Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Ha perre visszük a dolgot meddig húzódhat el?

Figyelt kérdés
A párom egy éve vált el,de két éve nem lakik otthon.A párom exfelesége nem akarja kifizetni őt a régi lakásuk őt megillető hányadából többszöri ügyvédi felszólítás után sem. A párom okirattal tudja igazolni, hogy a lakást 60 %ban az ő szülei fizették, a nő mégsem hajlandó sem belemenni abba, hogy mi fizessük ki az ő részét, és abba se hogy ő minket. Kisbabánk lesz, egyszobás albérletben lakunk, miközben a nő egyedül lakik a háromszobás lakásban. Akár a pénzre vagy a lakásra szükségünk lenne...
2010. nov. 5. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Polgári pert kell indítani, annak vannak költségei, amit a vesztes fog fizetni-ha jól tudom illetéket előre kell kifizetni. De ha már elváltak, akkor kellett hogy legyen vagyonmegosztás. Aszerint is 60% a párodé? Akkor elég a fizetési meghagyás, ha arra sem fizet, végrehajtást kell indítani. Idő és pénz mindegyik. Keressetek ügyvédet.
2010. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Viki233 ***** válasza:
45%
vagy jól megagyalni az exet egy verőemberrel utána tuti fizetxD
2010. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Viki233 ***** válasza:
32%
vagy legalább beijeszteni kicsit:P
2010. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán jogosan lakik az exfeleség a lakásban?


Igen, keresetet kell indítani a közös tulajdon megszüntetésére. ha nem akarja együttműködéssel eladni, akkor majd a bíróság megítéli és elrendeli az eladását. Hát biztos nem holnap lesz.

Gondolom pipa a pasidra, azért nem megy ki önszántából. Talán ki kéne engesztelni, akkor hamarabb megoldódna a dolog.

2010. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Aha, és utána nem csodálkozni azon, hogy beperel önbíráskodásért és a kérdező párját meg lecsukják....
2010. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja, marha jó ötlet, és a nagyeszű válaszolók miből gondolják, hogy a nőnek nincs lehetőség megveretni esetleg a terhes kérdezőt? szóval azért nem tudom kinek van nagyobb veszíteni valója ha erőszakkal kezdenek el fenyegetőzni.
2010. nov. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%

Én nem magyar vagyok, csak itt élek sok éve (Nemetországbol vagyok), de ezt sose értettem, hogy itt minden ember garázda vagy az természetes, hogy megvernek másokat? Sokan csodalkoznak, hogy a magyarokat nem tekintik müvelt nepnek, de aki eröszakkal akar igazságot kapni, az tényleg nem az.


Ilyeneket olvasva szegyellem, hogy ilyenek között kell leélnem az eletem. (CSak a párom ugye idevaló, itt él, de szerencse, hogy nem ilyen primitiv, hanem europai kulturaval rendelkezö ember.)

2010. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Azt a választ vegyük úgy meg se láttam,természetesen jogilag értettem mit lehet tenni...

köszönöm a válaszokat!

a vagyonmegosztás megvolt,az ingóságokban...természetesen minden a nőé maradt,mert párom hagyta el...(itt párom volt a gyenge,csak inkább hagyott mindent,csak a nőtől szabaduljon)

a nő kérte,hogy ő használhassa a lakást kizárólagosan,ha jól tudom ezt nem hagyta jóvá a bíróság...pont a 60 % miatt...

és ha perre visszük a dolgot az ügyvéd fog majd párom helyett mászkálni tárgyalásokra?

2010. nov. 5. 12:21
 9/23 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a kiengesztelésre,de hogyan?

Egyszer találkoztam a nővel vonaton,párom rajtam csüngött pont,ha szemekkel ölni lehetne már nem élnék...

Ráadásul a nő 36 éves,míg én 23...és ő is akart gyereket,de párom nem akart tőle már,mert nem tartotta alkalmasnak...én meg fél év után terhes lettem...szóval ez már magában elegendő ok,hogy utáljon...ráadásul nem bírja elviselni a csinos nőket...és én terhesen is az maradtam...szóval csak remélni tudom,hogy nem tudja meg,hogy terhes vagyok,különben a békés rendezésre párom és közte elszáll minden esély...

amúgy tanítónő,és vallásos (hitgy.) talán a vallásos érzületére kéne hatni...vagy arra hivatkozni,hogy valamikor szerették egymást,erre való tekintettel...és barátságban kéne elválni...

Szerintetek?

2010. nov. 5. 12:34
 10/23 anonim ***** válasza:
Én beköltöznék a házba. Ha jól értem, nincs kizárólagos használata, ti vagytok nagyobb részben tulajdonosok. Szerinted meddig akarna ott lakni, ha ti is ott laktok??? 2 percig. Aztán onnantól már gyorsan beleegyezik, hogy kifizessétek...
2010. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!