Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a következő lépés elmaradt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a következő lépés elmaradt gyerektartás ügyben?

Figyelt kérdés
Elváltam 5 hónapja. A volt férjem azóta nem fizeti a gyerektartást. Vagyis egyszer sem fizetett még. Elmentem június közepén a bírósági panasznapra. Azt mondták végrehajtást kell kérnem. Azóta annyi történt, hogy kiment a végrehajtó, ő nem volt otthon és hagyott egy papírt hogy az elmaradt gyerektartást fizesse ki egy összegben. Azóta sem fizetett, azt mondta nem is fog. Jár dolgozni, de nincs bejelentve, vagyona nincs. A végrehajtó azóta nem volt, nem is küldött semmit hogy nem lehet behajtani. A bíróságon szünet van. A 6 hónap pedig hamarosan letelik, és a 7. hónapban már az első havi elévül. Hova forduljak most?
2011. júl. 24. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs bejelentett állása, akkor elvileg "nincs keresete" sem. Ezért nem is tudják rajta behajtani. A gyámhivatalhoz kellene bemenni, és kérni a gyermektartásdíj megelőlegezését. Legjobb tudomásom szerint úgy működik, hogy az állam (vagy nem tudom ki) fizeti addig a gyerektartást, amíg apukának nem lesz bejelentett állása.

Remélem segítettem valamit....

2011. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A rendőrségen kell feljelentést tenni.
2011. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!