Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig húzódhat el egy családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig húzódhat el egy családi pótlék átigénylés?

Figyelt kérdés
Válásom folyamatban van.2011.08.15-én ígényeltem át a családi pótlékot,amit eddig a férjem kapott.Még október elején is ő kapta.Mit tudok tenni?
2011. okt. 20. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy kérted? Bentvoltál és átirattad? Mert az a leggyorsabb, az azonnal érvényes.

Ha levélben küldted,akkor hívd fel őket, legyen a kezedben a tértivevény, hogy tudj mire hivatkozni

2011. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán becsatoltál hozzá lemondó nyilatkozatot a volt férjedtől, vagy bírósági, gyámhatósági határozatot?


Mert ha eddig ő kapta, te meg csak úgy minden papír nélkül bejelented, hogy ezentúl neked küldjék, azt úgyse fogják teljesíteni.


Vagy a volt igénylőnek kell önszántából lemondani róla, vagy valami hatóság kell kötelezze az átengedésre.


És valószínűleg nem elég hozzá annyi, hogy "ezentúl nekem küldjék", hanem ki kell tölteni egy új igénylőnyomtatványt is, mivel utána már te vagy az igénylő.

2011. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Személyesen voltam bent,kitöltöttem a formanyomtatványt és nyilatkozatot is tettem arról hogy egyedülállóként nevelem a gyerekeket,sőt a lakcímváltozást is bejelentettem.
2011. okt. 20. 21:58
 4/4 anonim válasza:
Kérdezz rá mielőbb a MÁK-nál akár telefonon is!
2011. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!