Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A házasság akkor is házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság akkor is házasság marad, ha a felek már 20 éve külön élik az életüket?

Figyelt kérdés
Régen összeházasodtak, nem jött össze, nem váltak el, csak külön utakon folytatták az életüket. Máig is házasok, nincsenek rossz kapcsolatban, de nem élik együtt az életüket, szinte semmi közük egymáshoz. Az érdekelne, hogy ha például egyikükkel történik valami, akkor a másik ugyanúgy örököl az egyik után, mintha együtt élő házastársak lennének? Ki örököl hamarabb, a házastárs vagy a testvér? És még egy kérdés... adósságot lehet örökölni? Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. aug. 30. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Amíg törvényesen házasok, addig ugyanúgy van minden mint a házasoknál. Azért mert külön élik életüket, az semmit nem jelent.
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Első rossz válasz mert, jelent ! Mikor meghalt a férjem és intéztem az özvegyit első kérdés az volt hogy együtt éltünk -e
2011. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak adósságot nem lehet örökölni. Ha van más örökség is,akkor abból levonják az adósságot. De ha lemondasz az örökségről,akkor az adósságot sem követelik rajtad.
2011. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a legjobb megoldás, ha elválnának, mert így a jog alapján még házasok. Örökölhet adósságot is az örökölt vagyon értékéig.
2011. aug. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Házasság = vagyonközösség. Közös a vagyon és közös az adósság, méghozzá fele-fele.

Először a gyerek örököl, ha nincs, akkor a szülő, ha az sincs, akkor a testvér. Az örökségről le lehet mondani, és akkor nincs adósság sem. Az életben maradó házastársnak holtig tartó haszonélvezeti joga van.

Ha van végrendelet, akkor az örököl, akire hagyják a dolgot.

....

Nemrég olvastam egy cikkben, hogy halál esetén a házastárs örököl. Ez meglepett, mert jogi könyvekben erről szó nincs, és a családban nemrég történt haláleseteknél sem így volt.

2011. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyereke egyiknek sem (mástól sem), akkor a túlélő házastárs örököl. Az is házasság, ha a férjem Afrikában él én pedig Magyarországon. Ha nem indították el a válást, akkor házasok a jog szerint, mindegy melyikük hol él. Bár, ha az állandó lakcímük is más, akkor valóban az özvegyi nyugdíjnál okozhat valami komplikációt. Ismeretségi körömben van ilyen, még nem tudom a végét (özvegyi nyugdíj), ha ráér a dolog majd megírom mi lett a vége. Ők öt évet éltek külön. Ha van szabályos hivatalos végrendelet, az módosítja a törvényes öröklést. Ha valamelyikük eltartási szerződést kötött, az is. De ha minden változatlan, tehát semmiféle intézkedés nem történt, akkor a fentiek szerint megy az öröklés. És igen, adósságot a hagyaték értékéig lehet örökölni.
2011. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen,A házasság akkor is házasság marad, ha a felek már 20 éve külön élik az életüket!!!

Szerintem azert furcsa ez a helyzet,de ha az eggyikukkel tortenik valami akkor a masik orokol,ugyan ugy,a hazastars orokol eloszor,adossagot is lehet orokolni,de az hullyeseg hogy le lehet mondani az adossagrol,mint az oroksegrol,....gondolj csak bele,mondjuk a ferj kolcsont vesz fel az autora vagy mit tom en,es a ferjnek balesete lessz ,a ferj is meghal,az auto is tonkre megy,es a ferjnek nincs semmi vagyona,se lakasa...se semmi,akkor a bank az adossagot csak a no nyakaba veri,mert amikor a ferj felvette a kolcsont,akkor hazasok voltak,es igy a bank a not is szamon kerheti...

2011. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
remelem ertheto voltam
2011. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én az egész helyzetben szerencsére kívülálló vagyok, a "feleséget" ismerem, és igazából azért tettem fel a kérdést, mert Őt féltem. A "férj"-nek tudomásom szerint nincsenek rendben az anyagi dolgai, és attól tartok, ha történik Vele valami, a "feleséget" fogják elővenni, hogy fizesse meg az adósságát.

2011. aug. 30. 17:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Éppen azért írtam, hogy minden kellemetlenséget elkerülendő, el kell indítani a válást, szerintem ennyi év különélés után a bíróság sem húzza az időt.
2011. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!