Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A feleségem elhanyagol! Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem elhanyagol! Nem főz stb. Mindenért szólni kell neki! Ráadásul rettenetesen muja lett! Már a váláson gondolkozom! Megváltozhat? Miért csinálja ezt velem és a gyerekével?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 08:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
74%

Én is ismerek ilyet, nem főz, nem csinál az égvilágon semmit. Immár negyedik éve űzi ezt a semmittevést, a férfi még mindig nem hagyta el a gyerek miatt.

Nem hiszem, hogy meg fog változni, bár ez egyénfüggő.

Próbálj vele elbeszélgetni erről, lehet, hogy csak nyomja valami a lelkét. Vázold fel neki a helyzetet, hogy ha nem változtat ezeken a dolgokon, akkor el fogsz válni tőle. Ha még erre sem reagál, akkor nem nagyon van mit tenni.

:(

2009. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
71%
A feleség társ nem házi cseléd,talán a kapcsolatotokban valami nincs rendben,elégedetlen azzal amiben él és így próbálja értésedre adni.Az ahogy róla nyilatkozol visszataszító,keresd magadban is a hibát....igaz könnyebb a másikét észrevenni.
2009. júl. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%

Én is ismerek ilyen csajszit.

A feleséged szerintem depressziós. Ezt arra feltételezem,hogy ha a gyerekkel van egy ideje, és szinte minden napja ugyanúgy telik (reggel felkel, meló, este haza, házimunka, hétvége szülők stb.) belefáradhat, monoton lehet neki az élete és nem talál benne örömet.

Szerintem adj esélyt a kapcsolatnak a gyereket passzold le valahova, a feleséget vidd el egy hétvégére valami csendes helyre, amit tudod,hogy imádna. Ehhez sok pénz sem kell Magyarországon is annyi gyönyörű hely van. Ha a hétvége gondolata sem rázza fel kérdezd meg tőle,hogy mi a baj és hogyan segíthetnél neki. A lényeg,hogy megértően fordulj hozzá és ne veszekedj! A beszélgetésnél a gyerek ne legyen otthon vagy aludjon.

Számolj be mi történt.

2009. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
88%
Lehet lelki oka van, valami bántja. Esetleg segíts neki, ne tedd szóvá, hogy mit nem csinált meg, hanem Te is végezhetsz házimunkát. Vagy javasolt neki, hogy együtt takarítsatok ki, vagy főzzetek együtt és közben próbáld kideríteni, hogy miért ilyen.
2009. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
77%
t=d
2009. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
57%

Visszataszító?! Szerintem normálisan nyilatkozott róla a kérdező. Ezek tények, nem lehet szépíteni.


Én is ismerek ilyeneket, nem igazán változnak meg hosszú évek alatt sem, egyszerűen ilyenek...


Nem lehet a feleséged depressziós vagy hasonló? Mindig ilyen volt? Ha igen akkor biztos megszokta a jólétet...


Gondolom te dolgozol ezért nincs sok kedved munka után még vezetni a háztartást is. Ha ő nem dolgozik csakis az ő dolga (nő vagyok, de ezt gondolom akkor is). Ha mindketten dolgoztok akkor csináljátok együtt. Próbáljátok meg együtt elvégezni a teendőket. Ha a gyerek ráér és már elég nagy akkor segíthet megteríteni az asztalt porszívózni vagy az edényeket elrakni stb. Ha nagyon nem akarja lehet ösztönözni, hogy akkor kap 100-200 forintot mindig vagy egy csokit stb. az nem kerül azért sokba... Úgy értem a gyereket ösztönözni, nem a feleségedet :)


Nem tudok mást mondani, ha mindig így viselkedett nem valószínű, hogy megváltozik...

Ha csak egy ideje akkor lehet lelki oka van beszélgess el vele mi a gond. De ne úgy közeledj hozzá, hogy na mi lesz már?! hanem szépen, kedvesen, türelmesen. Tudom, nem sok kedved érzel hozzá mert már dühít de muszáj...

2009. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
80%

nekem is volt egy ilyen időszakom, 2 gyerekkel voltam otthon, már 5 éve, és depressziós voltam. Én csak azt éreztem, hogy sz@rok bele mindenbe, nem érdekel, de észhez tértem, és kilábaltam a depiből, egyedül.

Amióta jó idő van, azóta még jobban érzem magam.


Beszélj vele, nem kell egyből elvállni. Nálunk is volt, hogy a férjem úgy esett át a ruhákon, meg a játékokon, a konyhában az edényekről, fürdőben a szennyesről ne is beszéljek.



Ha megteheted, lepd meg egy közös hétvégével, gyerek nélkül, és ha ez sem válik be, akkor elmondhatod, hogy mindent megtettél.

2009. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
92%
Mit jelent az, hogy MULYA( nem pedig muja)?Én is megváltoztam szülés óta.Mondjuk én mosok , takarítok, mindennap főzök.A gyereket is ellátom.Nem könnyű.a férjem egyátalán nem értékeli, hogy erőn felül próbálok megfelelni mindennek és semmiben sem segít, egy jó szava nincsen...Persze, hogy szomorú vagyok és boldogtalan.
2009. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
27%
Verd meg, ez segít. Pénz számolva, nő verve jó - mondja az ókori latin mondás.
2009. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Na álljon meg a menet!A fiúnk 9 éves és arra panaszkodik,hogy nálunk sosincs süti.A feleségem eljár dolgozni,de ezen kívül semmit nem csinál!Még a konyhára is én vásárolok be!A fát én hordom be.A virágokat nem képes kigyomlálni.A számítógépet nem törölgeti le, mert pl. ő nem használja,azt mondja az az enyém töröljem le én!!!Füvet sem nyír,pedig szuper kis gépet vettem!Ha este hazaérek fáradtan,nehezére esik kicsit megnyomogatni a vállam.Na akkor?
2009. júl. 2. 09:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!