Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni akarunk de én nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni akarunk de én nem tudok most elköltözni. Így lealázom magam?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, hogy még június végéig itt kellene maradnom vele, mert csak azután tudnék elmenni. Ő elfogadta. Félek, hogy így nagyon lealázom magam, mert szükségem van rá....illetve a lakására.


Ez most furán fog hangzani, de tegnap azt mondtam neki hogy "legyünk csak barátok". Ezzel is egyetértett.


2011. okt. 11. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémádat - ezek szerint normálisan meg tudtok beszélni mindent, ezen mi a megalázó?

Egyelöre még neked is ott van a lakásod, addig laksz ott, amig akarsz. Válás után esetleg más a helyzet, de most még ez a természetes.

Inkább örülj, hogy nem veszekedve kell eltöltened az idöt a válásig, és utána is emberi módon tudtok egymással beszélni. Attól, hogy egy pár elválik, nem kell nekik ellenséggé válniuk.

2011. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha a lakás (ház) közös tulajdon, ugyanolyan jogod van neked is ott lakni, mint a tulajdonos-társnak. Ez esetben arra kell törekedni, hogy mielőbb el tudjátok adni, hogy tovább tudjatok lépni. És felmerülhet az a kérdés is, hogy miért pont te költözzél el, miért nem a másik.


Ha a tulajdonjog kizárólagosan az övé, akkor viszont gyorsan kellene keresned a megoldást (albérlet, egyebek) a saját lakhatásodra, mert ezzel nemcsak az ő új életének kialakítását, a saját lehetőségeidet is csökkented.


Szerintem ettől függetlenül nem alázod le magad, nem kellemes érzés, de a végleges megoldást keresni kell.

2011. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mivel rövid és belátható idöszakról van szó, ezért nem gond.
2011. okt. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hungy ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem alázod meg magad. Az én szüleim még évekig együtt éltek a válás után is. A válás csak amolyan formaság volt, amivel kifejezték, hogy nem kívánják többé egymás mellett élni az életüket. Ettől még nem kell gyűlölni a másikat, hiszen a szomszédoddal sem kötötted össze az életed, mégis jót beszélgettek, amikor találkoztok. (Már aki...) A mai világban sajnos egyáltalán nem ritka, hogy egyszerűen nincs más megoldás. A lakhatást nem lehet egyik napról a másikra megoldani.
2011. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Normalisan viselkedik a parod, nagyon sokan lesznek jo baratok egy valas utan is!
2011. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Én ezt nem nagyon értem.


El akarsz tőle válni, de azért még egy ideig kihasználnád, és ott maradnál a lakásában (én úgy értem, h az övé....)a nyakán?


Nekem ennél több büszkeségem lenne...

2011. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Hasonló a helyzetem mint a tied csak mi külföldön albérletben élünk.Tehát én csak haza tudnék jelenleg költözni amit egyikünk sem akar,gyerek miatt.Én azt mondom nem megalázó,gondolom te sem ülsz otthon és te is ugyanúgy megcsinálod az otthoni dolgokat mint eddig.Amíg nincs más addig muszáj valamiféle kompromisszumot kötnötök egymással.

Persze hosszútávon nem lehet megoldás mert egymástól "raboljátok"az időt.

2011. okt. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha van külön szoba,akkor valahogy ki lehet bírni...De törekedj a mielőbbi költözésre....Június még 9 hónap...
2011. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk, amit ő fizet és mindent ő fizet. Én még tanulok, nincs munkám, nem tudnék most azonnal visszamenni a szüleimhez.
2011. okt. 11. 14:30
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja és a suli miatt nem tudnék most visszaköltözni, mert szüleimmel elég messze vagyunk egymástól..

Szüleim egyébként ellenezték, hogy ilyen fiatalon házasodtam, gondolom először le fognak hordani, hogy ők megmondták.

2011. okt. 11. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!