Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért csinálja sok szülő azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja sok szülő azt, h együtt maradnak csak a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 06:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyereknek akarnak jót,ami általában nem jön be DE vannak kivételek!!!
2010. aug. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
A gyereknek szüksége van mindkét szülőjére! Az csak mese,hogy a gyereknek jobb,ha a szülei elválnak! Sokkal jobban sérül a gyerek lelkivilága,ha csak az anyával kell éln ie,mintha mindkét szülőjével él. Még akkor is,ha a szülők között nincs nagy összhang. A házasságot kellene karbantartani,ha gond van,orvosolni,nem pedig azonnal válni. A válás ott megoldás,ahol állandó a veszekedés,valamelyik fél iszik, az anya vagy az apa szeretőket tart stb.
2010. aug. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Mert azt hiszik, hogy ez jó a gyereknek. Pedig szegény gyerek jobban sérül egy olyan családban, ahol azt látja, hogy a szülők folyton marják, vagy nem szeretik egymást, és ez ráadásul a későbbi párkapcsolataira is hatással lesz. Vagy csak duma, hogy a gyerek miatt: társfüggők, vagy nem akarnak vagyonmegosztást, félnek attól, hogy kevesebb pénzből kell élniük, és lejjebb kell adni a színvonalat. Esetleg nincs hová menniük.
2010. aug. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%
Tévedés azt hinni,hogy a gyerek későbbi párkapcsolatának az a jó,ha az anya egyedül neveli! Éppen a családmodell hiány miatt nem tud majd jó párKapcsolatot kialakítani! Ha az anya még el is kényezteti,akkor élete végéig az anya pici gyereke marad! Egy rosszabb tapasztalat is jobb,mint a semmilyen.
2010. aug. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
CSAK a gyerek miatt??? Mert a gyereküknek akarnak elsődlegesen jót! CSAk ezért!
2010. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg pszichológiai könyvet olvastam már életemben, de egyik sem tanácsolja, hogy a gyerek miatt együtt maradjanak az emberek, mert érzi, hogy a szülőknek nem jó, és ezáltal ő is görcsölni fog, hibásnak fogja magát érezni, stb.

Azonkívül egyszer élnük, minek együtt maradni egy olyan emberrel, akivel semmi sem jó? Ennyire ne toljunk ki magunkkal sem!

2010. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Mi például azért, mert egymással attól még jól ki tudunk jönni, nem veszekszünk a gyerek előtt (csak már nem vagyunk egy pár), és így viszont nem roppant szét a család anyagilag (ugyanis nincs mindenkinek pénze két háztartást létrehozni amint valami félremegy), és a programok is közösek tudtak maradni: együtt megyünk kirándulni, bevásárolni, óvodába, együtt gondozzuk a gyerekeket, nem kell külön egyeztetni ki marad a melyik gyerekkel és mikor ha valakinek dolga van (nem kell bébiszitter, nagymama segítsége lépten-nyomon).

Nem mondom, hogy tökéletes, de ha mi pl. elválnánk, negyedennyit sem tudnánk adni a gyerekeinknek. Még mosolygós szülőket sem, mert állandó idő- és pénzzavarban lennénk.

2010. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Mert a gyerek nagyon fontos, és azért apával meg anyával mindenképpen jobb.A gyerek nem tehet róla, és ha válna a párjától, válnia kéne a gyerektől is. Ha az élet nem elviselhetetlen a másikkal, akkor érdemes együtt maradni! Akkor kell válni, ha pokol az élet, ha jobb megoldás a válás, a gyereknek is. Saját kedvünkért , csak mert szerelemre, izgalomra vágyunk, nem érdemes válni, mert több a kára, mint a haszna.

Ezek a szülők jobban szeretik a gyereket, mint magukat.

És sejtem, egymást is szeretik valahol, csak megszoktak egy veszekedős vagy elhidegülős stílust, de nem akarnak végleg elszakadni.

2010. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok, az én szüleim inkább csak társfüggők, de bár elválnának már, nyugodtabb lenne az életem, mert folyton én vagyok a villámhárító így, és ez mindig így volt, emiatt a főiskolám se sikerült úgy, ahogy terveztem, sokszor a balhék miatt nem tudtam tanulni, és elmenni se engedtek, mert bezártak a szobámba, vagy a bejárati ajtót torlaszolták el.
2010. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Hogy lehet ilyet mondani, hogy ne váljanak el, ha szerelemre vágynak? Felfogtátok, hogy egyszer élünk? (ne menjünk bele, hogy mi lehet még a halál után)

Annyi mindent meg lehet oldani, most tényleg élje le valaki az életét úgy, hogy utána megbánja? 60-80 évesen jöjjön rá a sírógörcs, de hülye voltam?

2010. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!