyerekemmel? (nem közös)

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
22%

Nem, a gyereké lesz. Nem a gyereké az elsőbbség?

Amúgy ha csinál végrendeletet és a nevedre hagyja, akkor a tiéd lesz

2011. máj. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
76%
A haszonélvezetet örökölheted, ami annyit jelent, hogy halálodig a házban maradhatsz, de az örökös /ök/, az ő gyereke, vagy gyerekei lesznek.A te gyerekednek nem jár a házból semmi, hacsak nem veszi a nevére a párod.
2011. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert 10 év házasság után félek hogy egyszer utcára kerülhetek,mert én tulajdonomban nincs semmi és nem is közös az ö vagyona.Mivel páromnak is van házasság elötti gyermeke,ö örököl esetleges halál esetén,és én gyerekem semmit.Nem tudjuk milyen megoldások vannak,mert eladni tulajdonát nem szeretné hogy ujjabbat vegyünk amiben lehetne részem.Milyen lehetőségek vannak erre a kérdésre?
2011. máj. 4. 10:41
 4/47 A kérdező kommentje:
2 gyerek van,egyik enyém másik övé.Vagyis egyik fog csak örökölni,mert névre nem szeretné venni mivel már gyerek is nagyobb.
2011. máj. 4. 10:43
 5/47 anonim ***** válasza:
77%
Még annyit tehettek, hogy a fele részét a háznak rád íratja, vagy az egészet, és övé csak a haszonélvezet marad. Ebben az esetben, az ő gyereke nem örökölhet, csak a köteles részt, ha megtámadná a végrendeletet.
2011. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
0%

volt szerzödés ????

mert ha nem akkor közös vagyon szal a fele téged illet válás után :-)

halál estén: a vér szerinti örökös ha olyan nincs akkor a feleség ha olyan sincs akkor a legközelebbi rokon

2011. máj. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Claritasa:


A házasság előtt szerzett vagyon NEM közös!

2011. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen szerződés kellene? arról van hogy ő a lakástulajdonos,mert hzasságunk elött vette. Azt nem akarjuk hogy ö gyereke ne örököljön ö a törvényes örökös.Én gyerekemnek nincs.Esetleges válás esetén,erről nincs szó de ha lenne,tudtommal nekem semmi jogom nincs?..A másik hogy nem iratná rám a tulajdonát,szerintem ezt senki sem tenné,miért tenne ilyet valaki?
2011. máj. 4. 11:04
 9/47 A kérdező kommentje:
Egyszerübben próbálom akkor megfogalmazni,hogy biztosíthatom magam én is,hogy akár nyugdíjasan akár 10 év mulva ne kerüljek utcára? mert engem az nem nyugtat hogy van hol laknom,de mi van ha valami történik?
2011. máj. 4. 11:08
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha elváltok, a lakás az övé marad. Ha meghal, akkor a saját gyereke örökli, ha van, viszont neked haszonélvezeti jogod lesz. Ha nincs gyereke, a halála után te öröklöd.
2011. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!