Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehet a barátnőm házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet a barátnőm házassági szerződéssel?

Figyelt kérdés
Amikor a barátnőm férjhez ment, a férje kötött vele egy házassági szerződés amiben az áll,hogy a házat a férje vitte,és a barátnőm ezt tudomásul vette,ha válásra kerülne a sor akkor nem követelheti hisz a férje háza....Akkor a ház 35 nm-es volt.Eltelt 10 év.Lett egy lányuk,és a házat az évek alatt 120 nm-re bővítették...Most válnak,de a férj azzal jön,hogy a barátnőmnek semmi sem jár,és szegény el is van keseredve hisz 10 éve munkája,fizetése benne van neki is....Tényleg nem jár neki semmi? Vagy a különbözetből neki is jár?Volt valaki hasonló helyzetben?Vagy mit tehet,hogy amiért ő is dolgozott azért ő is kapjon valamit?
2009. ápr. 5. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a szerződésben, hogy akkor mekkora volt a ház? Mert ha igen, akkor a különbözetből szerintem jár neki.


De szerintem az egyetlen értelmes válasz a kérdésedre: irány az ügyvéd :(


hacsak nem fog itt válaszolni neked egy.

Minden jót a barátnődnek!

2009. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
akkor nem járna semmi, ha a ház ugyanakkora maradt volna mint amikor ez a szerzödés életbe lépet. De mivel jelentös bövités lett (anyagi ráforditás a kapcsolat alatt), ilyenkor "felezödik", hiába volt a férj tulajdonában.
2009. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Jajj ne essen már kétségbe.Csak elő kell venni a józan paraszti észt. Hogyne járna neki, jóhogy már nem kisemmizi a f...szkalap férje

A szerződésbe beleírjuk a szóban forgó ingatlan minden létező paraméterét. Na az jár kizárólag a férjnek oszt csókolom. A többi meg közös.

Ügyvéd voltam, üdv.

2009. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is ügyvéd vagyok (bár igyekszem finomabban írni, mint az előttem szóló). A bővítés bekerülési költségeinek fele jár a barátnődnek, a bővítés ugyanis közös vagyon - kivéve, ha a férj tudja bizonyítani, hogy kizárólag a különvagyonából történt (örökölte a pénzt vagy ajándékba kapta esetleg) -, és ennek megfelelően a barátnődnek pénz jár.

2009. ápr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ!!!
2009. ápr. 6. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!