Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek a nevére irassuk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a nevére irassuk? Válunk a férjemmel, kapunk tőle egy lakást. A gyerekek nálam maradnak.

Figyelt kérdés
Nem szeretném a gyerekek nevére iratni a gyámhatóság miatt, Ő nem szeretné az én nevemre iratni, mivel attól fél, hogy ha születik másik kapcsolatból egy gyerekem, akkor neki is jár ebből a lakásból tulajdonrész. Saját gyerekeinek szeretné ezt a lakást. Van megoldás erre a helyzetre?
2011. aug. 24. 16:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%

En nem latok semmi kivetnivalot a gyamhotosag engedelyevel. Nagyon helyes, hogy nem engedik elkutyulni a gyerek erteket.


En max ugy mennek bele, hogy az ingatlan a gyerekek nevere vennem. Es nekem, mint Apukanak 100% haszonelvezet. Es elnezest, de Anyukanak a lakasbol jogilag semmit. A legdragabb dolog(a gyerekek) igy is az Anyukanal maradtak.

2011. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
12%

én a gyerekek nevére iratnám és anyuka, apuka haszonélvezetét ráraknám.

utolsó: mi az h anyukának mi köze hozzá? sztem ha házasok voltak, közös gyerekük van, annyi jár neki h az ő neve is haszonélvezőként rajta legyen. csak vele élnek a gyerekek, ő tartja rendben a házat, meg csinál majd ott mindent. meg kitudja milyen kamaszok lesznek, ismerek olyat aki hasonló helyzetben van és a gyerekei az arcába vágják h ne parancsoljon nekik, mert ez az ő házuk, ő csak itt lakhat...

2011. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
*semmi köze hozzá
2011. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Tök mindegy házasok voltak-e vagy sem, a ház, amiből a pénz van, ha jól értelmezem kizárólag a férjé. Tehát nagyon nem lenne jogos, hogy a másik félnek bármilyen joga legyen hozzá. Most fel lehet hozni a rossz kamasz példát, de van ennek másik oldala is. Nem lehet eladni a házat, ha van haszonélvezője, a kutya nem veszi meg,ha pedig a gyerekek el akarják adni, akkor ezt meg tudja vétózni. Vagy az egyikük ott akar élni a családjával, kifizeti a másikat, de az anyuka meg ott lakik.

Na most szerintem ez nagyon nem korrekt. Ha a gyerekeknek vesz az ember házat, az legyen a gyerekeké.

2011. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem feltételezem a kérdezőről, hogy ilyen lenne, szóval félreértés ne essék,nem is tűnik olyannak, csak elmondtam mi miért nem előnyös.
2011. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%

Valami kartya azert maradjon mar az Apuka kezeben is, mert a lathatassal meg lehet am keseriteni az Apuka eletet is.

Ugyhogy en meg mindig nem adnek jogot Anyukanak. Elnezest...

2011. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
A gyökereiben a 64%-os véleményét osztom, csak én nem ilyen szándékkal, bár kétségtelen,hogy a mai világban erre is sok példát hallani:(
2011. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
50%
hmm. hát én meg úgy értelmezem ezt a kérdést, vagyis konkrétan azt írja a kérdező h válnak a férjével. tehát most, jelen időben. ebben az esetben mivel eddig együtt éltek, az a pénz amiből veszi a házat az eddig megszerzett közös vagyonból van. én azért írtam ezt a lehetőséget h mindkettőjük haszonélvezete rajta lehetne, hogy azért az anyuka se menjen el pénz nélkül, vagy ha kap is vmennit a válás után, akkor is az évek alatt közösen megszerzett vagyonból veszi a férj, tehát legalább a haszonélvezet járhatna az anyukának. gondolom szereti a gyerekeit, és nem akarna a nyakukon maradni, mikor ők már saját életet akarnak élne. nemhiszem h egy inteligens anya ebben a jelenlétével akadályozná a gyerekeit. de mindenesetre sztem ez egy szép gesztus lenne, hogy a volt feleségemnek megadom azt a nyugalmat, hogy ne érezze magát "senkinek" a házban, és hogy biztos lakóhelye legyen addig míg nem szerez magának egy lakást öregkorára, mikor a gyermekei már saját családod szeretnének alapítani.
2011. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

egyetertek valamilyen szinten az utolsoval.


100% haszonelvezet nekem(Apukanak), amig a gyerekek 18 evesek nem lesznek, es utana a 100%-omat valahogyan osztanam Anyukaval. (De amig jogilag a gyerekek lathatasa az Anyukan mulik, addig nem tamogatnek Anyai jogokat.) 18 evtol ugye mar elvileg tiszta a helyzet. Akkor vagy az 50% vagy a 100% hasznalatot odaadnam Anyukanak. (Hat inkabb 50-et. Ezzel is biztositva, hogy a gyerekek SE tudjak "elherdalni" a lakast.)


Mondjuk akik ezt kepesek meglepni, azok elott le a kalappal. Azt mondanam, hogy ez egy "peldamutato" valas. Ha meg az Anyuka is kepes lenne azon felulkerekedni, hogy nemcsak akkor adja oda a gyerekeket, amikor kotelezo lathatas van, akkor azt mondanam, hogy kihoztatok a leheto legjobbat, amit ki lehetett ebbol a helyzetbol. Es a gyerekeket igy bantottatok a legkevesbe.


Amugy sajnalom, hogy ez tortent Veletek...


37F

2011. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Maradjon az apa nevén, amúgy nem értem mi bajod a gyámügyel csak a gyerek érdekeit védik.
2011. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!