Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megváltozhat a férjem vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat a férjem vagy csak egymás idejét raboljuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kérem, hogy aki hasonló problémával küzd, vagy véleménye van a dologról, írjon, mert nagyon tanácstalan vagyok! Konkrétan: a férjemmel - főleg a baba születése óta (1 éve) - megromlott a kapcsolatunk. Ő többször kiborult semmiségeken, mint aki komolyan mondom, ideggyenge..., nem tudja kezelni a stresszt. A családomat nagyon csúnyán szídja, pedig nincs gond velük (volt, hogy a nagynénémet, aki mellesleg felnevelt testvéremmel együtt - ki is tiltotta tőlünk...az anyósom hatására), sokszor odáig fajul a veszekedésünk, hogy rám is minden félét mond: hazudozok össze-vissza (mintha csak az anyját hallanám...), senki vagyok, miattam megy ő tönkre, parasztlány voltam, amikor megismert, most viszont milyen jó dolgom van stb... Gondolom, már ebből is kitűnt, hogy az anyósomnak - aki egy önző, önimádó, hazudozó, képmutató asszony (bocs, de tényleg ez van)- nagyon nagy befolyása van a férjemre sajnos, aki mivel vele nevelkedett, hát hasonlít anyukára... Rengeteg mindent tudnék mesélni... Régen nem ilyen volt a férjem. A házasságkötés előtt és utána is voltak nagy balhék, de mindig megbocsátottam, hogy ok nélkül velem is úgy beszélt. Hiába mondja, nem érzem azt, hogy szeret. Talán én is csak egy pipa vagyok az életében, a gyerek is, mert hát nagyon kellett már az unoka. Egyre kevésbbé érzem azt, hogy szeretném, a szex sem jó már, és mint embernek az elveit nem tudom elfogadni! Nem érzem azt, hogy a társam lenne, már nagyon régóta nem tudok vele egy jót beszélgetni, mert mentálisan és lelkileg sem elég nekem, amit ő tud adni. Szerintetek ez változhat? A legutóbbi balhénknál (amit elismert, hogy szintén ő okozott) már a válásról beszéltünk, most már viszont nem akar válni. Ez pár hete volt, azóta én szenvedek, mert nem tudom, hogy mi lenne a legjobb a gyereknek és nekünk is, sajnálom őt is, legjobban a gyereket! Előre is köszönöm a válaszokat, nagy szükségem lenne a tanácsokra!
2011. okt. 24. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A leírás alapján nem túl biztató a helyzet, nagyon tiszteletlen veled, akit szeret az ember, annak nem mond ilyeneket (vagy ha kicsúszik a száján, őszintén bocsánatot kér, és nem ismétlődik meg a dolog), de szerintem ezt Te is tudod. Meg tudna változni, ha akarna, de ahhoz be kéne látnia, hogy nincs igaza, márpedig ő nem úgy néz ki, mint aki efelé tendál.
2011. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megírni neked, hogy megváltozik-e a helyzet, viszont az mindig igaz szokott lenni, hogy "kettőn áll a vásár", valahol te is hozzá kellett, hogy tegyél a történtekhez. Nem tudtok leülni és megbeszélni ezt egymással?
2011. okt. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagy gondban vagy nem vitatom. A legnagyobb gondot én a veszekedésben látom. Ha egy házaspár közt a vita odáig durvul, hogy a másikat kezdik minősíteni. pl."paraszt voltál" "senki vagy" ez már olyan mértékű lealacsonyítási módja a másiknak, ami nem megengedhető. Senkivel szemben sem, főleg nem azzal, akivel együtt él és a gyermekének az anyja. Nem tiszteli benned a nőt, az asszonyt és az anyát. Mindig azt tanácsolom mindenkinek, hogy mentse a házasságot a gyerek érdekében, de ez esetben kivételt teszek. Mentsd fel magadat ez alól a kapcsolat alól a gyerek érdekében. Nem tesz jót a gyereknek az örökös civakodás, meg ha azt látja, hogy az apja nem tiszteli az anyját, ezért az anyja sem az apját, így ő sem fog megtanulni tisztelni soha senkit. A gyereked testi, lelki szellemi fejlődését akadályozod, ha együtt maradtok. Sajnálom. Üdv.
2011. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem lehetne az anyóst megváltoztatni jó irányba?hátha akkor a férjed se lenne olyan.kéne egy rokon is aki beszél az anyóssal .
2011. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azt kell tenni ami a gyerekednek a legjobb.
2011. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Leülni, megbeszélni, aztán .... minden megy tovább, mintha mi sem történt volna, ennek nem sok értelme van.


Leülni, megbeszélni és mindkettőtöknek változni (az anyóst pedig "kikapcsolni"), annak van értelme!


Ha ez utóbbi nem megy, talán:

Leülni, megbeszélni, hogy most kellene egy kis "távolságtartás" = külön költözés. Az idő alatt mindkettőtöknek lenne lehetősége alaposan átgondolni, megvizsgálni az érzéseiteket, melyikőtöknek hiányzik egyáltalán a másik, vagy csak esetleg már eddig is csak megszokásból voltatok együtt.


Persze azt is fel lehetne vetni, (meg kellene beszélni) mi van ha távolabb költöztök az anyóstól, mert lehet, hogy nélküle köztetek semmi komolyabb gond nem merülne fel.

2011. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
előzővel egyetértek. ülj le és beszélj vele nyugodt hangon. mond el neki hogy nem vagy boldog vele a viselkedése miatt. kérdezd meg tőle mi váltja ki ezt a viselkedést belőle. kössetek kompromisszumokat, mert azok nélkül nem lehet valakivel normális életet élni. ha pár hét után sincs látható javulás, akkor szerintem nincs értelme egy ilyen ember mellett elpazarolni az életed. nem beszélve a gyereketekről. kezdettől fogva mindenki a saját oldalára próbálja majd "állítani" (amit csak az igazán ostoba emberek tesznek) és sose lesz nyugta a családi csatározásoktól. tehát itt kettőtök helyett is gondolkodnod kell. ezt pedig ész érvként fel is hozhatod a férjednek. a csatározástól elvakult szülők ritkán veszik észre a gyerekük lassú idegronccsá válását. és még valami. ez csak egy tanács. nem muszáj elfogadnod, de mindenképp gondold át.
2011. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószinűnek, hogy megváltozna a férjed. Érdekes: te szültél és ő változott meg radikálisan. Annyira erős az anyósod befolyása felette, hogy képtelen a saját családjába /Te és a baba/ beilleszkedni. Legfeljebb akkor lehetne reméykedni a változásba, ha anyósod netán meghalna. Erre azonban nem lehet, nem is szabad számítani. Addig kellene elválnotok, amíg csak egy gyerek van. Az általatok élt élet nemcsak Neked, neki is keserű, noha mindketten más-más módon élitek meg a fájdalmat.
2011. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kollar1000 ***** válasza:
13,,58!!!! Neked teljesen igazad van nem lehet tovább fokozni.
2011. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az anyóst nem tudom kiiktatni...Már így is csökkentettem a találkozások számát, illetve elértem azt is, hogy a párom ne minden nap (!) menjen oda, mint régen, most csak 2-3 hetente ebédel nála. Szerencsére nem kell vele együtt élni. Igazából nagyon jól csinálja anyósom, mert rejtett módon ülteti a bogarat a férjem fülébe, ami aztán rajtam csattan később. A férjemet ő nevelte fel, nem lehet kitörölni azokat az elveket, életszemléletet. Meglepődtem, hogy legtöbben a válást javasoltátok, mert én nagyon vívódom, bűntudatom is van, hogy ebből a legutóbbi balhénkból ilyen nagy ügyet csinálok stb. Sokszor leültünk megbeszélni a dolgokat, olyankor ígéri, hogy nem lesz több ilyen, és csak dühében beszélt így velem, de az én érzéseim már nem ugyanazok, amit nem tudok hova tenni, mert nem tudom, hogy vajon más házasságokban is elvesznek az érzelmek egy idő után? Tisztelni, megbecsülni, megérteni azért kellene egymást, nem? És ez már az én részemről sem oké talán...Köszönöm a válaszokat, de ha még van hozzászólás, szívesen fogadom!:)

2011. okt. 24. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!