Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e létjogosultsága a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e létjogosultsága a válásnak? Miért mondják ki oly' sokan a holtomiglan-holtodiglant (jóban-rosszban, egészségben-betegségben stb. ), ha nem gondolják komolyan? Miért nem gondolkoznak ezen az esküvő előtt?

Figyelt kérdés

A házasságnak - elviekben - feltétel nélküli szeretetről kellene szólnia. Házastársunkat nem úgy kellene szeretnünk, hogy saját kedvünk szerint formálgatjuk őt, inkább úgy, hogy elfogadjuk őt olyannak, amilyen.


Tudom, hogy ritka a jó házasság. Itt most bármit felsorolhatnék, csak egy példát említek: ha az évek során párunk alkoholista lesz, szerintem az lenne a feladat, hogy segítsünk neki megtalálni a probléma okát, valamint megoldani azt. Viszont a mai világban úgy látom, hogy sokan a válást választják a problémák tényleges megoldása helyett.


Egyébként is: amit Isten összekötött, ember szétválaszthatja-e?


Előre is köszönöm a véleményeket, kérem, őrizzük meg higgadtságunkat :)


2011. aug. 28. 13:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek.


Nem kell tovább győzködnötök..


Rosszul vagyok ennyi indulat láttán, már bánom, hogy feltettem a kérdést :(

2011. aug. 28. 15:14
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahol már azt is hallottam hogy az örökhűséget már ki is vették az esküből. Sőt a válásnál hogy valamelyik fél félre ment már nem is nézik.Nálunk a feleségem ment félre, én még azon csodálkozom hogy az emberek 70% nem nemibeteg. Szinte matematikai csoda, hisz hú ott a nagymenő aki már 100 nővel volt, azok a nők meg 100 férfival. Tényleg könnyelmüen kimondják a boldogitó igent, de már szerintem csak megszokásból. A rokonság miatt, vagy az egyik fél kedvéért. Szomorú a helyzet na!
2011. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 ausonia ***** válasza:
hát nem tudom, én végigolvastam az összes kommentet, meg írtam is egyet, indulatot nem nagyon találtam, csak azt, hogy mindeki reálisabban látja a helyzetet, mint a kérdező, és hogy a véleményünk nyilván nem egyezik. ez nem méreg, nem indulat, egyszerűen csak eltérő vélemények.nyilván nem tetszik, hogy nem azt hallottad,amit szerettél volna.de bennem pl indulat nincs, maximum az olyan emberek iránt, akik bánták a másikat, meg az olyanok iránt, akik egy esküre hivatkozva elvárják az embertől, hogy szenvedjen egész életében.
2011. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ava87 ***** válasza:
Én is úgy láttam, hogy nem nagyon szabadultak itt el az indulatok, csak véleményt írt mindenki. Nyilván senki sem jókedvében válik, és az esetek legnagyobb részében a házasságnak sem úgy indulnak neki az emberek, hogy majd úgyis elválnak. Olyan persze van, hogy nem gondolták meg eléggé a dolgot, vagy nem fektettek bele elég energiát, hogy a házasságuk jó is legyen, de bőven vannak olyan esetek is, amiket a leggondosabb előretervezés esetén sem lehetett volna elkerülni.
2011. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Ugyanígy gondolkoztam, mint te 3-4 hónappal ezelőtt.

Hidd el történhet olyan dolog két emberrel, hogy még ha szeretik, tisztelik is egymást nincs más választásuk.


Soha nem csaltuk meg egymást, mai napig egymás legjobb barátai vagyunk, van egy gyönyörű kislányunk, akit mind a ketten imádunk. Nem iszunk, nem drogozunk.. de válunk.

2011. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!