Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gáz az életünk. Változtatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz az életünk. Változtatni szeretnék de anyu semmikép sem hajlandó belemenni?

Figyelt kérdés

Először is:16 éves vagyok,szüleim elváltak fél éve. Anyu van velünk,apu fizeti a gyerektartást (nagyon keveset). Egy kicsi panellakásban lakunk 5-en. Anyunak nincs bejelentett állása (takarít),és persze iszonyat keveset fizetnek,pedig egész nap dolgozik. Mellette esti suliba jár(régen ott kellett hagynia a sulit),most lesz az utolsó éve (érettségizik). Tesóimra így szinte minden nap kell vigyáznom,így semmi szabad időm nincs... se barátnők,se edzés se semmi. Szüleim válása óta még sz*rabb lett az életem,életünk... nincs közösségi életem.

Elvesztettem a barátaimat,nincs apám,nincs életterünk,nincs normális munka stb. Azt se tudjuk mi vár ránk holnap... anyut bármikor "kirúghatják".


Vidéken lakik a nagymamám és még pár rokon. Nagyon olcsón tudnánk házat venni (lakható,teljesen normális),a bejárás vonattal 35p lenne a városba (pályaudvartól 5percnyire van anyu jelenlegi munkahelye+az esti sulija is 10p onnan). Mindent tudok a községről,ott szoktam hónapokat lenni,szinte ott nőttem fel. Lenne segítségünk is mivel ott laknak rokonok, nem kéne anyunak hozni-vinni a tesóimat.

Mindenünk meglenne ott, de anyu ellenkezik mivel ő nem akar "egyedül" lemenni vidékre,egyedül belevágni,viszont véleményem szerint nem egy férfitól kéne függnünk pl. anyagiakban.


Munkát vállalnék suli mellett (sok ismerősöm tud ott adni melót),a pénzt pedig a családi kasszába raknám.


Utálok itt élni Pesten,a sok hazug ember akiket a barátaimnak neveztem,az apám aki megkeserítette az életünket és még sorolhatnám.


Szerintetek jó ötlet lenne a vidék? Mivel vegyem rá anyut hogy minél hamarabb leköltözzünk?


2011. júl. 12. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az a tény, hogy ott van lehetőség, itt meg nincs, önmagáért beszél.Ha csak a kertig ki tudsz menni a tesóddal amikor vigyázni kell rá, már az másképp hat.De tudd meg anyukádnak mik a pontos félelmei ezzel kapcsolatban, mert nem biztos, hogy nem hallgat valamiről.Neki mit jelentene a bejárás, lehet még ettől is kimerültebb lenne.A rokoni segítséggel vigyázz, mert attól, hogy a távolból jó fejek, lehet ha lementek akkor elmaradozik a várt segítség, vagy ha lesz a szemetekre vetik.Egyetértek vele, hogy át kell gondolni.Meg lépni, mielőtt a suli elkezdődik.De azért mondd neki, hogy az a tény, hogy te is tudnál keresni, akár csak 20.000 forintot is, ebben a helyzetben nem kis dolog lenne.
2011. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, de anyud nem tudom, hogy hogy fog lépni. Anno az enyim sem volt hajlandó belátni, hogy az, ahogy élünk nem normális. Én is 16 voltam akkor... aztán én léptem, mikor lehetőségem nyílt rá 20 évesen. Végül 16 évvel később sikerült kilépnie abból, amiből már anno kellett volna. Nem mondja ki ugyan nyiltan, hogy tényleg kellett volna, de tudom, hogy tudja.

Sajnos a megszokás nagyon nagy úr és minél idősebb az ember annál nehezebb váltani. Nem irigyellek.... viszont bíztatásként mondom, hogy az én életemre ez mégsem telepedett rá, szóval te is tanulj ebből az egészből és ha majd tudod alakítsd az életed úgy, hogy mindig gondolj arra, hogy ha lépni kell, akkor lépni kell.


Amúgy nem te írtál már ki régebben is egy kérdést? Szerintem már akkor is írtuk sokan, hogy az amúgy dícséretes, hogy anyud tanul és bármennyire is nehéz nektek valahogy ezen az időszakon túl kell jutni. Szuper vagy, hogy támogatod és elhiszem, hogy pokol most neked, hiszen 16 évesen más dolgokkal kéne foglalkoznod, de hidd el, hogy lesznek még barátaid és tényleg helyre fognak jönni a dolgok. Amúgy talán a nagyszüleid bevonásával tudnál hatást gyakorolni anyudra az észérvek mellett... nem tudom. Náluk az észérvek meg az ismerősök sem segítettek, de nálatok talán más a helyzet. A te édesanyád azzal, hogy tanul tulajdonképpen tudja, hogy változtatnia kell. Az enyim soha nem ment volna el tanulni, mert hogy ő már öreg. Ami így 33 éves szemmel nézve nevetséges kifogás. :)

Kitartást!

2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
4%
már bocs hogy ezt mondom de anyukád elvégezhette volna az egyetemet és akkor nem ott tartanátok ahol tartotok..mind2 szülőm elvégezte az egyetemet és háát meg is látszik a fizetésükön..mert nem 100.000-200.000 Ft keresnek..meg faluban milyen lehet már gondolj bele..még Pest is szar pedig város, de nem hogy falu..OMG..sztem anyukádnak még mindig igaza van abban hogy ne menjetek el innen..
2011. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Az első tényleg jót ír. Próbáld meg kideríteni a félelmeit, mert azokon keresztül közelebb kerülhetsz hozzá, ha segítesz feldolgozni.
2011. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A vidékiek nevében kikérem magamnak Candy válaszát. Tudod, ha senki nem lakna falun, neked kb nem lenne mivel megtömnöd a fejed. A meg, hogy anyukája nem végzett egyetemet nem a te dolgod, hidd el, nem lehet mindenki diplomás...Ostoba vagy

A kérdésre válaszolva:

a falunak olyan előnyei is vannak, hogy pl a kertben sok mindent meg tudnátok termelni, mi is ezt tesszük, így elég sokat spórolunk. Viszont, ha a munkáltató nem fizeti a bejárást anyukádnak, akkor még az is megeshet, hogy ezt a munkát is elveszíti. Nagyon dicséretes, hogy aggódsz a családod miatt, sokan lekakálnák, hogy vigyázzanak a testvérükre. Hidd el, sokkal jobb lesz az életetek később, csak segíts te is, ahogy tudsz. Ki kell sajnos böjtölni ezt az időszakot, de te és a testvéreid arra kell hogy törekedjetek, hogy tanuljatok, amíg csak lehet, hogy később tudjatok anyukátoknak segíteni...HAsonló helyzetből magyarázok :D

2011. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én azt javaslom, próbálj meg higgadtan beszélni anyukáddal, tudd meg, miért ellenzi ennyire a költözést. Lehet, hogy csak beszélnie kell a félelmeiről, hogy meg tudd nyugtatni.

Nyilván ez egy új helyzet lenne, és tudod az emberek félnek mindentől, ami új, ezért fontos, hogy beszéljetek róla! Mondd el az érveidet, hallgasd meg az ellenérveit, csak így juthattok előrébb.

2011. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,én tettem fel egy kérdést még régebben,de akkor még nem volt ennyire súlyos a helyzet :(. Akkor is megfogadtam a tanácsokat, csak azóta megint összeestem,és nem bírok felállni.

A gond csak annyi hogy anyuval erről nagyon nehéz beszélni... Szerintem nem szeretné beismerni hogy a válás eléggé tönkretett minket. Ő még szereti valamennyire az apámat, aminek én nem örülök, hisz régen olyan veszekedések voltak miatta amiket tesóimmal azóta sem felejtettünk el (sok vita majdnem tragédiával végződött...).


Annak a válaszolónak aki írta hogy anyumnak tovább kellett volna tanulnia: Nem hiszem hogy te tudod milyen az amikor a hugodat neveled fel úgy,hogy az apuka megerőszakol téged is meg hugodat is mikor kedve van,mikor az anyádat nem érdekli a sorsod és elküld dolgozni 16 évesen gyárba egyedül, és mikor apád nem visz haza egy fillért sem max az anyukádat veri lilára ha nincs az asztalon semmi.

Amíg te nem élted át ezt,persze ilyeneket fogsz írni... értelek én :). Örülök neki hogy a te szüleidnek sikerült,legyél rá büszke és te is juss el addig!:)A másik pedig hogy nem értem miért gondolod azt hogy faluban nem lehet élni. Ugyanolyan emberek mint akik Pesten laknak. Csak a különbség az,hogy ott a legtöbben nem csak egy sima érettségivel rendelkeznek,hanem szakmát is tanulnak,kapnak és nagyon jó szakemberek!;)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. júl. 12. 12:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 11:24 lehet, hogy az anyukája amikor fiatal volt nem tehette meg hogy egyetemre menjen, nem mindenki engedheti meg magának, ennyit erről....
2011. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!Az első vagyok.Azok után amit másodjára írtál, nagyon nehéz megszólalni.Őszinte együttérzésem az egész miatt.Hogy mit lehet tenni, arról fogalmam sincs.Ha maradtok, esetleg kereshetnél olyan családokat ahol hétvégenként gyerekfelügyeletet tudnál vállalni vagy valamilyen hasonló, diák barát megoldás.Normális esetben azt mondanám, hogy a hugoodat és téged is látnia kell egy pszihológusnak(minden kórházban van ingyenes)de nem tudom, hogy ezt nem kell e jelenteniük.


Az anyád kötődik még ehhez az emberhez(?)?Nem igaz hogy nem látta mit csinál veletek.Beszéltél erről valaha valakinek?Úgy általában mik a kilátásaid?Ha nem sokára nagykorú leszel, szerinted mire számíthatsz, merre szeretnél majd tovább lépni?Szegénykém, annyira, de annyira sajnállak, jól felhúztam magam azon amit írtál.


Nem, nem tudok tanácsot adni, erre a borzalomra nem lehet.A legmélyebb együttérzésem.Kitartáson kívül semmit nem kívánhatok.

2011. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

erre a kis candy p.csára ne hallgass..elkényeztetett libácska. :)

Viszonylag vidéken lakom (Cegléd-Bp 60 km)

annyi,hogy itt nincs pláza ahol egész nap tudom mereszteni a s.ggem! helyette kitudunk ülni a haverokkal valaki kertjébe és szalonnát sütünk vagy vagy borozgatunk.(ne kövezzetek meg :D)

és mielőtt leszólna valaki,hogy valszeg kis csóró vagyok akkor..nem nevelőapum egyetemet végzett,anyu most végzi munka mellett. kb mindenem megvan.(márkásabbnál márkásabb ruháim,egész jó telefon,gép.de csak mert az ilyeneknek ez az érték) Egy szavamba kerülne,és költöznénk Pestre mert van ott egy üres lakás,de nem akarom itt hagyni a kis városomat."OMG" :)))))

Kérdező:anyukáddal mennyit próbáltál erről beszélni?mert megkellene értetni vele,hogy úgy könnyebb lenne.esetleg a rokonok nem tudnának rá hatni? :/

15L

2011. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!