Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8év párkapcsolat és két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8év párkapcsolat és két kisgyermek után van esély az újrakezdésre?

Figyelt kérdés

Férjemet 14évesen ismertem meg, szerel volt első látásra. Ő volt az első minden értelemben, és én is neki. 18éves voltam,amikor megszöktem vele otthonról. 19éves voltam,mikor az első gyermekünk született, 20,mikor a második. Közben több balesete, műtéte volt, sugarazták, de sose állt mellette senki, csak én. Még a szülei is ellene fordultak. Most 22 éves vagyok, a kicsik másfél és két és fél. Tegnap bejelentette, számítsak rá, hogy elköltözik. Hazamegy a szüleihez,mert pihenésre van szüksége, meg nem bírja az állandó stresszt a gyerekek miatt! De mióta a kislányom megszületett, azóta csak orvoshoz mozdultunk ki, vagy a kertbe játszani, de amúgy be voltunk zárva, nem mentünk sehova. A nap 24órájában én voltam a kicsikkel, ő dolgozott. Más dolga nem volt itthon. Max. néha megkértem, hogy amíg fürdök, addig vigyázzon rájuk. Ennyi! Amúgy mindene megvolt, szerettük, szeretjük. Akkor változott meg minden,mikor tavaly karácsonykor beleszeretett az egyik kolléganőjébe,akinek se kutyája, se macskája. Még szerelmes verset is írt hozzá. Többször találkoztak, de állítólag nem volt köztük semmi, és végül a csaj szakított! Azóta ideges, veszekszik, kiabál. Ő most 31 éves.

Én még mindig szeretem. De elengedem, nem láncolom magamhoz! Túl sokat küzdöttem én már érte, és ha magától nem jön rá, hogy mennyit jelent nekem, akkor már késő lesz 1 hónap vagy év múlva!

Szerintetek hogy tegyem túl magam ezen? Találok még valaha normális férfit, aki szeret? Nem vagyok szép és molett vagyok, és hát ugye ott a két gyönyörű kislányom! Mit gondoltok erről a helyzetről?

Elsősorban tapasztalatokat várnék, vagy tanácsokat! Segítsetek légyszi!!!

Nem akarom ráerőszakolni magam, ha menni akar,menjen, nem kezdem újra vele. Csak tanácsot szeretnék!


2009. jún. 5. 22:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nagyon sajnálom, hogy így álltok, én is hasonló cipőben járok, csak nálunk egy gyerek van.Nehéz dolog új párt találni még akkor is ha egyedülálló az ember.Ha szereted a párod, akkor próbáld meg újra meghódítani.Próbálj meg megváltozni, kicsit fogyózz(ne betegesen, csak csökkentsd a napi ételadagod, de ne drasztikus fogyózásba kezdj.)Próbálj változtatni a frizurádon, szóval próbálj változni kicsit.Annyira, hogy nőljön kicsit az önbizalmad, mert a kérdésednél nem látok nálad sok önbizalmat.Ha kell neked ez a férfi, mármint gyermekeid apja, akkor küzdj érte,ha érzel némi esélyt arra, hogy vissza tudod hódítani.De ne fuss utána, mert avval mégjobban elmenekül.Próbálj bevetni női praktikákat.Légy vele kedve, és megértő.És legyetek sokat együtt a gyerekekkel.A gyerekek is megérdemelnek ennyi esélyt, hogy hátha családban nőhetnek fel.
2009. jún. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nagyon szep a törtenetetek, szerintem ne hagyd ennyiben. abban igazad van, hogy MOST hagyd elmenni, semmi ertelme, ha megalzkodsz, hogy ne menjen. Hagyd hadd menjen, te meg valtozz meg (amugy annyira vicces, hogy akkor is a nönek kell valtoznia, ha alapvetöen nem ö a hibas egy kapcsolatban). Igaza van az elsönek. Ha egy ideig nem lat, amikor a legközelebb talalkoztok egy "uj" csinps, önbizalommal teli NÖT (nem anyat) lat, lehet, hogy ö is rajön mit vezsithet :)
2009. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Túl fiatalon házasodtatok össze és vállaltatok gyereket,ezért sok minden kimaradt az életetekből,amiben a fiataloknak része szokott lenni.Talán ezért lett "szerelmes" másba.

Én a helyedben meggondolnám a válást a gyerekek miatt.De most engedd el,és ha rájön,hogy rosszul döntött,próbáljátok rendezni a kapcsolatotokat.Válni ráérsz később is.Ha szereted a férjed,nem fogsz azonnal új kapcsolatot keresni.(én kb.olyan idős voltam,mint Te lehetsz,amikor özvegyen maradtam ,de csak 5 év után mentem újra férjhez)Nehéz olyan férfit találni,aki a gyermekeidnek is jó apja lenne,pedig ez fontos szempont.

Van viszont valami,amin elgondolkodhatsz.Azt írod,hogy a szülei betegsége idején elfordultak Tőle,gondolod,hogy most majd jól érzi magát náluk?Nem tudom,hogy mit érez a férjed stressznek?Talán ezt sem ártana tisztázni.Azt írtad,hogy sugarazták,nem lehet,hogy kiújult a betegsége,még ha testi jele nincs is ennek?Ez is okozhatja a labilis lelkiállapotot.

Adj magatoknak egy kis időt,soha nem jó zaklatott állapotban döntéseket hozni.Azt szokták mondani,az idő mindent megold.Kívánom,hogy nálatok jó megoldás szülessen!

2009. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen van esélyed az újrakezdésre! Lehet, hogy nem fogsz azonnal találni valaki mást, de ha nagyon akarod és teszel is érte, akkor menni fog! Óvodában, iskolában is biztosan lesz elvált apuka. :-) Annak semmi értelme viszont, hogy egy olyan kapcsolatban élj, ahol nem szeretnek. Nagy igazság, hogy ha kétfelé húznak egy szekeret, akkor az nem megy sehová. Csak azért ne maradj vele, mert félsz az egyedülléttől. Add meg neki a szabadságot, válj el és próbáld magad ismét nőnek érezni, nem csupán anyának. Próbálj egy kicsit diétázni, tornázni, míg a picik alszanak. El tudod érni azt az alakot te is, amire vágysz. Akkor sokkal szebb lesz a világ meglátod! És a bepasizás is gyerekjáték lesz. Elvégre három gyönyörű lánynak ki tudna ellenállni? Sok szerencsét és még több kitartást!
2009. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy találsz mást!

Én is molett vagyok, és imád a párom így, mert a husis lányokért van oda. (nagyon molett vagyok)

És ne hallgass másokra! Hagyd ott, ha ilyen, nem tudsz semmit tenni vele! Muszáj túllépni rajta, mert különben úgyis ő fog, ha már egyszer megpróbálta.

Ha vége lesz a kapcsolatnak, akkor lehet rájön, hogy kik is voltatok neki, onnantól már a te döntésed, hogy újra próbálod-e. :)

2009. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem őt akarom visszahódítani, hanem új életet szeretnék kezdeni! Hisz már nem egyszer megpróbált elhagyni másért, és csak ha nincs ló, jó a szamár is alapon maradt velem. Én arra vágyom, hogy szeressenek, nem pedig arra, hogy háztartási robotnak nézzenek. És napi 3óra alvás mellett nem igazán van időm és energiám tornázni! Mivel hogy mikor a lányok alszanak, én dolgozom itthon! Nem megváltozni akarok, csak újrakezdeni az egészet! Rájöttem, hogy nem kell megvárni, míg minden összedől körülöttem, el kell engednem! Ő sem bírja ezt így és én sem!
2009. jún. 6. 10:27
 7/11 anonim válasza:

Szerintem azért ment haza meg azért akart félrelépni, mert tul gyorsan történt ez az egész és így most döbbent rá, hogy mennyi minden kimaradt az életéből, éshogy mennyire "nem élte ki magát" (hogyha mindenben te voltál neki az első) szerintem nem annyira menthetetlen ez a kapcsolat, lehet hogy csak egyedül szeretne lenni egy kicsit...

amugy azis lehet hogy a gyermekvállalás miatt távolodtatok el egymástól ha ő mindig dolgozni volt, nem volt időtök egymásra...

"oylan még sohasem volt, hogy ne legyen valahogy" sok sikert a probléma megoldásához

2009. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha jól számolom,8 éve szereted ezt a férfit.A betegsége megzavarta ezt a szerelmet,elfáradt,lehet kapkod, azért hiszi,hogy szerelmes.Meg kellene türelemmel kérdezned,hogy minden rendben,meggyógyult?Neked ez tudnod kell a gyerekeid miatt is.Ha bajban van mond meg neki,de szeretet teljesen,miben segíthetek?Ha elutasít tegye amit akar. A szülei miért fordultak el tőle a bajban? Ezt nem boncolgattad. Nehéz így tanácsot adni ,mert csak a te sérelmeidet ismerjük.Valószínű ez a férfi téged soha nem szeretett igazán,ha sokszor megcsalt.Fogsz társat találni,de most a megnyugvás a fontos. Fordulj a gyerekek felé. Hidd el lefognak kötni. Legyen egy jó barátnőd,akinek kiöntheted a szíved,és járj néha fodrászhoz. Otthon ne sajnáld fel venni, a legjobb ruhádat,ha tudod,hogy jön a gyerekekhez, légy vele kötetlen mint ha el sem ment volna,de ne kérleld ,hogy maradjon,és változzon meg, mert most úgy sem tud. Lehet még egy kicsit várni.Ha van türelmed,de ő változni nem fog. Nem tud fel nőni.A gyerekeknek igen a család lenne a legjobb,csak van egy olyan szó,hogy harmónia. De ha csak a rossz példát látja a gyerek ,nem tud tanulni később,és ideges lesz a sok vitától.Változtatni mindig lehet,az új pasi is lutri. Várj még egy kicsit. De most engedd el, ha menni akar.Két házasságból, három gyerekem van.Egyedül neveltem fel őket,mert becsaptak, el hagytak,a férfiak már csak ilyenek.8 unokám van,túl éltem.
2009. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Hát azt mondja, meggyógyult. Orvosok is ezt mondják. A szülei önzőek, mert ha nekik kell,akkor hiszti van, hogy sgítsen,meg zsarolások, de ha a párom van bajban, akkor elhajtják, ez történt akkor is. Én nem kérlelem, neki is jobb, nekem is. Én nem vele akarom újrakezdeni, hanem valakivel, aki szeretni tud. Szeretem, de látom, hogy besokallt. Ha szeret, visszajön, ha nem nekem úgy is jó.
2009. jún. 8. 19:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet harcolni valakinek a szerelméért, mert az vagy szeret, vagy nem. Ha viszont már nem, akkor épp itt az ideje, hogy kiszakadj egy kicsit abból a közegből. Néha-néha fél napokra bízd rá valamelyik családtagodra, és mozdulj ki. Menj el fodrászhoz, próbálj fogyókúrázni, sminkelj, próbáld magad jól érezni. Mosolyogj, a gyerekekkel érezd jól magad. Hidd el meglátszik rajtad, ha jobban érzed magad. Azt írod nem vagy szép. Szerintem csak kicsit megkeseredett és ez látszik az arcodon. Mindenkiben ott van a szépség, csak elő kell csalogatni.

Sok sikert az életedhez.

Amúgy én most egy 4 hónapos kislánnyal egyedül próbálom rendezni az életem. Tehát tudom miről beszélek. :)

2009. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!