Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás hogyan?

Figyelt kérdés

MÁr az előbb olvastam egy hasonló kérdést, de kíváncsi lennék én is az én vagyonmegosztásomról.

a férjem hitelből vett házat. x rész önereje volt de a nagyobb rész hitel. 5 évre vette fel, de 4 és fél évig közösen fizettük. Kocsit is a házasság alatt vettük ( hitelből) , illetve felújítottuk a házat ( azt is hitelből ) .

Minden az ő nevén van, enyémen semmi. Én a fiammal eljöttem otthonról, most albérletben vagyunk, még az ingo dolgokból sem hajlandó egyezni, semmit nem hoztunk magumkkal.


2011. aug. 17. 14:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

15:16-os válaszoló.


Jan. 3-a óta pereskedünk, és azóta még a gyerekelhelyezéssel sem végeztünk, szept 5-én lesz a harmadik tárgyallás utánna még pszihológus. fogalmam sincs mikor lesz vége?? :(

2011. aug. 17. 15:19
 12/18 anonim ***** válasza:

" Peren kívül neki ez sem jó., de annyit mondott hogy amit idáig kifizettünk közösen azt köszöni. "



Majd rájön, amikor nemcsak téged kell kifizetni, de a pénzecskéjéből költhet ügyvédre és hasonlók...

Azért ez nem úgy van, hogy köszöni. Nincs az a bíró, aki ne ítélne neked valamit, tehát a pereskedésből csak ő jöhet ki rosszul.

2011. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki hogy egyezzünk meg, hiszen az utolsó kiskanálig minden ott maradt neki, seemit nem hoztam el, nekem amim van azt a barátok adták, meg amit tudta áruhitelből megvettem. Felakartam nyitni a szemét, hogy azt a rengeteg perköltséget költhetnénk a fiúnkra is, de ő nem hajlandó. Azt mondta hogy majd a bíróság dönt, ő velem nem hajlandó egyezkedni. Kinevettem mert azt mondta hogy én a peren kívüli dologgak csak hátba akarom szúrni, én mondtam neki, hogy ezeket a dolgokat is ügyvéd jelenlétében tehetjük meg akik a bíróságon előterjesztik és a bíró azt írja le amin mi megegyeztünk. De ő nem érti hogy ezek a dolgok nem olyan egyszerűek, mint ahogy beszélünk róla!! :( Sajnos a gyereket is ő akarja nevelni ezért nem halad az ügy sehova, most nekem kell bebizonyítani ogy jó anya és dolgozó nő vagyok!! De teli vagyok erővel és harcolok mindenért!!
2011. aug. 17. 15:30
 14/18 anonim ***** válasza:
Ó te jó ég! Ez durva lesz, és a gyerek issza meg a levét, megéri-e? Ti tudjátok, ill. ahogy nézem ő. De ha egy városban éltek abban is megegyezhetnétek, h a gyerek is közösen legyen nevelve. Pl ismerek olyat, ha gyerek 2 hétig egyik, majd a másik szülőnél él. Persze ez is hülyeség, mert nincs állandóság, de szétszedni a gyereket, aki aztán idegroncs lesz, az sem kisebb hülyeség. Amúgy mennyi idős a gyerek? Tud már nyilatkozni h hol akar élni? Az lenne a legegyszerűbb. Az anyagiakért pedig harcolj.
2011. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy a bontóper és a vagyonjogi per elkülöníthető, mert sokszor a vagyonon való vita miatt húzódik a dolog. Ilyenkor szét lehet szedni a dolgot: elváltok, a gyerekelhelyezésről, láthatásról, tartásról... megegyeztek (erről muszáj!), és a vagyonjogi kérdés akkor egy külön ügy.

A gyerek érdeke ugyanis, hogy az ő helyzete minél hamarabb rendezve legyen.

Viszont feltételezem, hogy van ügyvéded??

Ha igen, akkor vele beszéld meg, hogyan lehetne meggyorsítani ezt a dolgot. Ha nincs még ügyvéded, mindenképp fogadj egyet.

2011. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Házaság alatt minden közös minden fele fele mindegy kinek a nevén van. Olyan nincs hogy az ő nevén van és ezzel el van intézve ha ő nem akkar osztozni majd a bíróság megteszi helyete.
2011. aug. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Házaság alatt minden közös minden fele fele mindegy kinek a nevén van."


Ez így nem igaz, mert pl. az örökség és a személyre szóló ajándék is különvagyon. Pl. ha anyámék azt mondják, hogy tessék kislányom itt van egymillió, akkor az nem közös.

2011. aug. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát azért itt nagyon sok a hitel:szerintem jól jártál,hogy így sikerült kiszállnod,főleg ha a közösen eltöltött évek számának fele gyesen történt, az igazolható jövedelem az adott időszakra elenyésző lehet!
2011. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!